Най-благоприятно позициониране на бебето при започване на раждането и отклонения

  • 1 279
  • 9
Чета из нета разни статии за Optimum Fetal Positioning и разбирам, че позата в, която моето бебе е застанало ( гръбчето му е от дясната страна на корема ми) не е особено благоприятна и това може да доведе до по-дълго и болезнено раждане или намесата на помощни средства при раждането.
Въпросите ми са  към родилите вече, на които бебетата им са били в същата позиция - гръбчето  от дясната страна на корема, как е протекло при тях раждането, бебето успяло ли е да се завърти в правилната позиция, използвали ли са някакви техники за да предизвикат завъртането и ако са ползвали техники- какви по-точно.
Виж целия пост
# 1
по линийката ти разбирам, че имаш още доста време, през което бебчо може да се завърти!
Не се шашкай допълнително!
Леко раждане!

Виж целия пост
# 2
Моя бебо се въртеше постояно, но накрая си беше в правилната поза.
Чела съм, че най хубаво е да лежиш на лявата си страна.
Успех  Hug
Виж целия пост
# 3
Важното е, че е надолу с главата,оста на бебето да е надлъжно спрямо матката и главата да се намести правилно в таза. То до края на бремеността може да се завърти още три пъти. Дори и да правиш упражнения за заставане на бебето в правината позиция преди раждането, в последен момент може да се завърти в другата посока.
Моето до последно не поиска да се завърти и го раждах с тазово предлежание - това вече е наистина отклонение от нормата и се смята за рисково раждане, но пак излезе, без помощни средства, без упойки, с нормална продължителност на самото раждане - 9 часа.
Важното е да си спокойна, това нй-много ще ти помогне да родиш без усложнения. 
Виж целия пост
# 4
И моето бебе последно си застана на лявата страна, но доста време се въртеше, включително по едно време беше заела и напречно положение - много ме уплаши, но до раждането всичко се оправи. и аз съм чувала, че е хубаво да се спи на лявата страна.
Виж целия пост
# 5
Моята душичка си стои все от дясната срана  newsm78
А спя на лявата си страна  Peace
Виж целия пост
# 6
Уф незнам вече това обръщане направо ме плаши.Моето съкровище още е седалищно така от 2 месеца.Лекаря ми каза, че ще родя 10 дни по рано и май ще е секцио в това положение.Искрено се надявам твоето бебче да се обърне.Успех и спокойно изкарване на последните дни от бременността   bouquet
Виж целия пост
# 7
Миличка не се притеснявай, ние също бяхме така с гръбчето надясно, но това не е притеснително, нали е главично прилежание. Това е втората поза, при която се раждат най често, първата е на ляво гръбчето.
Аз родих съвсем нормално и лесно! Контракции +раждане за 3 часа, а раждам за първи път!
Незнам дали те успокоих поне малко
Леко раждане! Peace
Виж целия пост
# 8
Искрено се надявам твоето бебче да се обърне.Успех и спокойно изкарване на последните дни от бременността   bouquet

То моето бебче е обърнато вече с главата надолу(дано и така да си остане), но гръбчето му е от дясната страна на корема ми. Аз спя предимно на лявата страна, само като се схвана се обръщам на дясно, но никога по корем.

 
Миличка не се притеснявай, ние също бяхме така с гръбчето надясно, но това не е притеснително, нали е главично прилежание. Това е втората поза, при която се раждат най често, първата е на ляво гръбчето.
Аз родих съвсем нормално и лесно! Контракции +раждане за 3 часа, а раждам за първи път!
Незнам дали те успокоих поне малко
Леко раждане! Peace

И аз за първи път ще раждам. Ох, колкото повече се рови човек, толкова повече се паникьосва! Вече си представях ужасяващите картини на едно безкрайно раждане...
Със сигурност ми подейства успокоително!
Виж целия пост
# 9
И аз за първи път ще раждам. Ох, колкото повече се рови човек, толкова повече се паникьосва! Вече си представях ужасяващите картини на едно безкрайно раждане...
Със сигурност ми подейства успокоително!
[/quote]


Много се радвам че те успокоих, не се притеснявай повече, почивай се и всиччко ще е наред

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия