Синдром на поликистозните яйчници /СПЯ/

  • 7 233
  • 40
Здравейте на всички във форума! Имам проблем и искам да го споделя с вас с надеждата някой да ми даде съвет какво да правя. Имам синдрома на поликистозните яйчници /СПЯ/ и вече 4 години ходя по мъките и не мога да забременея. Правиха ми лапароскопия, преживях една инсеминация и изпих куп хормони от които само надебелях. Резултат няма. Моля ако има и други с такъв проблем споделете  какво да правя.  Cry
Виж целия пост
# 1
Ами първо да попитам иzследвала ли си хормони? Може и да ти се стори тъп въпроса ми, ама напоследък чета как на много жени им правят лапаро беz да си им пуснали нито веднъж хормоните. После да те питам в норма ли ти е пролактинът? Къде ходи6 на лекар и при кой? ПКЯ се лекува, успокой се. Ако са ти пускали хормони, напи6и тук реzултатите, zа да могат да се коментират.   bouquet
Виж целия пост
# 2
Да, как те диагностицираха? С ултазвук, хормонални изследвания и всичко, както си му е редът, нали?
Аз в момента се занимавам с една статия за диагностициране на СПКЯ, обаче е на английски и когато ми остане време да седна и да я напиша на български, ще я пусна тук. Има интересни неща, които не всеки знае. Като например, че СПКЯ оказва влияние върху нивото на глюкозата в кръвта и е свързан с диабет II тип и т.нар. инсулинова резистенция ( но не е задължително )... Тези показатели изследвала ли си ?
Изследвала ли си щитовидни хормони?
Какво си пила (като медикаменти) ?
Виж целия пост
# 3
Да всичко каквото се сетиш - ултразвук, хормонални, генетични, спермограма на съпруга ми, цветна снимка на тръби. Четох какво ли не и повече се отчаях отколкото да имам някаква надежда. А щитовидни хормони не. Никой не ми каза да ида на ендокринолог прочетох го в една статия за заболяването.
Виж целия пост
# 4
Пролактина ми е висок и пих бромокриптин.
Виж целия пост
# 5
Върви на гинеколог-ендокринолог. Специалист, за да може да ти помогне.
Щитовидните хормони (TSH и FT4)  имат отношение към забременяването, а също и техните антитела (ТАТ-antiTG и МАТ-antiTPO ).
Пролактинът ти защо е бил висок? В смисъл - аденом на хипофизата или друга (или може би неясна) причина?
Както бях написала и на друго момиче - ендокринната система е една от най-сложните в организма и всяко колебание в нивата на един хормон повлича след себе си 5 други (образно казано). Обърка ли се едно звено - обърква се цялата система.
Ще се задействам аз и ще преведа въпросната статия още утре.

П.С. В генетичните изследвания имаш ли аномалии?
Виж целия пост
# 6
Ами дано да не ти давам напраzна надежда, но може и да няма6 ПКЯ. Аz съм с висок пролактин и имам аденом на хипофиzата. Първата ми диагноzа бе6е ПКЯ, но се окаzа погре6на. Отивай бърzо на ендокринолог.  Peace Къде ходи6 на лекар? Ако ходи6 в Пловдив мога да ти препоръчам супер ендокринолог. Веднага 6том оправих пролактина и ПКЯто иzчеzна.  Praynig
Виж целия пост
# 7
Върви на гинеколог-ендокринолог. Специалист, за да може да ти помогне.
Щитовидните хормони (TSH и FT4)  имат отношение към забременяването, а също и техните антитела (ТАТ-antiTG и МАТ-antiTPO ).
Пролактинът ти защо е бил висок? В смисъл - аденом на хипофизата или друга (или може би неясна) причина?
Както бях написала и на друго момиче - ендокринната система е една от най-сложните в организма и всяко колебание в нивата на един хормон повлича след себе си 5 други (образно казано). Обърка ли се едно звено - обърква се цялата система.
Ще се задействам аз и ще преведа въпросната статия още утре.

П.С. В генетичните изследвания имаш ли аномалии?
В генетичните нямам всичко е наред. Не ми обясниха на какво се дължи високия пролактин. Напров ми изписаха бромокриптина. Никой не ме праща на ендокринолог. Дори личната ми лекарка знае много добре за проблема и не ми дава напрвление, а имам проблем с килограмите. След хормоналните напълнях и сега не мърдам ни надолу - ни нагоре. Иначе ме лекуват в Пловдив. На ехографа яйчниците ми се виждат като швейцарско сирене - ужасно е.
Виж целия пост
# 8
Аха. Щом ти ги виждаш кистичките - ясно. Колко ти е тестостерона? Правила ли си изследване на андрогени? Аз работя в лаборатория и имах следния случай - младо момиче с повишена глюкоза на гладно, лошо съотношение LH/FSH и съвсем леко завишен тестостерон. В последствие се установи завишени: 17-OH-progesterone,DHEA-S и 4-androstendione. Изследвала ли си ги?
С какво са те лекували, освен бромокриптина?
Сериозно, потърси някой добър гинеколог-ендокринолог  в Пловдив.
Искай и настоявай да ти обърнат внимание, защото това е сериозно!
Успех!
Виж целия пост
# 9
Аха. Щом ти ги виждаш кистичките - ясно. Колко ти е тестостерона? Правила ли си изследване на андрогени? Аз работя в лаборатория и имах следния случай - младо момиче с повишена глюкоза на гладно, лошо съотношение LH/FSH и съвсем леко завишен тестостерон. В последствие се установи завишени: 17-OH-progesterone,DHEA-S и 4-androstendione. Изследвала ли си ги?
С какво са те лекували, освен бромокриптина?
Сериозно, потърси някой добър гинеколог-ендокринолог  в Пловдив.
Искай и настоявай да ти обърнат внимание, защото това е сериозно!
Успех!
Ами да ти кажа не разбирам като теб от тези стойности, но хормони правих даже два пъти. Тука в Смолян, но не ми признаха в Пловдив резултата и тогава в Пловдив правих нови, но ми ги взеха към досието когато ме опирараха. Ако знаеш къде моля те кажи къде да отида и при кого.
Виж целия пост
# 10
Аха. Щом ти ги виждаш кистичките - ясно. Колко ти е тестостерона? Правила ли си изследване на андрогени? Аз работя в лаборатория и имах следния случай - младо момиче с повишена глюкоза на гладно, лошо съотношение LH/FSH и съвсем леко завишен тестостерон. В последствие се установи завишени: 17-OH-progesterone,DHEA-S и 4-androstendione. Изследвала ли си ги?
С какво са те лекували, освен бромокриптина?
Сериозно, потърси някой добър гинеколог-ендокринолог  в Пловдив.
Искай и настоявай да ти обърнат внимание, защото това е сериозно!
Успех!
Ами да ти кажа не разбирам като теб от тези стойности, но хормони правих даже два пъти. Тука в Смолян, но не ми признаха в Пловдив резултата и тогава в Пловдив правих нови, но ми ги взеха към досието когато ме опирараха. Ако знаеш къде моля те кажи къде да отида и при кого.
Има и още. От лявата страна имам вродена малформация на тръбата, но ми казаха, че пропускала. Проблема е,че почти постоянно имам болка там и едно такова напрежение в целия корем точно като преди да ти дойде. Cry
Виж целия пост
# 11
Довери се на д-р Даскалов от Торакс и няма да съжаляваш.
Виж целия пост
# 12
Писах ти на лични. Само да добавя, че като отиде6 на ендокринолог той 6те ре6и дали да те прати на ЯМР, zа да се види дали няма аденом на хипофиzата. . За Даскалов и аz съм чувала много добри не6та. Смятам след месец да ида при него. За друг добър гинеколог в таzи област май не се се6там.   bouquet
Виж целия пост
# 13
Аз съм със същия проблем и подкрепям написаното от момичетата.Задължително изследвай хормоните на щитовидната-при мен от там идват проблемите,но още не съм съвсем наясно.А и пролактинът ми също е увеличен.
Виж целия пост
# 14
Подкрепям момичетата за Даскалов макар, че не съм негова пациентка.  bouquet Hug Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия