Въпрос към майките на момченца?

  • 2 310
  • 26
Здравейте мамчета.Въпросът ми е за чурката на момченцата.На каква възраст е добре да започне забелването на пишлето?Чувам много мнения по въпроса и се притеснявам да не сгреша.Ще съм благодарна да чуя и вас какво мислите.
Виж целия пост
# 1
Не се пипа изобщо  Naughty
В здравния има една много дълга тема по този въпрос  Peace
Виж целия пост
# 2
Ами аз не забелвам нищо.
Само леко дръпвам кожичката долу, за да измия каквото там се събрало.
Нито се е подул, нито събира секрет под кожата, чистичък си е.
И лекарката ни каза, че няма смисъл да го пипам - природата си знае работата.
Виж целия пост
# 3
Аз също само дърпам леко на долу когато го къпя да почистя мястото.
Виж целия пост
# 4
Отговори има толкова много, но за жалост те варират в двете противоположности.
От личен опит- с първия син започнахме от втория месец. Сега е на 7 години и вече се къпе и се оправя сам. Редовни сме били и не сме имали проблеми. Правихме го бавно, без резки интервенции. С втория син постъпваме по същия начин.
Виж целия пост
# 5
Отговори има толкова много, но за жалост те варират в двете противоположности.
От личен опит- с първия син започнахме от втория месец. Сега е на 7 години и вече се къпе и се оправя сам. Редовни сме били и не сме имали проблеми. Правихме го бавно, без резки интервенции. С втория син постъпваме по същия начин.
И аз съм на това мнение  Naughty. И ние започнахме от 3месец. Колкото по рано  толкова по добре . Peace
Виж целия пост
# 6
Аз също само дърпам леко на долу когато го къпя да почистя мястото.
И аз така  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
И ние започнахме от 3месец. Колкото по рано  толкова по добре . Peace[/b][/color]

Дано не прозвучи като заяждане, но кое му е по доброто. При все, че повечето доктори казват да не се пипа чурката.  newsm78
Като беше малък синът ми, бях започнала да я забелвам и в един момент като шурна една кръв. Говорих със специалисти и те казаха да не я пипам. Сега е на 3 години и чурката му е почти заголена, без моя помощ.
Виж целия пост
# 8
Ние започнахме от средата на вторият месец т.нар масаж на пацата. Според педиатърката ни,колкото по-рано се покаже-толкова по-добре. Не знам дали найстина е така,но аз се доверявам на съветите й-нали все пак  тя е учила 10г медицина-не аз.
Виж целия пост
# 9
Отговори има толкова много, но за жалост те варират в двете противоположности.
От личен опит- с първия син започнахме от втория месец. Сега е на 7 години и вече се къпе и се оправя сам. Редовни сме били и не сме имали проблеми. Правихме го бавно, без резки интервенции. С втория син постъпваме по същия начин.
PeaceAбсолютно съм съгласна. И аз започнах постепенно от втория месец.
Виж целия пост
# 10
Здравей
и аз се приобщавам към маите които са започнали по- отрано,ни специално още от първия месец,но много много внимателно.Бавно и постепенно става тази работа,но трябва да се направи според мен.Два пъти кръвна много леко,но го промихме и намазахме с кремче и 3/4 дена не го пипахме.така че успех
Виж целия пост
# 11
Ние започнахме още първия месец и доста време нямахме почти никакъв напредък, но някъде към началото на седмия месец при поредната ни процедура при къпането се забели,беше се подула за около 2-3 дена и слагахме комреси риванол,но вече всичко е наред и само я издърпваме и мием всяка вечер.
Виж целия пост
# 12
Дано не прозвучи като заяждане, но кое му е по доброто. При все, че повечето доктори казват да не се пипа чурката.  newsm78
Като беше малък синът ми, бях започнала да я забелвам и в един момент като шурна една кръв. Говорих със специалисти и те казаха да не я пипам. Сега е на 3 години и чурката му е почти заголена, без моя помощ.

Личната ни лекарка ни посъветва да започнеме към 2 месец с така нареченето забелване. Правех го вечер по време на банята. Не съм го правила грубо и не съм насилвала нещата. Некъде към 5 месец една вечер му "изкочи" пацата. Нямаше кръв, детето не показа с нищо, че му е неприятно. Имаше доста събрал се, как да го нарека....секрет, който почистих с памуче с риванолов разтвор.
Сега вече е на 3 години и всяка вечер като се къпе сам си прави и тоалета на пишата, вече е голям и не ми дава  Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Само да допълня кое ме накара да предпочета мнението за почистване на пениса- моят съпруг е имал лично проблеми на 4-5 годишна възраст от непочистване, като се е наложило да се ходи на лекар- кръв, болка и т.н. Той самият настояваше ние да почистваме и да спазваме хигиена на децата в тази област.
Виж целия пост
# 14
Не съм забелвала - откакто навърши годинка, забелязвам, че сама започна да се забелва  Peace Надявам се в бъдеще да нямаме проблеми.

Наистина има доста изписано по този въпрос...Добре е да прочетеш темата в Здравния.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия