Някой ползва ли проточен бойлер...

  • 9 109
  • 11
.... за ежедневни нужди, включително и къпане. Моля, споделете - марки и цени! Ние сме с ТЕЦ, но за всеки случай искаме да имаме и един бойлер /всъщност мъжът ми много настоява/, та сме се счепкали по въпроса дали проточният бойлер ще е достатъчен, за да се къпем нормално, или ще се наложи да натикаме в банята, която и без друго не е най-обширната баня на света, един огромен 80 - 100 литров кютук?
Виж целия пост
# 1
Ако обичаш да се къпеш с топла вода, един такъв бойлер няма да ти допадне. Преди да се съберем да живеем заедно, моят мъж си беше сложил в банята такъв бойлер. На мене, каквато съм снежанка, така и никога не ми беше достатъчно топла водата. Другото много важно нещо е ел.инсталацията на жилището - трябва да е съобразена с мощността на бойлера, но това май е ясно. Все пак, като допълнителен, а не основен източник на топла вода може би е добро решение. Ние нямаме ТЕЦ и никога не бих сложила проточен бойлер у дома. За марки и цени - не мога да помогна. Информацията ми е от преди повече от 6г...
Виж целия пост
# 2
Ние имаме такъв в кухнята за домакински нужди. За къпане е друг, голям и не проточен. Та този в кухнята, не е много голям на Теси е, и наистина ако обичаш топлата вода не разчитай на такъв.
Имам миялна машина и не ползвам топла вода за миене на чинии, рядко само. Ми то докато изплакна нещо и водата става хладка. Верно бързо загрява, но и бързо се разхлажда водата.
Виж целия пост
# 3
на трифазен ток Стилбел Елтрон 600-700лв
Виж целия пост
# 4
Аз ползвах такъв преди да ни пуснат парното.
Какво да ти кажа, хем удобно, хем мъка Confused.
Както са писали и другите, за да имаш достатъчно топла вода бойлерът трябва да е доста мощен, поне 10 KW, а за да работи нормално без да берете ядове с изгорели бушони или, недай боже, ел. табла ще ви е необходим и трифазен ток. Има изисквания и за дебелината на кабела, с който се свързва бойлерът, сечението трябва да е по-голямо, отколкото за нормален контакт, например. Също така е по-препоръчително и да се свърже директно (особено ако рискувате да работи на нормален ток), а не да се включва в контакт - при продължителна работа на такава мощност той просто се топи...
Моят е български, на 2 степени - 6 и 10 KW, купен е преди доста време, май вече не ги правят.
Предвид това, че очаквахме включване на ТЕЦ, не се напънах да си прекарам трифазен ток и се вкарах във филм - поработвайки 10-ина минути на втората степен директно ми гърмеше главния бушон, а с 6 KW достатъчно топла  вода не очаквай да имаш, освен за бърз душ лятото. Отделно строителят беше оплескал момента с кабелите, а това го разбрах чак като ми сложиха и керамиката - наложи се да пускам допълнителни през окачения таван и стана един цирк просто. Държа го още в банята, ползвам го в екстремни моменти - когато спрат ненадейно топлата вода; екшънът си е същият обаче.
Ако решите да монтирате нещо подобно, най-добре проверете в Stiebel Eltron, чувала съм от познати, че техните бойлери, независимо проточни или от обикновения тип са най-добри. Предполагам, че там ще са наясно и какво е необходимо да се направи преди монтажа, за да работи бойлерът нормално и да не берете ядове после; допускам, че предлагат и монтаж с гаранция, все пак от доста години са на пазара. Предполагам обаче, че цените ще са солени, но пък може би си струва.

Това намерих в каталога на Стройко 2000, за съжаление сайт не откривам.
STIEBEL ELTRON                                       
Магазин: София, бул. „Евлоги Георгиев“ 97
тел.: 02/981 05 96
Шоурум: София, бул. „Г. С. Раковски“ 156
тел.: 02/980 10 66
Виж целия пост
# 5
При майка ми ,свекърва ми и зълва ми са поточни .Живот и здраве след ремонта и ние ще сме с такъв Peace Никой не се е оплаквал от тях. А за топла вода какво да ти кажа аз се ощавих ония ден в майка ми направо беше вряла  ooooh!
На майка ми и зълва ми са на Елдоминвест около 130лв нашия и на свекървата са Теси цената е горе долу пак толкова . Мощноста на бойлера  7кW ние сега сменяме цялата инсталация защото с предната нямаше да мога да го накарам да работи Peace
Виж целия пост
# 6
Ние сме с някакъв хибрид, полупорточен се води. Проточен е, 9Кв (трябват му там специални подсилени жици, но не е трифазен ток), обаче има и 30 л. водосъдържател (т.е. ако спре тока докато се къпеш, да можеш да се изплакнеш  Simple Smile). Производител и Колю Шишков (български), струваше 460 лв. или нещо такова преди година и половина. За година и половина никакви оплаквания нямаме, въпреки, че едно време като питах тук, ми казаха, че си купувам боклук: водата е хладка на втората минута, на 10-тата е вряла (буквално, онзи ден се изгорих  Blush). Ползваме го за къпане и за кухнята; винаги имаме топла вода, а сметката за тока лятото (понеже зимата се греем на ток и не е много релевантна), когато ползваме бойлер + готвене почти всеки ден + всички ел. уреди + осветление (с много лампи), рядко минава 30 - 35 лв.  Peace
Аз стоя под душа 25 - 30 минути и досега не ми е свършвала водата...
Единствения минус е специалната дебела жица и отделен бушон (досега не е горял), и ако ги нямате, си трябва къртене по стената..
Виж целия пост
# 7
Ако ти е за всеки случай, можеш да купиш и проточен бойлер с по-малка мощност и да си спестиш вкарването на трифазен ток. Струята ще бъде по-слаба, но ще можете при всяко положение да излизате изкъпани от банята.
Аз имам същата дилема като вас, защото не харесвам бойлери като кютуци. Решили сме, че ще сложим 30-литров Стибел Елтрон в едната баня. Сега имам такъв - един загрят бойлер става за вземане на бърз душ от двама души или бавен  Simple Smile от един - но струята си е струя. След 30 мин. отново се е загрял и втората смяна може да започне с къпането. Профилактиките вече са кратки.
Виж целия пост
# 8
Тук, в Англия всичко живо е с такива бойлери, а отдолу ваната се пълни от другия бойлер. Но аз съм свикнала да се къпя с много вода, пусни бойлерчето и ако искаш по-топла вода отгоре все едно че те поливат с лейка. Есента като правиме ремонта на банята, трябваше да сменяме бойлерчето, добре че убедих мъжа ми да не слагаме друг, а да си използваме смесителната батерия за ваната. Сега той се чуди що толкова години се е мъчил с тия техните бойлерчета.
CTramell и другите са го писали, става но не за ежедневно използване.
Виж целия пост
# 9
Много благодаря, момичета! Очаквам и други мнения.
Такъв бойлер ми е необходим единствено за дните на профилактика на ТЕЦа или някоя друга повреда. При ремонта е прокаран специален кабел от 4 квадрата /каквото и да означава това/ за бойлера и е вързан с отделен бушон, надявам се това да е достатъчно. Наистина става дума просто за 4 бързи душа, когато няма топла вода и за изплакване на съдовете в кухнята /ползвам главно съдомиялна/.
Е, та така ...
Виж целия пост
# 10
Когато се спрете на нещо конкретно, питай техническо лице в магазина/ фирмата дали кабелът от 4 квадрата ще издържи. За моя бойлер трябваше да е цели 10 ooooh!.
Ако е пуснат в тръба има вариант и за подмяна, но ако е просто замазан в стената ще трябва да разбивате, лошо ми става само като си помисля за такъв вариант.
Виж целия пост
# 11
Ние сме с проточен бойлер в банята.18 кw е и за целта,по време на ремонта сменяхме ел.инсталацията.С трифазен ток сме.Не е вярно това,че ако обичаш да се къпеш с топла вода,такъв бойлер няма да ти допадне.Има две позиции -1 и 2.Но по-мощната изобщо не съм я ползвала.Дори зимата сме се къпали само на 1.AEG е марката,но цена не помня.В кухнята сложихме по-малък на Делонги,също проточен.Голям боклук излезе,след 10 месеца изгоря единият нагревател.А така е направен,че е несменяем.И сега мия съдове с едва затоплена вода.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия