Мнението ви - дете да носи ли раница?

  • 1 242
  • 21
Смятате ли че вреди на дечицата да си носят багажа до детската градина примерно особено ако тежи повече. Порових се но нищо не намерих. Дайте съвет да давам ли раницата на сина ми като я иска или не?
Виж целия пост
# 1
Не съм забелязала в детската градина да носят нещо по-особено, за да е нужна раница, че и да е тежка на всичкото отгоре. Моите деца обикновено влачат по някоя играчка. На всичкото отгоре всеки ден ги водя аз, така че аз нося по-тежките неща /като чадър например/. Багажът се прибира в гардеробче и не се налага децата да тичат по коридорите с раници на гърба.
Виж целия пост
# 2
Мисълта ми беше от вкъщи до яслата. При нас искат ежедневно да се подсигурява вода за малките от родителите  памперси ако носи чаша за водата ей такива глупости и комплект дрехи и пижами. Ние на разходка си ходим с раница аз я нося, но той изявява желание да носи тя си е мъничка като за него. Но дали ще му вреди доста го дърпа назад като я сложи може би е до навик ?
Виж целия пост
# 3
По-добре му слагай в раничката нещо леко, колкото да не е празна и да се радва, че я носи, а багажът си го носи ти в плик например или в друга чанта. Peace
Виж целия пост
# 4
Моите си имат раници и си ги носят сами. Според мен така е редно, не одобрявам да ги мъкна аз. Но те са леки в тях има само комплект дрехи и пижама. Освен това ги носим в Понеделник и ги взимаме в Петък, през седмицата си стоят там. Ако някой е имал инцидент и го прибирам напикан, то той си носи сам найлоновата торбичка с гащите и на другата сутрин си носи обратно малка торбичка с чистите. Водата при нас е от автомат и не нося шишета, не съм носила и чаши или други неща. Играчките също си носят сами. Ако случайно някой настоява да си носи на вън някаква торба, раница или каквото там си е решил при всеки случай си го мъкне той. Ако аз съм преценила, че трябва да им взема нещо то ще го сложа в моята чанта и тогава разбира се ще го нося аз. От миналата година големия вече носи и торбата с играчките за пясъка, ако не иска не я изнасям.
Ако раницата е на гърба и минава през двете рамене не е вредна, изкривяването при учениците се получава защото носят тежки раници само през едното рамо.
Виж целия пост
# 5
Александра има раничка малка за детската. Много рядко я носи. Само ако много настоява. Мисля, че носенето на раници водят до изкривявания на гръбнака. Също и тежките чанти на едно рамо. То е ясно, че няма да избягме от това и че по-добре раница, за да е по-равномерно разпределен товара... Но като цяло ще гледам да й спестя това докато мога...
Виж целия пост
# 6
В понеделник носим лека раничка с дрешки за преобличане, пижама и кърпа - когато Ради поиска, тя си я носи, а това са 90% от случаите. Ако някой друг ден от седмицата се присети за нея, я взима и си я носи, на другия ден я връщаме. В петък носи обратно към къщи раничката с мръсната пижама и кърпа. Вода в яслата не нося, памперси - само цял пакет и като свърши, купуваме нов.
Виж целия пост
# 7
Смятате ли че вреди на дечицата да си носят багажа до детската градина примерно особено ако тежи повече. Порових се но нищо не намерих. Дайте съвет да давам ли раницата на сина ми като я иска или не?
Има едни раници, които стават като куфарчетата на колелца- вариант е Peace
Виж целия пост
# 8
Вода в яслата не нося, памперси - само цял пакет и като свърши, купуваме нов.

Малко извън въпроса ми, но не стават ли изцепки с пакетите памперси? Аз мисля,че ще се крадат ако са цял пакет и  мисля да нося
за деня само
Виж целия пост
# 9
 Моите си ги носят сами Димана училищната, Момчил детскоградинската, техни са си и са техни задължения. За Димана, дори не знам какво точно мъкне в чантата си, тя си я подрежда и оправя.
 В конкретния случай аз бих дала.
Виж целия пост
# 10
Моите си имат раници и си ги носят сами. Според мен така е редно, не одобрявам да ги мъкна аз. Но те са леки в тях има само комплект дрехи и пижама. Освен това ги носим в Понеделник и ги взимаме в Петък, през седмицата си стоят там. Ако някой е имал инцидент и го прибирам напикан, то той си носи сам найлоновата торбичка с гащите и на другата сутрин си носи обратно малка торбичка с чистите. Водата при нас е от автомат и не нося шишета, не съм носила и чаши или други неща. Играчките също си носят сами. Ако случайно някой настоява да си носи на вън някаква торба, раница или каквото там си е решил при всеки случай си го мъкне той. Ако аз съм преценила, че трябва да им взема нещо то ще го сложа в моята чанта и тогава разбира се ще го нося аз. От миналата година големия вече носи и торбата с играчките за пясъка, ако не иска не я изнасям.
Ако раницата е на гърба и минава през двете рамене не е вредна, изкривяването при учениците се получава защото носят тежки раници само през едното рамо.

аз съм на същото мнение и процедирам по същия начин Peace
Виж целия пост
# 11
И моите ходеха с ранички в детската - разбира се, само леките неща. Не че е задължително, но те сами много искаха раници и винаги с радост си ги носеха.
Виж целия пост
# 12
Малко извън въпроса ми, но не стават ли изцепки с пакетите памперси? Аз мисля,че ще се крадат ако са цял пакет и  мисля да нося
за деня само

Кой ще ги краде?  newsm78

В началото на учебната година Габриела си занесе раницата с комплект дрехи и оттогава не сме я взимали. Стои си в гардеробчето. Подозирам, че ако се наложи Габа да се преоблече, дрехите може и да са й окъсели Grinning Не носим дрехи за преобличане всеки ден, нито вода, пантофи и т.н.
В края на седмицата си прибираме спалното бельо, но носенето е само до колата - понякога Габа си носи торбата, понякога я нося аз, а тя мъкне купища играчки....
Ежедневно се носят само играчки и книги. Позволявам й да вземе толкова, колкото може да носи сама.
Виж целия пост
# 13
Малко извън въпроса ми, но не стават ли изцепки с пакетите памперси? Аз мисля,че ще се крадат ако са цял пакет и  мисля да нося
за деня само
Давам памперсите на учителката и тя ги слага, където си ги държат по принцип. Нямам представа как процедират с тях, но доста рядко купувам нови - много по-рядко, отколкото вкъщи.
Виж целия пост
# 14
И нашите ранички си седят в шкафчетата им в градината/яслата. Памперси за малкия нося всеки понеделник - 5 бр. и ги оставям пак в шкафчето. Това са памперсите за следобедния сън. Вода си имат там.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия