След скарлатина

  • 3 439
  • 7
Дъщеря ми прекара повторно скарлатина преди около две седмици. А от  няколко дни насам наблюдавам, че кожата на пръстите на ръцете и краката й се бели. Разтревожих се много, защото никога не се е случвало подобно нещо.
Преди малко прочетох в нета, че 2-3 седимици след прекарана скарлатина, се случвало това белене. Но сякаш не си спомням предния път да го е имало....

Случвало ли се е при вас?
Виж целия пост
# 1
Беленето наистина е характерно за скарлатината. А ти сигурна ли си че първият път е било скарлатина, да не е било просто гнойна ангина. Казвам го защото при нас поставиха диагноза скарлатина, която се оказа грешна. Всички педиатри при които ходихме ми казаха че детето няма да се обели и по това ще разбера със сигурност че не е било скарлатина. Беленето започва до 14 дни след прекарването на болеста. С какво доказаха заболяването, правиха ли ви гърлен секрет и AST титър ?
Виж целия пост
# 2
И двата пъти ни правиха гърлен секрет и по този начин доказаха скарлатината.
Първия път беше преди три-четири години, но сякаш не си спомням подобно белене.
А сега скарлатината ни протече с ужасни усложнения - синузит, заради който лежахме в болница и употребихме сумати антибиотици.

Виж целия пост
# 3
Охх, много е неприятно Sad

При изкарана скарлатина имунитета пада много и не е лошо да даваш известно време някакво сиропче за подсилване с витамини или пък хомеопатия, хранителни добавки.

За беленето, нормално е, не се притеснявай.

Дано повече да не боледувате  Hug

Между другото, доколкото ми е известно след изкарана скарлатина се правят контролни прегледи, включително ЕКГ, кръв. Напомни на докторите, ако са забравили  Thinking

 Heart Eyes
Виж целия пост
# 4
Благодаря ти за съветите!    bouquet
Всичко това го съблюдаваме.

Би ли ми казала как точно протича това белене? В смисъл колко време продължава? Маже ли се с нещо или минава от самосебе си?
Виж целия пост
# 5
Ние така и не се обелихме(нали не беше скарлатина Wink ), но съветите бяха: да не се маже с нищо и си спомням че ме предупредиха че не минава бързо.

Виж тук за беленето http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/80961010.htm Simple Smile

Много целувки и повече никакви болести  Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
Благодаря ти!
  bouquet
Виж целия пост
# 7
чувала съм за това белене, но Габи не се е белила, но то и почти нямаше обриви
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия