Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!

  • 7 365
  • 46
Прави ми впечатление,че много хора тук ни в клин,ни в ръкав си служат с думите на Йовков.Мисля си,дали всички,които вкарват хитовото изречение в постовете си знаят от къде е?И какъв смисъл, всъщност носи?Защото тук,при нас,някоя форумка решила,че друга е тъпа и веднага:Божеее,колко мъка има по тоя свят...Откровено се дразня.А вие имате ли такива дразнители?
Виж целия пост
# 1
Това нали са думи от разказа на Йовков,където едно семейство, търсят бялата лястовица(с надеждата тя да излекува болната им рожба)?
Виж целия пост
# 2
Благодаря за темата, детето е болно и ми се вилнее из форома. Въздишката на Моканина не ми пречи чак толкоз, колкото дълбокофилософското съждение за собствената камбанария. Кой си има частна църква? А? Веднага да си признава!
Виж целия пост
# 3
Бе ти нямаш ли си друга работа освен да се дразниш, критикуваш и поучаваш?
Виж целия пост
# 4
хаха, Шанел, който не знае името на разказа, гледай само как ще подскочи  Laughing
Виж целия пост
# 5
Бе ти нямаш ли си друга работа освен да се дразниш, критикуваш и поучаваш?
Божеееее,колко мъка има по този свят,божееее newsm03
Виж целия пост
# 6
Абе питането май не е за това дали с тези думи някой търси лек за нещо. Chanel какво  да ти кажа-права си.За сега мен никой не ме е пунктирал за нищо.Надявам се не съм подразнила никой с мненията си.
Виж целия пост
# 7
хаха, Шанел, който не знае името на разказа, гледай само как ще подскочи  Laughing
Ей на това залагам аз.
Виж целия пост
# 8
хаха, Шанел, който не знае името на разказа, гледай само как ще подскочи  Laughing

Айде без обиди! Stop
"По жицата" е разказа Tired
Виж целия пост
# 9
Ти пък къде си подскочила?!  Grinning
И що го издаде сега? Еххх  ooooh!
Виж целия пост
# 10
Помислих че е поредната тема за Македония... Laughing

 
Виж целия пост
# 11
Абе питането май не е за това дали с тези думи някой търси лек за нещо. Chanel какво  да ти кажа-права си.За сега мен никой не ме е пунктирал за нищо.Надявам се не съм подразнила никой с мненията си.
Точно така.Мисълта ми е,че изречението се вкарва в експлоатация за щяло и нещяло.Сега тези,които го обичат този израз не искам да си мислят,че е нещо лично към тях.Аз не помня никове и не визирам лично никой от вас.И моля,нека сега да не пишем кой го използва и кой не го използва.Не ме интересува това.
Виж целия пост
# 12
 На мен любимото ми е да се подвидква ехидно "морализаторки", като оспориш нормалността на някое действие. Мисля, че го ползват като обида и вероятно е доста лошо да си наясно с моралните си ценности  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
Ти пък къде си подскочила?!  Grinning
И що го издаде сега? Еххх  ooooh!

Като прочетох повторно темата и отговорите,тогава зацепих,че не е за мен подигравката. ooooh!

Ама късно е либе за китка(Шанел,тази фраза не те ли дразни?) Mr. Green
На мен, да!
Виж целия пост
# 14
Шанел, темата е супер, подкрепям те напълно. Най-дразнещо е да се употребяват подобни изрази, извадени от контекста, за щяло и нещяло, при това понякога от хора, които дори не знаят откъде са. Доколкото разбирам, не сава дума за каквито и да е фрази, например паразитни, а за подобни цитати...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия