Дали се лекува тази проклета болест...

  • 14 876
  • 91
От вчера , когато разбрах за Дари, направо не съм на себе си от страх...лекува ли се тази проклета левкемия въобще, има ли такива деца, има ли начин да се разбере с някакво генетично изследване дали детето е податливо на това заболяване...
Толкова много въпроси имам в главата си, такъв ужас изпитвам, такъв страх, че цял ден се ровя из нета и чета, чета чета и имам чувството, че полудявам от страх...вглеждам се в децата си и плача от страх...Ако някой знае за излекувани дечица, нека сподели, или нещо успоояващо, знам ли, защо тази болест се появява напоследък все по - често... Cry
Виж целия пост
# 1
Бубс, успокой се, не се притеснявай за неща, които не са те застигнали Hug
Да пази Господ, на никого да не се случва...не можем да мислим за всяка болест и да се страхуваме дали ще ни застигне.
Можем само да разчитаме на здравната си култура и профилактиката!
  bouquet
Виж целия пост
# 2
От вчера , когато разбрах за Дари, направо не съм на себе си от страх...лекува ли се тази проклета левкемия въобще, има ли такива деца, има ли начин да се разбере с някакво генетично изследване дали детето е податливо на това заболяване...
Толкова много въпроси имам в главата си, такъв ужас изпитвам, такъв страх, че цял ден се ровя из нета и чета, чета чета и имам чувството, че полудявам от страх...вглеждам се в децата си и плача от страх...Ако някой знае за излекувани дечица, нека сподели, или нещо успоояващо, знам ли, защо тази болест се появява напоследък все по - често... Cry
ако се разбере какво ? да избиваме тези деца?
не, може да се разбере че има предразположение някакво. дали ще се развие е друг въпрос.
напомняш ми една - 2 антиутопии.
има лечения. често - успешни. а след 10 г ще са още повече. ако разбира се някои не реши че е безсмисленода се прахосват пари за това.  
Виж целия пост
# 3
Бубе, доколкото разбрах Дари си е отишла заради грипна инфекция, а не точно заради неуспешно лечение. Не мисли за левкемията. Ми то да е само тя. Имаш две дъщери, радвай им се и не мисли какви болести има.
Виж целия пост
# 4
Доколкото разбрах са направили постъпките за трансплантацията и инфекцията е вследствие на нея.Според мен няма лечение.Или в много редки случаи може да се стигне до известно подобрение.Няма и начин да се установи предразположението на човек към заболяването.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви за отговорите, просто много ми се иска а бъдат излекувани всички дечица... Confused
Виж целия пост
# 6
Бубе, доколкото разбрах Дари си е отишла заради грипна инфекция, а не точно заради неуспешно лечение.

Да бе... Колкото моят син почина от отит, а не заради левкемията  ooooh!

Едва ли наистина някой, който не се е сблъскал отблизо с тази болест, знае в действителност за какво иде реч... Умира се и от обикновени неща, понеже организмът, развил левкемия вече не е нормален организъм. Ама никак  Naughty

И лечение има. Сигурно. Някъде. За някого. Но тези статистически цифри за излекуваните пациенти да си ги наврат не знам къде, защото никой не може да ме убеди, че са верни...
Виж целия пост
# 7
Доколкото разбрах са направили постъпките за трансплантацията и инфекцията е вследствие на нея.
трансплантацията беше направена и се водеше успешна. но за да се направи трансплантация се "срива" имунната система на човека и после и най-малкото нещо може да го убие.
има толкова много видове левкемия.... има излекувани, макар че май това е по-скоро изключение, отколкото правило Sad ето тук пише една мама, чието момиченце е преминало този ад. да и е живо и здраво!  bouquet

Бубе, не се страхувай...не можеш да се страхуваш от всички болести по света...това ще те разболее наистина...нагушкай дечицата и се радвай на живота!
Виж целия пост
# 8
Бубе, доколкото разбрах Дари си е отишла заради грипна инфекция, а не точно заради неуспешно лечение.

Да бе... Колкото моят син почина от отит, а не заради левкемията  ooooh!

Едва ли наистина някой, който не се е сблъскал отблизо с тази болест, знае в действителност за какво иде реч... Умира се и от обикновени неща, понеже организмът, развил левкемия вече не е нормален организъм. Ама никак  Naughty

И лечение има. Сигурно. Някъде. За някого. Но тези статистически цифри за излекуваните пациенти да си ги наврат не знам къде, защото никой не може да ме убеди, че са верни...

 - Организма има много сериозна  бариера срещу раковите клетки - Туморсупресорните гени, които инхибират /потискат/ клетъчната пролиферация и туморогенеза.
 Разгледан на клетъчно ниво, ракът е наследствено полигенно заболяване. Пътят от нормалната до трансформираната ракова клетка обаче е дълъг и многостъпален.
 Клетката трябва да претърпи няколко мутационни "удара" 4 - 7 на брой за да възникне рак, например при рак на дебелото черво са необходими 6-7 мутационни събития, чието натрупване може да стане най-рано след 60 год. възраст. Ако обаче единия ген е мутантен - унаследен от единия родител, трансформцията настъпва до 42 год. възраст.

  Варирането в пенетрентността на гените, предразполагащи към рак дава надежда за възможно дефинитивно профилактично Хомеопатично въздействие.

   /Откъс от Лекциите ми по Медицинска Генетика, от Д-р Мария Цанчева дм/
Виж целия пост
# 9
Бубе,точно пък ти, не трябва да се ровиш в нета за такива работи ooooh!
Представям си как си се паникьосала,когато си чела #Crazy
Аз съм на принципа:Господ да пази!Ако е решил така,така ще е! Никой не може да избяга от съдбата си!
Гадно е!Тежко е!Но такива болести е имало и винаги ще има.
Господ не иска само стари хора ,иска и млади и малки ангелчета.Колкото и да ни се струва цинично.

Моля те Praynig,с цялото си сърце,спри да четеш такива страшни неща!Остава да си втълпиш и тези работи за децата и направо ще "психясаш"!

Възхищавам се и шапка  свалям на Тарталета!  bouquet
Каква нечовешка сила и воля има тази жена!
Виж целия пост
# 10
Радвам се, че моето детенце расте здравичко, побърквам се само при мисълта, че може нещо да се случи... Възхищавам се намайки, които имат сили да преодолеят такава загуба.
  Мой племенник се разболя от левкемия на 8. Откриха заболяването рано, проведоха лечение в Германия. Сега е добре, миналата година завърши гимназия. Не съм го виждала от доста време, но знам че е добре и няма никакви проблеми.
  Нещата не са съвсем безнадеждни, но немога да разбера, защо хората трябва да събират пари за лечение. Защо се внасят здравни осигуровки и къде е държавата? Аз ли бъркам (все пак живея в чужбина от много време) или в България децата са осигурени от държавата? Sick
Виж целия пост
# 11
MamaChrisi
Цитат
Аз ли бъркам (все пак живея в чужбина от много време) или в България децата са осигурени от държавата? Sick

 В България всички са осигурени от Здравните вноски, които всички ние си внасяме. Но понеже тук всичко което е Държавно открай време е обект на присвояване, Пари нЕма!   

Сега за да покрият изтичането на милионите, искат да увеличат данък здравни осигуровки от 4% - на 10%, после може на 15%, 20% и така докато има какво да се прибира!...
Виж целия пост
# 12
Тарталета Hug, поклон пред силата ти Sad
Evana , страшно нещо се случва с мен, от хипохондрик търсещ по себе си рак на всякъде, обърнах нещата и сега започвам да се вглеждам в децата си Cry, не мога да издържа вече на това, идва ми повече, не се чувствам добре, страха ми е много по - силен от колкото когато беше за самата мен, усещам се, че не съм аз....
Днес 15 минути говоря с професор Бобев по телефона, питам го пълни глупости от рода на дали него не го е било страх за децата му, как се е борел с това, да ми каже къде да ходя да ги изследвам, какво да направя превантивно...милия....директно ме изпрати при негова колежка професор на 4 - ти километър Cry, каза че имам нужда от незабавна помощ, защото този стрес като нищо ще ми докара рак....
Вече се мисля за луда, наистина, лошото е, че нищо не мога да направя, плача по цял ден, лошо ми е, не мога да излеза от къщи, държа мъжът ми до мен, защото не мога да остана сама, той не може да работи....нещата излизат от контрол, хапчетата не помагат, започвам да се замислям, че само тормозя хората около себе си, преча и няма нужда от такива психопатки като мен.....
Виж целия пост
# 13
Ле-ле Бубе,ти наистина ще си докараш някое сериозно заболяване,бе жена!
Абе спри се,не чети такива неща,ако можеш и да се отделиш известно време от нета и всичко най-добре.Знам какво е,нали писах в другата тема,преживях го.Но ти си се оставила много да затънеш.Ако бях в София,всеки ден щях да идвам да те виждам и да ти вдъхвам кураж и сили.Никога нямаше да се оттегча,защото, знам какво е. TiredНо за съжаление съм доста далече.Ако искаш на лична да си обменим някои данни.Я скайп, я телефон.

Само си дай за пример Тарталета(стига да не ми се обиди жената) Embarassed
Тя през какво е минала и пак е намерила сили да продължи.  bouquetТова са проблеми,а не....
Просто за мен, такива хора винаги са ми били пример,когато имам някакъв проблем.И винаги си казвам,абе хората с какво са се сблъсквали и пак се изправят да продължат,пък аз съм седнала за глупости да се вайкам.
Виж целия пост
# 14
Благодаря ти, знам, че само човек минал през това знае за какво говоря.... Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия