Книгите за лятото

  • 9 156
  • 32
Някоя мама знае ли кои са задължителните книги, които бъдещите второкласници трябва да прочетат?
Виж целия пост
# 1
Някоя мама знае ли кои са задължителните книги, които бъдещите второкласници трябва да прочетат?
Ако не ви ги е дала учителката,другият вариант е да са написани някъде отзад на читанката.При нас госпожата има грижата да ни раздава списъка с книгите.
Виж целия пост
# 2
Ами ние сме втори клас ще ти пиша кои книги имаха да четат по спомен:
- Пипи дългото чорапче
- Мечо Пух
- Приказки на Елин Пелин
- Доктор Дулитъл - Хю Лофтинг
- Приказки за стария щърк - Константин Константинов
- Небивалици - Доналд Бисет
- Приказки по телефона - Джани Родари
- Патиланско царство - Ран Босилек
Виж целия пост
# 3
Помня, че на сина ми и на приятелчето му от горния апартамент (в различни училища) в началния курс само 2-3 се повтаряха, другите се различаваха.
Виж целия пост
# 4
Навсякъде книгите са различни - и като произведения, и като брой.

Аз пък се чудя до кой клас се раздават тези списъци? От една възраст децата започват да четат съвсем различни неща и трудно може да се направи подходящ за всички списък. Както е ясно, задъжителните книги не покриват изучавания през следващата година материал.
Виж целия пост
# 5
Нашият списък с книги за лятото:
1. Български народни приказки - Ангел Каралийчев;
2. Басни - Лафонтен;
3. Пет приказки - Валери Петров;
4. Патиланско царство - Ран Босилек;
5. Ние врабчетата - Йордан Радичков;
6. През гори и води - Емилиян Станев;
7. Мечо Пух - Алън Милн;
8. Пипи Дългото чорапче - Астрид Линдгренд;
9. Приказки по телефона - Джани Родари

Класната ръководителка обясни, че част от всички гореизброени произведения, ще се изучават във втори клас.
Виж целия пост
# 6
"Патиланско царство" - Ран Босилек
"Бълг. нар. приказки" - А. Каралийчев
"Карлсон" , "Пипи"- А. Линдгрен
"Приказки" - Ш. Перо
"Приказки" - Андерсен
"Приказки по телефона" - Дж. Родари
"Ние, врабчетата" - Й. Радичков
"Пет приказки" - В. Петров
"Мечо Пух" - А. Милн
Виж целия пост
# 7
Бре, по много книги са ви дали, мислите ли, че ще успеят да ги прочетат?
Нашият списък е от 4 книги и не съм сигурна, че ще ги прочете лесно.

"Патиланско царство"
"Български народни приказки"
"Пипи Дългото чорапче"
"Приказките на Братя Грим"
Виж целия пост
# 8

"Патиланско царство"
"Български народни приказки"
"Пипи Дългото чорапче"
"Приказките на Братя Грим"

Освен тях при нас имаме "Ние, врабчетата" на Й. Радичков и "Пинокио" на К. Колоди. Губеше ми се само първата от тях и си я набавих, дори започнахме с четенето. Аз никога не съм я прочитала цялата като дете. Сега ще го направим съвместно със сина.
Виж целия пост
# 9
При Виктория книгите винаги са били около десетина, +/- две или три. Прочиташе си ги.
Ако разровя старите теми, сигурно ще открия списъците й от предишните години.
Виж целия пост
# 10
Ето нашия списък:
1."Български народни приказки"
2.Приказки- Братя Грим
3.Приказки- Х.Андерсен
4.Джани Родари - приказки и стихотворения
5.Басни -Езоп
6. "Пипи дългото чорапче"
7. "Мечо Пух"
8. "Доктор Дулитъл"
Виж целия пост
# 11
Както е ясно, задъжителните книги не покриват изучавания през следващата година материал.

За по-горните класове може и да е така, но в началния курс май са точно на база изучавания материал. Вчера разпечатвах списъка за нашия клас (второкласници) и госпожата ми обясни, че се е базирала на учебника за трети клас.
Доколкото си спомням миналото лято книгите на дъщеря ми бяха девет и като заглавия се припокриваха с изредените по-горе.

Ще се възползвам от темата да попитам майки на второкласници по колко книги горе-долу са им дали. Май "нашата" госпожа преигра - списъкът й е от 20 книги Shocked + изискване за читателски дневник.

Виж целия пост
# 12
Имам предвид точно книгите в началните класове: от първи до четвърти.
Не знам дали някой друг помни как точно във форума обсъждахме, че се различават списъците, а уж на децата им предстои да учат едно и също.
Виж целия пост
# 13
Помня, че и миналата година се обсъждаха списъците, но подробности не помня. Беше ми направило впечатление, че на дъщеря ми не й бяха дали "Ние, врабчетата", а на почти всички други да. Е, през годината видях в учебника й, че изучават откъс от "Ние, врабчетата". Явно препоръчителните книги са по усмотрение на учителите, но списъкът се базира на предстоящия материал.
Виж целия пост
# 14
Ами, освен десетте книги и на моят син му искат читателски дневник - с главни герои, впечатления от прочетеното, непознати думи, въпроси, илюстрации  /newsm78/...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия