Странни въпроси, но неизбежни в случая

  • 1 734
  • 29
Здравейте,  Simple Smile
Ще пиша накратко. Преди 2 години /30-ти май/ когато дойдох в София си бях и дебеличка почти 57 кг на ръст 159. Но от тогава не спирам да свалям килограми.В смисъл в началото- добре, по-голям град, повече разходки...ОК.  Но днес сигурно съм около 40кг и то последните 3 съм ги свалила през последните 2 седмици. Не знам как да постъпя точно, защото това вече не е нормално. Ям по /минимум/ 3 пъти на ден, а само свалям.В сисъл - храни, които казват, че са калорични /банички, хамбургери, в къщи само картофи, хляб, ориз и т.н./ Все неща от които хората пълнеят! Започвам да се притеснявам...
Може би това е цел на доста от вас, но аз вече се страхувам . Няма кокал по мен, който да не личи или да стърчи. Все едно ме е хванала анорексията.Лошото е и че не знам дали да стигам до доктори... Инъче се чувствам мн добре, само при по-голямо натоварване започва да ми се мота яко главата и да ми призлява... Пила съм и витанини за активно спортуващи и пак няма ефект. Свалям си! Sad
Ако някоя от вас може да ме посъветва нещо, ще съм благодарна.
Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
Мисля, че е добре да си прегледаш щитовидната жлеза за всеки случай.
Виж целия пост
# 2
Може би имаш засилена обмяна на веществата.
За по-сигурно се посъветвай с лекар.
Лошо ще е, ако отслабваш и окосмението ти се засилва. Тогава може да има и нарушение на хормоните.
Виж целия пост
# 3
Здравей!

Хрумват ми само две евентуални причини в случая:
1)откакто си дошла в София да си подложена на по-голям стрес и да сваляш от това;
2)да пиеш някакви добавки,витамини или лекарства и те да имат такъв страничен ефект.Не знам витамините,които споменаваш,на коя фирма са,но аз преди бях пила витамини за активно спортуващи на SupraVit и без да пазя диета или да спортувам активно(така и не разбрах майка ми защо ми ги купи Thinking) също свалях килограми.
Наистина е по-добре да отидеш на лекар,защото 40 кг са почти болестно състояние.

Успех Hug!
Виж целия пост
# 4
Мисля,че наистина трябва да отидеш на лекар и да ти се пуснат едни пълни или поне основни изследвания. Peace
Виж целия пост
# 5
  Виж,ако ядеш 3 пъти на ден по една баничка и нищо друго,съвсем нормално е да слабееш!
  Може би е важна не само храната,от която се пълнее,но и количествата й!
  Яж по 5  Grinning банички 3 пъти дневно  Laughing.......Това  е в рамките на шега разбира се!
  А сериозно:най-добре е да се консултираш с лекар, такова слабеене може да е симптом на някоя лоша болест!
  
Виж целия пост
# 6
Според мен е на нервна основа.Някакви притеснения или нещо такова.Съмнява ме да е болест и дано да не е.
Виж целия пост
# 7
Най-добре иди на лекар  Peace
Виж целия пост
# 8
Може да е от стрес.
За всеки случай се консултирай с лекар и поискай изследвания на хормони и щитовидна жлеза.
Виж целия пост
# 9
Според мен си направи една кръвна картина и ако има нещо ще разбереш.Не се притеснявай, дано всичко е наред.Стискам палци  Peace
Виж целия пост
# 10
Ами аз съм с кистички, но това не .... не знам дали оказвя влияние.
Не ям по една баничка 3 пъти на ден... Laughing
И аз мисля по-скоро от нерви и притеснение, напрежение...
но някак си не ми се струва нормално.
Благодаря ви, може би е най-добре да ида да питам, а хормони правих мин. сед. добри са, сичко е в  норма Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Ами аз съм с кистички, но това не .... не знам дали оказвя влияние.
Не ям по една баничка 3 пъти на ден... Laughing
И аз мисля по-скоро от нерви и притеснение, напрежение...
но някак си не ми се струва нормално.
Благодаря ви, може би е най-добре да ида да питам, а хормони правих мин. сед. добри са, сичко е в  норма Simple Smile

Кои хормони изследва ?
Виж целия пост
# 12
Аз свалих безпричинно 10 кг за около половин година, а скоро разбрах, че имам проблеми с щитовидната жлеза. Затова ти казвам, че е добре да я изследваш, тя оказва влияние върху тези неща.
Виж целия пост
# 13
Аз свалих безпричинно 10 кг за около половин година, а скоро разбрах, че имам проблеми с щитовидната жлеза. Затова ти казвам, че е добре да я изследваш, тя оказва влияние върху тези неща.

Това беше първото, за което се сетих веднага, щом прочетох поста ти!
Виж целия пост
# 14
Аз свалих безпричинно 10 кг за около половин година, а скоро разбрах, че имам проблеми с щитовидната жлеза. Затова ти казвам, че е добре да я изследваш, тя оказва влияние върху тези неща.

Това беше първото, за което се сетих веднага, щом прочетох поста ти!
Добре де, тя писа, че е изследвала хормони и са били наред. Предполагам са били на щитовидната жлеза...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия