Въпроси за: В UK с деца

  • 716
  • 5
Здравейте, аз съм новобранец в тази тема, затова моля да ме извините, ако въпросите ми са разисквани и се повтарят.
Таткото е в Лондон (засега) и ако евентуално отидем при него,  трябва да имам някаква представа какъв е живота там за децата... Например ваксините (имунизационния календар на UK), има ли детска кухня, как стои въпроса с детските градини (колко струват и на каква възраст приемат децата), децата там (в градините) боледуват ли както тука, ... и всичко друго свързано с децата.
Ще съм много благодарна за полезни съвети.
 baloni
Виж целия пост
# 1
Здравей,на колко години е детенцето?
Виж целия пост
# 2
...видях. 20 месеца. Доста по-различно е , но се свиква. Ваксините са  сходни, но има разминавания в месеците. Трябва да си вземеш картончето от България, за да се направи точна справка. Няма задълйителни ваксини, но настоичиво ти напомнят, че трябва да ги слагаш.
 Домчето може да започне след 6-тия месец на детето( на повечето места). Няма такова разделение като в България ясла и детска градина. Децата са в едно домче с различни възрастови групи. Има частни и държавни домчета. Ние първо ходихме в едо държавно, но не бяхме доволни. Сега ходим в частно и определено има разлика. И тук децата боледуват....
 За плащането- много е относително. Аз плащам 39 паунда на ден. Плаща се за всеки ден, дори детето да е отсъствало.
По-добре питай маиките в Лондон Grinning
Виж целия пост
# 3
Много полезна страница, която обяснява доста неща:
http://www.childcarelink.gov.uk/index.asp

Също, ако имаш питане за определена градина, това са резултатите от проверките, които им се правят:
http://www.ofsted.gov.uk/

Най-общо казано, зависи  Crazy Мариана (сега е на 2 и малко), започна с childminder на година и половина (леля, която гледа 3 деца вкъщи). Боледуват по-малко, струва около 40 лири на ден, в зависимост от квартала, квалификацията на жената, и т.н. След 2.5-3 години вече е по-подходящо да са на градина, с повече деца. Мариана ще я местим на есен.

Детски градини има частни и общински; цената варира много - може да са само сутрин, само следобед, някои са спонсорирани. Трябва да гледаш в квартала какво предлагане има; за някои се чака много дълго за място.

Гледачка, пак зависи от района, около 7-8-9 лири на час (за Лондон - по-високата цена...). Жена за целодневно гледане вкъщи, около 2,000 лири на месец (пак зависи; ако живее при вас, може и по-малко).

Детска кухня няма...Питай пак; после ще пиша ако се сетя още нещо.
Виж целия пост
# 4
Много ви благодаря, добих някаква представа.
Виж целия пост
# 5
За ваксините погледни тук http://www.immunisation.nhs.uk/ Това е календарът, който се следва. Друг път сайта работи, но точно сега нещо имам проблеми с отварянето му, дано да е временно  Thinking
Детска кухня няма.
Имаш няколко вида child care, nursery, childminder, nanny. Цените зависят от района, а нанитата и според опита.
След 3 годинки по 2 часа на ден в нърсерито ти се покриват от държавата, а от 4 започват училище, от 9 сутринта до 3:30 следобяд, което може да е държавно, нищо не плащаш или частно.
misholina ти е дала два много полезни линка  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия