Мусака от тиквички и картофи

  • 31 254
  • 19
Здравейте момичета!
  Сезона е на тиквичките и пресните картофи!Предлагам ви мусаката ,която правя аз  Simple Smile
  Продуктите не са строго определени- имам  в предвид като грамаж .


   2-3 тиквички - нарязваме на кръгчета дебели един пръст и после на 4
  около килограм картофи - може и по-малко - зависи от съда ,в който ще решите да готвите
картофите се нарязват на кръгчета  с дебелина около 0,5 см
Нарязвяме 1-2 глави лук на ситно /може и зелен/ 5-6 скилидки чесън - също нарязан на ситно,наливаме в
тенджера олио и леко запължваме.Като поомекне лука изсипваме нарязаните тиквички и картофи ,поръсваме със сол и слагаме около 1 к.ч. вода.Задушаваме,докато картофите поомекнат.Нарязваме копър,магданоз,разбъркваме и изсипваме в тава.
Слагаме във фурната и печем до готовност.

Разбъркваме 3-4 яйца,натрошаваме 200 грама сирене ,разбъркваме сместта.
Вадим мусаката от фурната изсипваме яйчената смес и енергично разбъркваме,за да  може сместта да се разпредели равномерно в мусаката.
Пъхаме отново във фурната  и вадим след като отгоре вусаката се позачерви.
Може да се настърже отгоре кашкавал.
Много приятен вкус - може да се консумира и топла и студена.
А приготвянето е елементарно и бързо,независимо от дъъъългата рецепта,която написах Grinning
Надявам се да ви хареса!
Виж целия пост
# 1
А, любимата ми мусакичка. Ама й бях загубила рецептата. Браво на тебе!
Виж целия пост
# 2
Много приятно звучи, малко като огретен.
Ще пробвам, благодаря за рецептата.
Виж целия пост
# 3
Ще пробвам,благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 4
Ще пробвам,благодаря  bouquet
И аз!
Виж целия пост
# 5
Приготвяла съм мусака по подобен начин.

Ще пробвам и този вариант.
Благодаря за рецептата. Peace
Виж целия пост
# 6
Приготвяла съм тази мусака.

Не бях очарована много от вкуса й!  Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Ето какво направих аз вчера. Не ми се пуска нова тема, не е кой знае какво. Стана много леко.

1кг тиквички нарязани на кръгчета; 2 моркова на кръгчета; лук 2 глави или връзка зелен; копър, магданоз, чесън; сол и зехтин / олио /. Всичко се разбърква и се изсипва в тава. Отгоре се нарежда нарязан и обелен домат. Пече се на 220гр. Аз сожих фолио и към края го махнах. Може и в йена да се задуши/опече.
Заливка: 4 яйца разбити с 1.с.л. лимонов сок или оцет. Става пухкава смес. Към тях се прибавя 1с.л. брашно размито в малко вода. Заливат се зеленчуците и се пече.
Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Такава мусака без месо вътре няма кой да ми я яде.Аз правя следното,в тавичката редя картофи нарязани на кръгчета, ,кайма предварително задушена с лук,морков,чесън и копър и накрая тиквички нарязан и  предварително осолени .Сипвам водичка или бульон и  пека до готовност.Накрая правя заливка от 2-3 яйца,1 коф.кис.мляко и сирене като задължително белтъците разбивам  почти на сняг така заливката става много вкусна.
Виж целия пост
# 9
Приготвяла съм мусака с тиквички и картофи, но с обикновена заливка като на другата мусака. Но ще пробвам и твоя вариант. Изглежда вкусно. Благодаря ти за рецептата   bouquet
Виж целия пост
# 10
1кг тиквички нарязани на кръгчета; 2 моркова на кръгчета; лук 2 глави или връзка зелен; копър, магданоз, чесън; сол и зехтин / олио /. Всичко се разбърква и се изсипва в тава. Отгоре се нарежда нарязан и обелен домат. Пече се на 220гр. Аз сожих фолио и към края го махнах. Може и в йена да се задуши/опече.
Заливка: 4 яйца разбити с 1.с.л. лимонов сок или оцет. Става пухкава смес. Към тях се прибавя 1с.л. брашно размито в малко вода. Заливат се зеленчуците и се пече.
Simple Smile
Вери, много добре изглежда рецептата. Сега тъкмо търся нещо с тиквички да направя.
Само тоз киселяк малко ме смущава....наистина ли не се усеща.
А, да, и няма да сложа домат Wink
Виж целия пост
# 11
Аз не го усещам. Но, ако се притесняваш, сложи щипка сол, пак ще стане пухкаво.
За доматите знам, че няма да сложиш.  Wink
Виж целия пост
# 12
Аз не го усещам. Но, ако се притесняваш, сложи щипка сол, пак ще стане пухкаво.
За доматите знам, че няма да сложиш.  Wink
Ок, отивам да готвя тази рецепта.
Ще докладвам по-късно какви съм ги насътворила..... Wink
Виж целия пост
# 13
Аз мусаката я правя,като слагам тиквички,картофи,лук домати,чесън,копър,чер пипер.Заливам с бешамел отгоре.
Виж целия пост
# 14
Ето какво направих аз вчера. Не ми се пуска нова тема, не е кой знае какво. Стана много леко.

1кг тиквички нарязани на кръгчета; 2 моркова на кръгчета; лук 2 глави или връзка зелен; копър, магданоз, чесън; сол и зехтин / олио /. Всичко се разбърква и се изсипва в тава. Отгоре се нарежда нарязан и обелен домат. Пече се на 220гр. Аз сожих фолио и към края го махнах. Може и в йена да се задуши/опече.
Заливка: 4 яйца разбити с 1.с.л. лимонов сок или оцет. Става пухкава смес. Към тях се прибавя 1с.л. брашно размито в малко вода. Заливат се зеленчуците и се пече.
Simple Smile
Е, снощи я направих. Сложи и така притеснителния за мен лимонов сок-не се усеща въобще.
Станаха много вкусни, ама много, наистина. Въпреки, че нямах лук никакъв, и не сложих домат (домата го сериврах натюр).
Иииии, заливката не ми се получи изобщо пухкава.  Blush В същност, никога не ми се получава....не става и това си е. А уж спазвам правилата.... Tired
Нищо де, важното е, че беше наистина мнооого вкусно, браво Вериnewsm10
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия