Да питам за пердетата

  • 26 110
  • 41
за първи път ще си купувам пердета и съм леко в шаш. Става въпрос за широчината на пердетата, продавачка в един магазин, където си харесах пердета ми каза, че трябва да й дам размери. Каза ми, че ако корниза е 2м., аз трябва да купя 4м. Не излиза ли много? Вярно, много добре изглеждат тези, които гледах, с едни прекрасни вълни, обаче все ми се струва много плат. В моя случай корниза е дълъг 2,60м., а аз трябва да взема 5,20м. При вас как стана? Колко плат взехте?
Виж целия пост
# 1
за първи път ще си купувам пердета и съм леко в шаш. Става въпрос за широчината на пердетата, продавачка в един магазин, където си харесах пердета ми каза, че трябва да й дам размери. Каза ми, че ако корниза е 2м., аз трябва да купя 4м. Не излиза ли много? Вярно, много добре изглеждат тези, които гледах, с едни прекрасни вълни, обаче все ми се струва много плат. В моя случай корниза е дълъг 2,60м., а аз трябва да взема 5,20м. При вас как стана? Колко плат взехте?

Ами зависи дали ти харесват толкова набрани пердетата.
Преди години и на мен така ми казаха и тоточно в първият магазин, в който влязох и бях абсолютен шаш, но после като размислих реших, че не ми харесва толкова надиплени пердета. Според мен ако корниза е 2 метра и 3 метра плат би стоял добре.
Абе искам да ти кажа да решиш сама, продавачките имат полза да ти продадат повече плат Wink
Виж целия пост
# 2
Зависи и колко са плътни пердетата. За тънки може да е 1/2 или 2,5, за дебели пердета става 1 към 1,5...
Виж целия пост
# 3
Според мен зависи най- вече и от това какъв перделък ще си вземеш. Там където продават пердета има и различни видове перделък - обикновен, рибена кост, по три плисета на разстояние и др.. Трябва да отидеш и да ги видиш. И тогава продавачката ще ти каже в зависимост от прозореца и перделъка колко метра трябва да купиш. Даже те ще могат да те посъветват и кой плат на какъв переделък стои най-добре. На първо "четене" се сещам за Бриколаж, като по-голям магазин. Там има и оловни нишки за подгъвите на пердетата. Успех!
Виж целия пост
# 4
Ами моите са найлонови и при 3 метра корниз - 4.5 метра широко перде. Добре седи! Но например съм виждала много надиплени тюлени пердета, даже имам чувството, че са повече от 2 пъти, които също изглеждат много добре.
Виж целия пост
# 5
Ние като си купувахме пердета в магазина ни посъветваха тънките да ги вземем с двойна ширина, а дебелите на 1.5, защото те така или иначе през повечето време е прибрано и да не става на дебел топуз.
Виж целия пост
# 6
У нас е х2 и не стои много надиплено - явно зависи от перделъка.
Виж целия пост
# 7
Точно пък в Бриколаж-а няма да се доверя повече на консултантите!!!Първо аз трябваше да им обяснявам,че зависи от перделъка каква ширина ще се получи на готовата завеса,ама те-не,та не...Триста лева за плат и ушиване дадохме за завеса,която сега си седи в гардероба-просто с набран перделък е тясна,а с отпуснат е по мярка,ама е грозно-все едно старата кувертюра за легло на баба ми съм цопнала на корниза...
   Моят съвет е да не бързаш,хуубаво измисли какво точно искаш,консултирай се на поне три места,и тогава поръчвай...
Виж целия пост
# 8
Ширината би трябвало да е според вида и дебелината на плата. Ако е по-плътен (за завеса) - 1-1,5 пъти, ако е тънък, но тежък или има ефектни елементи, които ще се загубят при много надипляне - максимум до 2 пъти, а ако е тип газ или органза, става и 2,5 пъти.
Аз сама си шия пердетата и обикновено първо си харесвам плат, по него преценям колко надиплен го искам и тогава избирам перделъка (всъщност сравнително скоро открих това изумително изобретение, колко време съм загубила да дипля по "бабешкия" начин Laughing).
Виж целия пост
# 9
Абе хора, на кое му се вика перделък Shocked
Виж целия пост
# 10
Абе хора, на кое му се вика перделък Shocked

Една лента дето се зашива в горния край на пердето  Wink
С негова помощ передето може да се надипля, на него се закачат кукичките или се защипват щипките.
Виж целия пост
# 11
Мойте пердета са тънки и са х2  
за 3м корниз взех 6м плат , и за 3,50м -7м плат Tired Но стой хубаво Peace
Виж целия пост
# 12
И при нас в спалнята е Х2 , плата е органза, знаете го-като твърд тюл е и седи страхотно. В кухнята, след като търсихме подходящото перде около 2-3 месеца, намерихме едно готово ушито-3 м., а корниза ни е 2 м. - не е лошо. Можеше и повече да е , ама нямаше. Сега колкото по-дълго го гледам повече ми харесва.
Виж целия пост
# 13
Много се радвам, че попитах тук. Определено ми давате добри съвети. Въобще не се бях сетила за шарките и вида плат.
А в Бриколаж лелката въобще не й се занимаваше с мен, питах кой перделък какъв е и така й не разбрах. Там не си харесах пердета. Сега като се замисля, в онзи магазин май само по един начин правеха перделъка, ушиването беше безплатно ако си вземеш от тях. Ще разгледам още магазини.
А да знаете магазини за пердета с голямо разнообразие?
Виж целия пост
# 14
за първи път ще си купувам пердета и съм леко в шаш. Става въпрос за широчината на пердетата, продавачка в един магазин, където си харесах пердета ми каза, че трябва да й дам размери. Каза ми, че ако корниза е 2м., аз трябва да купя 4м. Не излиза ли много? Вярно, много добре изглеждат тези, които гледах, с едни прекрасни вълни, обаче все ми се струва много плат. В моя случай корниза е дълъг 2,60м., а аз трябва да взема 5,20м. При вас как стана? Колко плат взехте?

Зависи дали са тънки пердета или плътни завеси.
В първият случай съвета на продавачката е точен, обикновенно се взима двойно повече отколкото ти е широчината на корниза.
Ако са плътни завеси, които ще използваш върху тънки пердета то тогава ще те устройват и 4.50м.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия