Какво ще четат бъдещите ТРЕТОКЛАСНИЦИ през лятото?

  • 2 867
  • 7
Пускам темичка за обмяна на мнения, за това, което бъдещите третокласници ще прочетат през лятото. Много, достатъчно или малко са предложените книги, кои са интересни и кои не чак толкова, обичат ли децата да четат или с времето изоставят книгите?
Ей такива неща и каквото друго ви хрумне  Grinning
Весела ваканция!

Ето книгите, които предложени за прочит на големия ми син (има и руска литература, защото училището е с изучаване на руски език):

тук и тук

И най-хубавото е, че им се дава възможност да си изберат какво да прочетат, в зависимост от предпочитанията и възможностите им  Hug
Виж целия пост
# 1
На дъщеря ми още не са й дали списъка за лятото. Вчера я питах, тя каза, че оставал големия списък от миналата година. Тогава в него бяха включили 30 книги като обяснението беше, че книгите са толкова много, за да може детето да си избере и да прочете това, което най-много му допадне, а не за да прочете 30 книги.

Тя прочете около 10-11 /при нея госпожата искаше попълнен читателски дневник след всяка ваканция - лятна, зимна, пролетна/. От тези 10 само 6-7 бяха от списъка. Така че имаме много какво да четем. Аз още днес исках да вземе книга, но размислих и ще я оставя до края на седмицата да почине. От понеделник мисля вече да започне с четенето.

Моята чете общо взето. Не виси над книгата всяка свободна минута, но има интерес към книгите и четенето и аз съм доволна. Избира си книжки, моли ме да й купувам или сама си купува. Вече успява и да разказва добре и да осмисля прочетеното... Изобщо, доволна съм в общи линии.
Виж целия пост
# 2
Пускам списъка на дъщеря ми (имам го, защото аз го размножавах).
1.   Български народни приказки
2.   Борис Априлов- “Приключенията на Лиско”
3.   Астрид Линдгрен - Повести за Карлсон: “Карлсон, който отива на покрива”, “Карлсон
от покрива отново лети”, “Ето го пак Карлосн от покрива”
4.   Йордан Радичков -“Малки жабешки истории”
5.   Карло Колоди-“Приключенията на Пинокио”
6.   Джани Родари-“Приключенията на Лукчо”
7.   Джани Родари-“Приказки по телефона”
8.   Лафонтен-“Басни”
9.   Басните на Езоп
10.   Ръдиард Киплинг -“Книга за джунглата”
11.   Луис Карол - “Алиса в страната на чудесата”
12.   Ангел Каралийчев - “Приказки и разкази”
13.   Марк Твен - “Приключенията на Том Сойер”
14.   Ран Босилек - “Патиланско царство”; “Патиланци”
15.   Роалд Дал - “Матилда”
16.   Eрих Кестнер - “Това се случи на 35 май”
17.   Емилиян Станев - “Лакомото мече”
18.   Джеймс Крюс - “Моят прадядо и аз”
19.   Доналд Бисет -“Небивалици”
20.   Ханс Кристиян Андерсен -“Приказки”
Списъкът е препоръчителен, а и не виждам как би могло да бъде друго яче. Простата аритметика показва, че трябва да се чете по 1,6 книги на седмица, което мисля, че и най-ученолюбивия второкласник не би го направил.
Виж целия пост
# 3
Нямам пред мен точния списък, но се учудих на две заглавия от списъка на сина ми: "Ние, врабчетата" и "Малкият принц". И двете книги ми се струват неподходящи за тази възраст...  Thinking
Виж целия пост
# 4
Ники си е избрал да започне с "Ян Бибиян" Simple Smile

"Ние, врабчетата" беше в списъка след първи клас, но класната им четеше по време на годината откъси от нея, постепенно да я разучат. А "Малкият принц"  newsm78 и аз мисля, че е рано за такава философска книга, няма да усетят очарованието й  Grinning
Виж целия пост
# 5
Освен повечето от така изброените книги, дъщеря ми има в списъка си и "Малки жабешки истории " от Йордан Радичков. Като цяло детето чете  , но ми се струва че е по добре 40-50 страници за деня да прочете по - малко и да направи устен преразказ поне на част от прочетеното. Струва ми се , че четенето като на норма  не е особено препоръчително, пък и като цяло на дъщеря ми среща трудности при преразказване. Embarassed
Виж целия пост
# 6
Миналото лято синът ми беше за трети клас. С удоволствие прочете "Приключенията на Лукчо" от Джани Родари и "Приключенията на Пинокио" от Карло Колоди. Опита да чете "Алиса в страната на чудесата", но не му хареса. За други книжки от игри не остана време.
Виж целия пост
# 7
А аз мислех, че сега децата нямат списък с книги за лятната ваканция. Много се радвам, че съм се лъгала Peace. Направо ми се прокрадна някаква надежда за бъдещето, като прочетох темата и видях списъка. Че и дневник иска учителката да си имат. Супер!
Четете, третокласници... това развива и речника, и правописа... Peace.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия