Шоколадова баклава за шокоманяци

  • 8 181
  • 16
Аз я правя в тавата за фурната като големина -2бр. кори фамилия  ,800гр захар и 800 гр.вода -това е сиропа с малка щипка лим.киселина.Нареждам тавата с 4 или 3 кори и мажа с течен шок.разстопен леко на микровелето /правя няколко пътечки и размазвам с лъжица/слагам пак толкова кори и ръся с смлени орехи 1 с.л.какао и малко канела /200гр /са орехите .и така редувам на 3-4 кори мажа с шок.и ръся с орехи .Стоплям олио до завиране и с една лъжица поливам по мъничко м/у отворите на НАРЯЗАНАТА ВЕЧЕ баклава пека на 200 гр.до зачервяване .заливам изстиналата баклава с топлия сироп или обратното и я задушавам с чисто найл.фолио или торбичка билла   и кърпа .Изцеждам я на решетка от фурната .Добър апетит!

--------------------------------------------------------------------------------
Виж целия пост
# 1
Виж целия пост
# 2
zen,
Поздравления за тази вкусотия  smile3501
изглежда невероятно.
Не разбрах обаче количеството на течния шоколад и отцеждането след колко време го правиш и защо newsm78
Ще се пробва непременно
Виж целия пост
# 3
Страхотно изглежда! Откога чакам за рецептата! Grinning Благодаря, zen, ще я пробвам първо на половин доза. Сигурно става доста от двете опаковки кори newsm78

  bouquet  bouquet  bouquet

Виж целия пост
# 4
Използвах 2/3 от 750гр.течен шоколад,а може и да не се отцежда просто така я харесваме семейството ,напомня ми шок.баклава която си взимаме от Турция.И наистина става голямо количество  Joy
Виж целия пост
# 5
Божествено изглежда!Браво!!!
Само едно въпросче-колко олио?И дали да не пробвам с масло?
Виж целия пост
# 6
Аз сложих 1 ч.ч.олио ,с масло не съм пробвала,просто гледай да минеш всички разрязани отвори с нагорещената мазнина,така се оформят по-хубави парченца  Stop
Виж целия пост
# 7
 Crazy Crazy Страхотно изглеждааааа   bouquet
Виж целия пост
# 8
 Embarassed !Пробвайте я,чакам отзиви!
Виж целия пост
# 9
Ох! Лелелееееееее! Напълни ми се устата със слюнка. Нямаш милост, мила! Sad
През почивните дни ще изненадам съпружеското тяло!  chef
Виж целия пост
# 10
Най сетне се появи рецептата страхотна е - ще сложа линк в темата на Лео нали някой  там питаше за нея  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Crazy Crazy Страхотно изглеждааааа   bouquet
Дааааааааааааааааааааааа   bouquet   bouquet   bouquet
Виж целия пост
# 12
ZEN вчера направих 1/2 доза и вече почти я няма. Много вкусно нещо.
Благодаря ти!  bouquet
Виж целия пост
# 13
Радвам се ,че ви е харесала!
 Hug
Виж целия пост
# 14
Имайте милост, бе хорааа.  Joy
  ЗЕН, благодаря ти за рецептата, мила!   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия