Въпроси за диетите

  • 1 269
  • 17
Момичета, цял ден чета подфорума и ми изникнаха следните въпроси в главата...Моля, отговорете ми,за да успея да се включа към вас   bouquet :

1.Изумявам се на волята ви... Откъде? Аз не мога да устояна изкушението на любима храна или шоколад...Наистина не мога.. Blush

2.Не ви ли прилошава като сте на диета? Аз никога не съм била на такава, защото като опитам да се ограничавам или да не ям и ми призлява, боли ме главата и умирам от глад...

3.Как устоявате/успявате да готвите за половинките си и за вас? Отделни вечери, всеки ден...Не е ли трудно и странно.. Не омръзва ли?..

4.Как решавате коя диета да опитате? Тук има толкова много...аз съвсем се обърках..

Иначе аз винаги съм била слаба (177см,55кг), преди да стана на 20години. Тогава, след медикаментозно лечение качих 10кг. После спрях да пуша и качих още 6-7.Тази зима- още 5. Не издържам и се чувствам ужасно...А дори не съм раждала  Embarassed Сега съм на 24 и самочувствието ми е под нулата. Искам да направя нещо...

Благодаря предварително!Имах и други въпроси сякаш, но ще се сетя в процеса на разговор   bouquet


Виж целия пост
# 1
Вълна от въпроси  ooooh!

Отговор от мен комплексно за всички: психическа настройка + воля + постоянство = успех  Peace

и сега отделно...

1) Говориш, че си убедена че не можеш да устоиш на любимата храна и шоколада, ами като си убедена сори, но никога няма да успееш и от тук нататък останалите ти въпроси за излишни  Thinking

2) Да случва се да му прилошее на човек, за това трябва да се пази и да не се стига до там... А това, че те боли глава и умираш от глад - всичко е психическа бариера, че НЕ можеш... какъв е смисъла от тук на татък и за това се питам  Thinking

3) Няма начин да няма начин - и за устояването и за готвенето, трябва желание и нямаш никакъв проблем с каквото и да било, останалото са само извинения, защо НЕ можеш...  Thinking

4) Като не можеш да решиш, коя диета да започнеш тегли чоп  Laughing Аз избирам дадена диета, според собствените ми възможности, т.е. да я правя с желание и да не се мъча  Thinking

и не на последно място... пожелавам ти успех   bouquet
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти за подробния отговор!
Да, може би си права... основното е волята и психическата настройка...
Но аз все си мисля, че човек свиква с диетите от тийнейджърските си години...или колкото по - късно започне, толкова по - трудно му е.. И на това отдавам проблемите, които срещам...Разбираш ли, аз никога не съм се ограничавала преди, ама никога, и не съм имала проблеми...и сега ми е ужасно трудно да го направя  Embarassed
Дано не звучи като оправдание, самоубеждавам се на глас по - скоро . Crazy

Нещата които казваш са верни, но не ми помагат...аз исках малко практически съветчета по - скоро..
Какво да правя за да не ми прилошее?  А ако все пак стане? Как да готвя без да се изкушавам..Такива дреболийки..
Виж целия пост
# 3
Трябва да си поговорим smile3503
Виж целия пост
# 4
...спрях да пуша...самочувствието ми е под нулата...
Evanescent, поздравления за спирането на цигарите. Ти си успяла да направиш такава важна стъпка към здравето си, а се замисляш за нещо много по- маловажно и лесно достижимо! Я не така, Момиче! Стегни се, пишеш че нямаш самочуствие- съвсем не е така, не бива да бъде така! И защо винаги свързваш диетата с нещо драстично, депресиращо, задължаващо?! За да е успешно каквото и да е начинание първо Ти трябва да си спокойна и сигурна в резултата. Сега май при Теб не е много удачен момента, защото организма Ти ще е подложен на стрес/ преместихте ли се вече?!/. За да не Ти прилошава, яж нормално на всеки 3-4 часа, спортувай.
Плодче, радвам се че отново си на линия, по надъхана и от преди! Дано ученето е дало резултат и да си преминала изпита!
Виж целия пост
# 5
Калида благодарности  Hug Още малко и ще сменям плода с разделното, надявам се до края на месеца най сетне да съм успяла със заплануваното и желаното за постигане  Praynig Лични благодарности за всичко   bouquet

evanesecent относно коя диета да избереш, прочети различните режими и виж коя храна ти допада и кой точно режим би ти бил най лесен и най вкусен - хем да не си гладна, хем да свалиш каквото желаеш  Hug Ориентира ли се вече на къде, какво и що?  Rolling Eyes За прилошаването пийваш вода, лягаш и почиваш, изяждаш някой плод или изпиваш един чай с мед... За готвенето - на мене ми се налага да готвя кажи речи постоянно... казах ти - решението е психическа настройка и вяра че можеш, не е толкова трудно по време на диетата, трудното е да се започне с дадена диета, после вече всичко си идва на мястото  Peace
Виж целия пост
# 6
Ехе, момичета ( и момче) - благодаря ви, най - вече за моралната подкрепа  Hug  Heart Eyes

Миранди, още не съм си избрала диета, защото реших, че изведнъж няма да издържа..Затова от вчера спрях сладкото, захарта, пърженото и хляба. Мисля, че е добро начало  bowuu
От другата седмица, като посвикна, ще си съставя 'режим' ( 'диета' ме плаши).

Поци, ще ти пиша, но се съмнявам да има смисъл, защото ти 'стара пушка' - тренираш много и т.н.  и съветите ти ще са добри, но неизпълними в началото за мен..вероятно   Confused

Калида, мерси и на теб, мила.. Още не сме се преместили, малко остава.. Възлагам големи надежди на смяната на храната, условията и начина на живот.. Може пък и неусетно да отслабна, ако наблегна на органик и движение,а? Grinning
А цигарите..все си мисля, че е по - лесно да се откжат те, отколкото да сес пазва диета..
Абе, луда работа  Crazy
Виж целия пост
# 7
evanescent, знаеш ли, всъшност всяко начало е трудно. И на нас ни е трудно, да не мислиш? Но...
1. Добре си започнала с изключването на тези храни. Не за друго /освен че ще си пренастроиш метаболизма/, но така започваш да тренираш психиката. Започваш да свикваш с мисълта за лишението. Разбираш ли? Всъшност това е разковничето. Свикнеш ли веднъж, изобщо, ама изобщо няма да ти е трудно, повярвай ми.
2. За прилошаването - то идва от това, че организмът ти започва да се чисти от шлаки и токсини. Вземи си чай Инхуа. Ще ти помогне в този процес /с прочисттването/. Като ти се прияде шоколад ЯЖ!!! Не изключвай драстично въглехидратите /според мен/, защото постигнеш ли желаните кг. и въведеш ли отново въглехидратите, ще започнеш да качваш. От опит ти го казвам.
Ако днес хапнеш шоколад, дори един цял, компенсирай го до края на деня с много лека храна - салата например. Не яж друго. Така хем ще си задоволила желанието за сладко, хем няма да качваш.
3. И най-важното според мен. Видиш ли резултатите така ще се надъхаш, че после ще ти е гадно като свърши диетата /както ми е на мен сега, щото постигнах каквото исках/
Резултата, мечтаното тяло е най-великият стимулатор.
4. Готвенето.
Даже е по-добре непрекъснато да си около храна. Така ще свикнеш с вида й, и няма да те изкушава толкова.

Желая ти успех!
И знаеш ли, в началото на всяка диета или твой си режим, има период на адаптация на психиката. Демек постоянно се дъниш, дъниш, докато свикнеш с мисълта че си на режим. И тогава ще видиш колко ще ти е гот!
Виж целия пост
# 8
Evanescent,храни се без да бързаш,дъвчи бавно!
Ползвай чиния с по-малки размери
Колкото повече плодове и зеленчуци има в чинията ти,толкова по-малко място ще остане за калорични продукти
Готви малки количества храна
Нетъпчи хладилника до отказ и не създавай записи за месец напред
Отивай на покупки в магазин,когато си сита.Иначе ще купиш много безполезна храна,а след тва ще трябва да я изядеш
Не се храни седнала пред телевизора
След като се нахраниш веднага ставай от масата.Не оставяй храни и закуски на открито,особено на една ръка разстояние,тва ще те провокира newsm10
Виж целия пост
# 9
Evanescent,храни се без да бързаш,дъвчи бавно!
Ползвай чиния с по-малки размери
Колкото повече плодове и зеленчуци има в чинията ти,толкова по-малко място ще остане за калорични продукти
Готви малки количества храна
Нетъпчи хладилника до отказ и не създавай записи за месец напред
Отивай на покупки в магазин,когато си сита.Иначе ще купиш много безполезна храна,а след тва ще трябва да я изядеш
Не се храни седнала пред телевизора
След като се нахраниш веднага ставай от масата.Не оставяй храни и закуски на открито,особено на една ръка разстояние,тва ще те провокира newsm10

Аз пък мисля, че колкото повече бягаш от нещо, толкова повече го желаеш newsm78
Мисля, че трябва да имаш допир с храна.
Има една приказка, че човек се справя със страховете си едва когато се изправи срещу тях Peace
Виж целия пост
# 10
Evanescent,храни се без да бързаш,дъвчи бавно!
Ползвай чиния с по-малки размери
Колкото повече плодове и зеленчуци има в чинията ти,толкова по-малко място ще остане за калорични продукти
Готви малки количества храна
Нетъпчи хладилника до отказ и не създавай записи за месец напред
Отивай на покупки в магазин,когато си сита.Иначе ще купиш много безполезна храна,а след тва ще трябва да я изядеш
Не се храни седнала пред телевизора
След като се нахраниш веднага ставай от масата.Не оставяй храни и закуски на открито,особено на една ръка разстояние,тва ще те провокира newsm10

Аз пък мисля, че колкото повече бягаш от нещо, толкова повече го желаеш newsm78
Мисля, че трябва да имаш допир с храна.
Има една приказка, че човек се справя със страховете си едва когато се изправи срещу тях Peace

Напълно подкрепям.Важното е да се настроиш и абстрахираш от факта че трябва да се яде от всичко на масата.Мен вече нищоооо не ме изкушава.Просто свикнах.Ето вчера си лунувах колежката почерпи че сестра и родила и днес следобяд ще се хапна бонбончето.Но вчера ако бях нарушила с него щях да сгафя и с друга храна.Просто съм сигурна Hug  bouquet
Виж целия пост
# 11
Evanescent,храни се без да бързаш,дъвчи бавно!
Ползвай чиния с по-малки размери
Колкото повече плодове и зеленчуци има в чинията ти,толкова по-малко място ще остане за калорични продукти
Готви малки количества храна
Нетъпчи хладилника до отказ и не създавай записи за месец напред
Отивай на покупки в магазин,когато си сита.Иначе ще купиш много безполезна храна,а след тва ще трябва да я изядеш
Не се храни седнала пред телевизора
След като се нахраниш веднага ставай от масата.Не оставяй храни и закуски на открито,особено на една ръка разстояние,тва ще те провокира newsm10

Аз пък мисля, че колкото повече бягаш от нещо, толкова повече го желаеш newsm78
Мисля, че трябва да имаш допир с храна.
Има една приказка, че човек се справя със страховете си едва когато се изправи срещу тях Peace

Напълно подкрепям.Важното е да се настроиш и абстрахираш от факта че трябва да се яде от всичко на масата.Мен вече нищоооо не ме изкушава.Просто свикнах.Ето вчера си лунувах колежката почерпи че сестра и родила и днес следобяд ще се хапна бонбончето.Но вчера ако бях нарушила с него щях да сгафя и с друга храна.Просто съм сигурна Hug  bouquet

Е аз не съм близвал сладко от 6 месеца! newsm12
Да ли бягам от проблема,или нямам никакъв проблем???????
Говоря за начин на живот ,не говоря за бягане.  bouquet
Виж целия пост
# 12
Е, ако си решил това да е начин на живот - да Peace
Но ако спазваш просто временен режим, тогава е друго.
Виж целия пост
# 13
 newsm10
Виж целия пост
# 14
Evanescent, права си, че е трудно да почнеш да се ограничаваш, след като винаги си можела да ядеш каквото си поискаш. Но това има едно много голямо предимство, а именно, че при теб, която никога не си спазвала диета, и най-малкото ограничение ще даде бърз резултат. Докато на някои от нас, които сме почнали диети от тийнейджърските си години, вече нищо не ни действа и организмът е привикнал към всяка диета. Затова мисля, че си взела много добро решение да започнеш с ограничаване на основните висококалорични неща - сладки и тестени продукти. Постепенно ще можеш да въвеждаш и нови ограничения. А колкото до избора на диета - според мен зависи от твоите предпочитания и вкус. Моят съвет е ако обичаш плодове - да преминеш към разделно хранене, а ако не - към някоя НВД. И се въоръжи с търпение! Успех! newsm10

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия