Как постепенно се намалява кърменето.

  • 880
  • 7
Интересно ми е как по естествен начин се спира кърменето.Ако се пропусне  1 хранене какво правя?
Виж целия пост
# 1
Просто заместваш това хранене с друга храна в зависимост от възрастта на детето - ако е над 6м, може да заместиш в рамките на няколко дни едно хранене с пюре или каша. След това процедираш по същия начин със следващото.
Ако детето е под 6м, тогава кърменето се замества с АМ.
По отн на теб - следиш гърдите дали се препълват, като може да изцедиш малко до облекчение (не до празно!), ако почувстваш дискомфорт - за няколко дни би трябвало да се нагодят към пропускането на храненето и да не се препълват.
Виж целия пост
# 2
При мен намаля постепенно , когато спрях да кърмя !
Не съм си правила стегнати превръзки , макар всички да ми го препоръчваха .Просто кърмата намаляваше с всеки изминат ден докато накрая вече я нямах .
Виж целия пост
# 3
При мен намаля постепенно , когато спрях да кърмя !
Не съм си правила стегнати превръзки , макар всички да ми го препоръчваха .Просто кърмата намаляваше с всеки изминат ден докато накрая вече я нямах .
Не разбрах, може ли по-подробно да обясниш?
Просто спря да кърмиш и така спря?
Виж целия пост
# 4
ами с постепенно захранване  Mr. Green
Виж целия пост
# 5
сега сериозно - постепенно се спира кърма като започнеш да дохранваш помалко , това с рязкото спиране на кърма има доста рискове - първо гравитацията ще ти се отрази на гърдите  Rolling Eyes, а ако се отбива постепенно не е толкова фатален процеса  Whistling, второ захранването е точно затова за да се отбие малко помалко детенцето , с всяка предложена лъжица ти заместваш кърмата която би му предложила
а ако си решила да спреш да кърмиш надали ще ти се случи кой знае какво - кърмата ще ти спре както са ти писали малко помалко - може да се наложи да се изцедиш някой друг път ако имаш повече лактация първите дни и ако се напрягат гърдите ....
Виж целия пост
# 6
Ами точно спрях да кърмя и от само себе си  спря и кърмата ми .
Виж целия пост
# 7
Като сте засегнали темата искам да попитам и аз за този момент. Аз давам цедена кърма и се цедя по 6 пъти на ден като сутрин и вечер цедя и двете заедно...винаги по 60-80мл. Та като реша да спирам да намалям количествата или да удължавам интервалите, за да стане по-плавно?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия