Кой ритка в НОЕМВРИЙСКОТО коремче - момиченце или момченце?

  • 10 357
  • 287
     





ОКТОМВРИ

marusj,20г.,София,1ва бременност stork-boy
   
             
Eli_Kozarski
                                                 

galentinass ,25г,Варна,1ва бременност stork-boy     


НОЕМВРИ


stelad

Meчтание,38г,София,1ва бременност
                                                                   


miro_slava,25г,Варна,  1ва бременност       
Valec,26г,София,2ра бременност
svetul4ica,32г,София,2ра бремнност
mamma na deni ,30г,София,2ра бременност
   

zitabg,23г,София,1ва бременност
tsetsito,София,1ва бременност
             

mishunka, 24г,София,1ва бременност stork-boy
panty, 23г, 1ва бременност, Пловдив stork-boy
Еlle80,1ва бременност.София



ProstoAz,21г,Плевен,1ва бременност
GI30г,Лондон 2ра бременост


MIMA 74,1ва бременност
Jutoo 29г, София 2ра бременост
lonita,29г,1ва бременност
Пумпал,28г,Калифорния,1ва бременност

Eli===,29г,Монреал ,1ва бременност
ani2,26г, 1ва бременност
Stella-Maria,29г,1ва бременост
zozolina,37г,2ра бременност stork-girl
sladurka,26г,1ва бременност


Kanela ,32г,Будапеща,1ва бременност     
bilba1,32г ,София,1ва бременност stork-boy               

madchen,25г,1ва бременност,София stork-boy
nunka,25г,2ра бременност,София
miss 2ра бременност,София

mimi22 stork-boy
missZ,2ра бременност,САЩ
taniqjul,32г,Бургас,1ва бременност
Diana T , 30г,София ,2ра бременност stork-boy


ted@az 30г, Бургас,2ра бременност           
Дес,30г, 2ра бременност         
vanesa666,29г,1ва бременност


  Dari Marinova,Варна,1-ва бременност
rhea,33г,2ра бременност, Варна

               
rushsf,32г, София,1ва бременност       
gybka111,Варна, 2ра бременност  stork-boy       
vasiaqs,София,2ра бременност 0:stork-girl:
STELLA B, 27г,Бургас, 1ва бременност
 

zorimimi,24г,София,2ра бременност
viki.1981,25г.,1ва бременност twin_neutral

krasimira00,21г,Плевен,1ва бременност
mariana 75,София,1ва бременност
скорпионка,Враца
     

lary, 23г.,1ва бременност,София
Зора, 1ва бременност,Калифорния,Сан Франциско

vi, 28г, София, 1ва бременност stork-girl


Azade 29г,1ва бременност
                     
vessy80,26г,12ра бременност

Галка-26, 26г 3та бременост
Valenciq, 32г, Варна
tuttifrutti,27г,Пловдив,1ва бременност
гоги 2ра бременност

биси,Варна,2ра бременност
каtiatq,25г,1ва бременност


stelunka , София, 2ра бременност
TIHA VODA,32г,2ра бременност
Ditta,27г,1ва бременност

serendipiti 1ва бременност

borya 1ва бременност
caramelche,31г,София,2ра бременност


юл4е , София,2ра бременност
Jani4ka, 28г,1ва бременност,София


ДЕКЕМВРИ
Клер,2ра бременност,София




Идеи за следващи заглавия на теми:

Чакаме със дъх стаен да усетим бебо в Ноемврийския корем!/Prosto Az

Вънка страшна жега стана,ала бебо в добре в Номврийската си мама!/Prosto Az
Най-жадуваните плодове настанени са дълбоко в Ноемврийското  сърце!/Prosto Az

От вълненията спокойствие няма  в коремчето на Ноемврийска мама!/Prosto Az


Темичката ни е отворена към всички желаещи да се включат в редиците ни и споделят мнооооого радости и маааааалко тревоги!
Виж целия пост
# 1
Дес,този линк няма ли да го сменим вече с 4-ти месец? PartyТо даже някои от нас скоро в 5-ти ще влизат... Peace
Виж целия пост
# 2
Aми хубаво,само че от този линк можеш да влезеш в който месец си поискаш Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
малко се плаша с тея зъби.не трябва да ги правя че болката предизвиква контракции.ами като ме боли какво да правя? Thinking
Виж целия пост
# 4
малко се плаша с тея зъби.не трябва да ги правя че болката предизвиква контракции.ами като ме боли какво да правя? Thinking
Консултирай се със зъболекар - през втория триместър има упойки, които могат да се слагат на бременни.
Виж целия пост
# 5
tsetsito,

точно това обясних вчера,че се сравнява с нетната.  В моя случай, ще получавам живот и здраве 90% от 1400лв, защото нетната ми е по-голяма, а ProstoAz тя се е самоисигурила и за нетната и незнам.
но всеки може да си ги сметне по начина който ви ги обясних вчера.
Виж целия пост
# 6
Интересно как стои въпросът с държавните чиновници? Thinking Те се осигуряват на някаква брутна, но част от осигуровките им ги поема държавата, така че нетната им е по-висока, независимо, че в НОИ текат големи осигуровки. Тогава какво? newsm78
Виж целия пост
# 7
Здравейте на всички - честит 1 юни.

Да са ни живи и здрави дечицата , също и тези които растат в нас.

По повод зъболекаря.
Вчера ходих на зъболекар , той ме прегледа и ми каза че има да отваря много стара пломба и да я прави отново. Но тъй като е било много болезнено , а аз съм в 4 - ти месец , не може в момента да ми постави упойка. След 1 месец , т.е. тогава ще съм в 5-ти месец , мога да ида и е без проблем поставянето на анестезия. Иначе за сега ми предложи да почисти зъбния камък , тъй като той е най- голям враг на венците -  през бременността те са много уязвими. Почисти ми човека зъбния камък и си тръгнах по живо по здраво. А той иначе е много мил , млад и приятен.
Много ми се иска да дойда на срещата в неделя. Обаче , няма на кого да оставя малкия , мъжа ми е на работа. С него ако дойда  ще бъде чудо , той няма да ме остави на мира и за минутка.
Виж целия пост
# 8
tsetsito,

точно това обясних вчера,че се сравнява с нетната.  В моя случай, ще получавам живот и здраве 90% от 1400лв, защото нетната ми е по-голяма, а ProstoAz тя се е самоисигурила и за нетната и незнам.
но всеки може да си ги сметне по начина който ви ги обясних вчера.

mimi22, в България има таван на осигурителния доход и той е 1400 лв, така че няма начин да се вземе майчинство над 980 лева, както и да го смяташ.
Виж целия пост
# 9
tsetsito,

точно това обясних вчера,че се сравнява с нетната.  В моя случай, ще получавам живот и здраве 90% от 1400лв, защото нетната ми е по-голяма, а ProstoAz тя се е самоисигурила и за нетната и незнам.
но всеки може да си ги сметне по начина който ви ги обясних вчера.

mimi22, в България има таван на осигурителния доход и той е 1400 лв, така че няма начин да се вземе майчинство над 980 лева, както и да го смяташ.

Добре, де. Не разбрах. Мен, да речем, ме осигуряват на 1400 лв (може и да са 1500, не си спомням, понеже има рангове, класове, а ги взимам на 2 пъти). Обаче държавата ми поема част от издръжката и получавам чисти 1200. Това означава ли, че пак ще получавам само 980? newsm78
Виж целия пост
# 10
tsetsito,


ще те връщаме в долните калсове - 9% от 1400  са 1260, но тази суме се размива в зависимост от работните дни през 6-те несаца назад, тоест варира от 1200 до 1260.
Ако няккой (както аз например) има брутна заплата по-голяма от 1400 лв и съответно нетната по-голяма от 1400 ще получи толкова, защото осигуровките са ограничено до 1400.
И както казах за съжаление-защото с тази схема са ощетени най много хората с доста ниски запалти и с доста високи заплати. Аз лично ще получвам 40% по-малко в периода на болничен. Така, че писах вече-сигурна съм какво говоря-затова ми плащат все пак Simple Smile
Виж целия пост
# 11
да Клер в твоя случай е така.

нетната ти е по-ниска от осигуровките (1200 е по-малко от 1400).
ако предположим, че всичкте 3 месаца си с нетна 1200, това прави 7200 общо. Това се дели на общите работни дни, в които се не съм сигурна заради празниците през септември, но около 126-128 дена. 7200/126=75.14*90%=51.43лв на ден ще ти е болничния. Тоест..около средно 20дена на месец * 51.43=1028.6 , но пак казвам това само ако всичките 6 месеца си с 1200 нетна и зависи колко са работните дни.
Виж целия пост
# 12
За покупките, аз ще си пазарувам...както и миналия път направих. Щом влязох в 7м купихме легълцето и няколко дрешки. После докупувах. Но при мисълта, че мога да родя по-рано се шашках и пазарувах. Не исках някой да купува и избира за детето ми вместо мен...дори и много подробно да съм казала какво искам. Друго е аз да си го огледам, преценя и купя. Е, факт е, че накупих и куп излишни неща, но човек се учи от грешките си.
Този път ще купим само ваничка, комплект за изписване, малко по-дебели дрешки и лекарствата. Останалото е у нас. Памперси вече имам от моята приятелка, която като разбра, че имам тест с две чертички ми купи и подари Laughing

На зъболекар си ходех без проблем. И зъб ми снимаха, и упойка ми биха, и нерв ми вадиха. Мързи ме да погледна в кой месец бях....
Но един развален зъб е в пъти по-опасен от каквато и да е упойка или лекарство. Така, че ходете си на зъболекар и се лекувайте. Има си упойки за бременни.
М/у другото при мен от бременността зъбите ми станаха в пъти по-чувствителни и сега само да ме докоснат с машинката ме боли...за разлика от преди, когато ми заголваха нерв без упойка.
Затова сега си искам местна упойка, която се бие около зъба и хваща само него.

Виж целия пост
# 13
Здравейте и от мен днес!
И честит празник!
mimi22 Искам да те питам нещо, за да мога да споря евентуално с моята счетоводителка.
Значи моята заплата я вдигат от началото на май месец - и аз ще си плащам осигуровките, които никак не са малко.Та брутната ми заплата е 890 лв. Да обаче сега като изчислявам от началото на май до началото на ноември са 6 месеца.А терминът ми е на 7.ноември.Това ме кара да мисля, че нещо не е наред - тези 45 дни от кога се смятат, т.е. може ли преди тези 6 месеца да изтекат да си взема 45 дни? И тогава как ще имам 6 месеца на тази заплата? Тотално съм объркана , а със счетоводителката си говорим явно на различни езици.Според мен поне от април трябваше да ми се увеличи заплатата- моля те ти какво мислиш по въпроса? /извини ме ако се изразявам объркващо/ Simple Smile
Виж целия пост
# 14
хммм ако правилно смятам, твоя болничен трябва да е от 23-24.09, което означава, че ще се смята средния доход от Март,Април,Май,Юни,Юли.Август. Дано първите ти два месеца, които са пропуснати не са с много ниска заплата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия