Ужасна нощ

  • 1 729
  • 17
Към 12 вечерта Радост се събуди, ревейки ужасно. Редовно се случва по това време да заплаче, но бързо утихва, като й дам вода или каквото там иска. Но днес просто се дереше и искаше най-различни неща, после не ги искаше, после пак искаше и така до безкрай. В същото време трепереше и дишаше на пресекулки, от време на време напъваше да повръща. Гушкахме я, водихме я навън, пяхме песни, люляхме се, михме зъбите, какво ли не - нищо не помогна. А й се затваряха очите и не ходеше съвсем стабилно (както когато човек е сънен). Вече щяхме да ходим по лекари, когато поиска да си легне, поиска и татко й да я гали по главата и така лека-полека преди около час заспа. Какво беше това чудо? Да е сънувала нещо - и преди се е случвало и бързо се успокоява. Не мисля и че я е боляло нещо, нямаше температура - мерих я заради треперенето. Не знам това нормално ли е да се случва - ако е било някакъв невероятно страшен сън (но откъде ще види страшни работи), какво да правя при следващ случай??
Така се ужасих, не знам и как запазих някакво спокойствие пред нея да я успокоявам и как се сдържах да не се ядосам накрая от този рев. Сто пъти предпочитам, ако й има нещо, то да ми е познато и да мога да взема мерки (примерно ако има температура), отколкото тази неопределеност, дори не знам дали няма да ми се изсмеят лекарите и да кажат: "Ми такива са бебетата, понякога плачат."
Виж целия пост
# 1
възможно е да е сънувала нещо или да я мъчат зъбки. напъвала се е да повръща , защото много е плакала. аз винаги в къщи имам светена вода и при подобни инциденти измивам лицето и косата с нея.
Виж целия пост
# 2
Ех, колко пъти още и занапред ще ти се случва да заставаш пред неизвестното!
Няма да ти напомням лафа за малките деца и малките грижи, защото не ти е това въпросът.
Доколкото прочетох, детето е над годинка и половина, явно е доста чувствителна и впечатлителна, натрупала е през деня много емоции, които се опитва насън да преработи - и не успява, а и някое зъбче ако се кани да пробие, вече й идва в повече. Правилно сте действали, не се безпокой, в подобни ситуации майката инстинктивно знае какво да прави.
Вечер преди лягане пийте чашка млекце (сигурно го правите, де) и си разказвайте по някоя ведра и спокойна приказчица докато заспите. И при пръв сигнал за повторение на снощното, я гушкай.
Виж целия пост
# 3
И на нас ни се е случвало. Знам много добре как си се почувствала, но това е положението.... май нищо не можеш да направиш. На нас ни помага само намокряне на лицето с водичка, малко го освестява и постепенно големия магарешки рев преминава в хлипане
Виж целия пост
# 4
Ох, и на нас ни се е случвало. Рев, рев, до полуда. След това пък се успокоява, но не иска да заспи. Ръцете са ми се откъсвали от люшкане и гушкане. Слава Богу, че е рядко. И аз си го обяснявам с някакъв сън.

Имали сме случай пък, в които не плаче, а просто се е събудила и й е скучно. В 12-1 часа примерно. Отново да се чудиш какво да направиш  newsm78
Виж целия пост
# 5
Ох, успокоихте ме!
И останалата нощ не спа особено, но май по-бързо се успокояваше. Сега разпитах в яслата как е била вчера - ами съвсем нормално, както всеки ден.
Най ме притесни това дишане на пресекулки, едва-едва се успокои, доста след като заспа.
Ако се събуди и не й се спи - мятам книжки и играчки в леглото и да си се занимава. Само да не плаче така Tired
Виж целия пост
# 6
А случайно да си и давала някакви лекарства?Вентолин или нещо от този род? Треперенето може да се обясни с това, но, ако не- най-вероятно е била превъзбудена от нещо.Напримар, ако си я водила на място с много хора, много деца...  newsm78
Виж целия пост
# 7
Сигурно е сънувала нещо, ако е имала някакво по-различно преживяване през деня е нормално да си го изживее през нощта.
Дишането на пресекулки и при нас го има, след продължителен плач, наистина е стряскащо, дано не се случва често.
Виж целия пост
# 8
А случайно да си и давала някакви лекарства?Вентолин или нещо от този род? Треперенето може да се обясни с това, но, ако не- най-вероятно е била превъзбудена от нещо.Напримар, ако си я водила на място с много хора, много деца...  newsm78

Малко офф - какво му е на Вентолина? Питам, защото Сашо го пие често.
Виж целия пост
# 9
А случайно да си и давала някакви лекарства?Вентолин или нещо от този род? Треперенето може да се обясни с това, но, ако не- най-вероятно е била превъзбудена от нещо.Напримар, ако си я водила на място с много хора, много деца...  newsm78

Малко офф - какво му е на Вентолина? Питам, защото Сашо го пие често.

Ако не е изчислена дозата правилно/според килограмите/ или ако няма интервал минимум 8 часа може да се получи учестено дишане, тремор на крайниците и превъзбуденост. На Никол и се е случвало и си бях изкарала акъла /като по-малка често получаваше бронхо спазъм и само вентолина я оправяше.Сега вече почти не се случва/.
Виж целия пост
# 10
Случвало ни се е Tired

Една нощ се събуди с рев, около един час рева без спиране, носехме я на ръце, песнички, нищо не помогна. Както беше по пижама я наметнах с едно одеало и се качихме на колата. Тръгнахме да обикаляме из квартала с колата (това знам че я успокоява още от малко бебе, когато имаше силни колики). По време на тази среднощна разходка се успокои и заспа. Ако не се беше успокоила щях да хукна към Пирогов.

Така и не успяхме да разберем какво точно се е случило  newsm78
Виж целия пост
# 11
Друго си е да чуеш, че и на други се е случвало и не е нещо сериозно, благодаря ви! Hug
Проспан давам напоследък, защото кашля, снощи й дадох, но след като вече плачеше. А с много хора беше последно на 24ти на бала на сестра ми, но тогава беше много уморена и си заспа без проблем.
Виж целия пост
# 12
И на нас ни се е случвало няколко пъти. Като тръгна на ясла първите две седмици се будеше по няколко пъти на нощ с рев.
Миналият месец преди да си легне гледа филмчето "Търсенето на Немо". Филмът и хареса, но я беше страх от рибите. През нощта на няколко пъти се буди, ревеше и искаше да махна рибите от чершафа.
Честа се буди след приятно приживяване /сватба, концерт/ и иска да я водя там.
Виж целия пост
# 13
.... дори не знам дали няма да ми се изсмеят лекарите и да кажат: "Ми такива са бебетата, понякога плачат."

Изобщо не се безпокой от това.  Peace На мен и на бившия ми мъж лекарите най-редовно ни се "смеят" и какво от това? По-добре ли е ти да си притеснена? Два пъти сме викали лекар у дома, защото Дариа е плачела. Първия път беше съвсем бебе и се оказа, че е гладна  Embarassed, втория беше на около годинка и нещо и викнахме бърза помощ /на Торакс/, докато дойде педиатърката Дариа вече се смееше. Оказа се, че нещо се е превъзбудила през деня и така й се е отразило - поне това беше мнението на лекарката.

Виж целия пост
# 14
    И на нас ни се е случвалож,и по спомени,май със всички малчугани подред...Трябва да събудите хубаво детето,може да е и от насъбрана отрицаятелна ечмоция,и те си имат лоши дни....Може някой да го е погледнал с лоши очи,тогава палитеклечки на кръст,във чаша с вода,или ръсите личицето със светена вода...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия