Работи ли ви се?!

  • 6 536
  • 128
Наистина, работи ли ви се?! Когато кандидатствате за работа и ви поканят на интервю какво правите:

Привеждате се в хубав вид и отивате 15 мин. по-рано от уговорения час

Започвате с уговорките, че часът не ви е удобен

Проверявате местоположението на фирмата, не ви устройва:
а) изключвате телефона
б) не вдигате като ви звънят
в) лъжете, че е грешка или давате друг да вдигне

Обещавате, че ще отидете, а не го правите...

Напускам настоящата си работа и всички поканени на интервю - 7 дами не дойдоха, а поеха ангажимент. Защо според вас?!

Виж целия пост
# 1
Нито ми се работи, нито ми се учи. Уви налага се.
Виж целия пост
# 2
Винаги съм ходила на интервютата, а ако нещо от условията не ми харесва си казвам...
Според мен е признак на лошо възпитание да поемаш ангажимент, който не изпълняваш...очевидно губиш своето и на останалите  време.
Виж целия пост
# 3
Нито ми се работи, нито ми се учи. Уви налага се.
Буба, откри топлото... Знам, то и на мен, ама като се налага.
Сами си пращат автобиографиите, после сами си определят часа, а после не идват.
Виж целия пост
# 4
За каква работа става дума?
Виж целия пост
# 5
За каква работа става дума?

Това важно ли е?!
Работа, като всяка друга. Офис организатор/мениджър. Обявена е заплата 500-750лв, договор, осигуровки, всичко.
Изискванията не са кой знае какви.
Виж целия пост
# 6
Винаги съм ходила на интервютата, а ако нещо от условията не ми харесва си казвам...
Според мен е признак на лошо възпитание да поемаш ангажимент, който не изпълняваш...очевидно губиш своето и на останалите  време.
И аз така. Струва ми се абсурдно да не се обадиш да отмениш ангажимента  Shocked
Виж целия пост
# 7
Наистина, работи ли ви се?! Когато кандидатствате за работа и ви поканят на интервю какво правите:

Привеждате се в хубав вид и отивате 15 мин. по-рано от уговорения час

Започвате с уговорките, че часът не ви е удобен

Проверявате местоположението на фирмата, не ви устройва:
а) изключвате телефона
б) не вдигате като ви звънят
в) лъжете, че е грешка или давате друг да вдигне

Обещавате, че ще отидете, а не го правите...

Напускам настоящата си работа и всички поканени на интервю - 7 дами не дойдоха, а поеха ангажимент. Защо според вас?!



не ми се работи, но:
преди да си пусна сивито ве4е съм проверила местоположението на фирмата и ако не ми изнася, не се и кандидатирам.
ако не мога/не желая да отида на интервЮ казвам директно, 4е в момента не съм заинтересувана. ако съм потвърдила отивам, гледам да съм то4на, ама 4ак да подранявам, не.
Виж целия пост
# 8
Нито ми се работи, нито ми се учи. Уви налага се.
Буба, откри топлото... Знам, то и на мен, ама като се налага.
Сами си пращат автобиографиите, после сами си определят часа, а после не идват.

Питаш: Работи ли ви се?, отговарям..мисля повече от ясно.
Виж целия пост
# 9
Нито ми се работи, нито ми се учи. Уви налага се.

 Flutter
Виж целия пост
# 10
На мен в момента повече ми се учи, от колкото работи, но както и да е....
Ако съм се уговорила за интервю и реша да не отида, задължително ще се обадя да предупредя. Не е коректно просто такова отношение. Хората не могат да седят мене да ме чакат, имат си работа
Виж целия пост
# 11
За каква работа става дума?

Това важно ли е?!
Важно ми се стори на фона на факта, че толкова много хора са проявили интерес, а после са се отдръпнали. Такова поведение ме навежда на мисълта, че може да е казано едно, а да се е оказало друго, знам ли...

Иначе аз винаги ходя на интервю, ако имаме уговорка. Макар че много често ми се е случвало да попадна на изключително некоректни работникотърсачи.
Виж целия пост
# 12
Работата ми в момента ми харесва и я работя с голямо удоволствие.
Понякога обаче си ме домързява.
Виж целия пост
# 13
Напускам настоящата си работа и всички поканени на интервю - 7 дами не дойдоха, а поеха ангажимент. Защо според вас?!

Несериозни са, затова. Мързи ги. А може и страх да ги хваща.
Моят мъж редовно прави интервюта, доста автобиографии преглежда, отсява, прозвънява. Половината не се явяват изобщо. Една даже го попитала: и к'во ще правим там? (там е офис на банка).

Коректно е да се обадят, че нямат възможност да се явят или са се отказали.
Виж целия пост
# 14
Аз пък съм го правила веднъж. Не се гордея много с това, има си причина.

Бях 2 курс и си търсех работа. Пуснах 20 автобиографии. Обадиха ми се от около 10 места за интервюта, предимно за офис асистент и за support/ call-centre operator.
Започнах да ходя по интервюта...
1. Офис асистентка, която 'малко чисти, малко прави графици на езиковата школа, малко полива цветята'...и всичко останало за.. 180 лв. Shocked 'Щото съм била студентка...  Thinking
2. Съпорт, Бизнес парк-а. Три интервюта минах, все на английски, тестове, ала-бала.. заплата - не се споменава. Накрая ми се казва - заповядайте, бла-бла.. заплатата е 350лв за 8 часов работен ден, а за 4 часа - 150 лв newsm78... плюс евентуално купони за храна #Crazy ..
3 и 4. Подобни на 2.
5. Шефът ми предложи да остана да спя в хотела, в който кандидатствах за администратор... #2gunfire
Всичко това за около седмица. За останалите не ми се говори.
Накрая ми се обадиха едни и ми казаха да заповядам еди-къде-си... и ме 'предупредиха', че условията за студенти са по-различни.
Ами, не отидох.Писна ми.


Та..не защитавам въпросните момичета, които не са се явили, просто казвам, че не знае кое интервю подред им е и доколко са се подиграли с нервната им система преди да попаднат на тази оферта...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия