Бартолинови жлези

  • 9 344
  • 15
здравейте,
имам нужда от информация по темата"възпаление на бартолинови жлези"!Препоръчват ми операция,но не мога да реша на кой хирург да се спра.Имам две имена д-р Мичев и д-р Марков/военна болница/???
благодаря предварително
Виж целия пост
# 1
На мен ми я оперира д-р Горанов от " Св. София" ( Тина Киркова) Доволна съм от работата на екипа, но от други неща съм разочарована Money Успех!  Hug
Виж целия пост
# 2
  Здравейте,
  Същият проблем ме мъчи и мен. От доста време продължава-ходих по доктори, насам-натам, един куп изследвания-манипулации- и нищо. За момент изчезва това подуване и след няма и седмица - две- -пак се появява. Вече не знам какво да предприема?! Не искам да се оперирам, а не знам как да постъпя. Изследванията бяха отлични, но аз не се чувствам така. SadНе един път източваха секрет оттам, под прелог, че това ще помогне - да така е, но за кратко......
Мислех си за хомеопатия, но нямам идея, дали е решение?!?
  Просто исках да изкажа съпричастност по темата, а ако  има начин да се избавим от тва чудо, (излкючвам операция) ще бъде чудесно! Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Здравейте момичета!Аз също имам този проблем от години,отказвала съм оперативните манипулации и винаги се спрявам по един и същи начин-компреси от ихтиол и риванол-редуват се за по 2 часа някъде и минава,ноооооо до следващия път...
Виж целия пост
# 4
Здравей,

Много благодаря за съвета! newsm10
Непременно ще пробвам Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Здравейте,
майка ми претърпя 3 операции на бартолинови жлези,от които последната успешна(слава Богу).
Оперира я проф.Дудунков от Онкологична болница(последният път).Дано се справите с този проблем,защото като си спомня как се мъчеше майка ми.....Мисля,че единствено операцията решава проблема. Hug
Виж целия пост
# 6
Аз имах мн.голями проблеми с берт.жлези за пръв път ми се поду когато бях бремена в 4 месец говоря за 1975 г. в Т.Киркова ме гледаха като извънземно,защото беше подуто като топка ,аз не можех да ходя,защото ми пречеше ,не знаеха какво е ,мислеха да не ме е ухапало нещо,кожен лекар викаха, бях сензация,снимки ми правиха.Докато една нощ то само си проби и изтече гной и кръв.Уплахата ми беше, че съм направила сп.аборт,понеже лежах в отделение където лежат за задържане.
След това почти всяка год.ми се подува до различна степен, с ихтиол и живовляк съм успявала да го свалям ,но до следващия път,Когато не се е прибирало само  са ми превили 3-4 пъти иценсия(мисля ,че се казваше) срязване на мястото за да може секрета да изтече на вън,това са ми го правили и в М.Д. и каде ли не още.
След раждането на второто си дете реших да се оперирам (вече знаех ,че са бертолинови жлези). отидох при тогава д-р Щерев (сега доц.Щерев-депутат) и се оперирах той тогава работеше не в М.Д. а  в  и- т по Ендокринология (все пак това са жлези) защото той е гинеколог и ендокринолог. Нищо не съм усетила и никакви проблеми от 1986 г. насам . Не е страшно , избавяш се от този проблем завинаги.
УСПЕХ
Виж целия пост
# 7
Според мен решението е операция, защото само така се избавяш от проблема осончателно. Аз също имах  такъв проблем - външна киста. Ходих на лекар и той ми каза като не ти пречи да си стои и аз му повярвах. Да ама си стоя до едно време, след което се възпали, започна да събира гной и се наложи операция. От тогава до сега не съм имала проблеми, лекаря който ме оперира ми каза, че не е трябвало да изчаквам толкова време.
Виж целия пост
# 8
и аз страдам от тези жлези абе гадна работа са,един път инцизия с упоика и т.н а след това още два пъти с самостоятелна инцизия т.е пробиването на възпалението стана от само себе си но беше по болезнено и от операция защото там поне слагат упоика,и на мен ми предложиха да ги оперирам с цел премахването им но една позната ми каза че било адски болезнено и трудно се възтановяват. пробвах да ги лекувам с билки и друго но нищо малко се успокоиха 5ти месец нямам проблеми  но понякога усещам  парене и пробождане.гинеколозите казват  Cryче единствените начини са инцизии до безкрай докато решат да не създават проблеми или операция но ако вие знаете нещо повече с това как да ги предпазим от възпаление моля пишете ми на moni.d@mail.bg
Виж целия пост
# 9
здрваейте, една моя позната беше оперирана в майчин дом софия преди една година от същото.опреацията беше със епидруална упойка и от тогава няма никакви пробеми.всичко мина лесно и бързо.
Виж целия пост
# 10
Оперирай се няма нищо страшно, аз съм оперирана 1999 год. от д-р Керанов в гр.Раднево и нямам никакви проблеми до сега. Не е нужно да търпиш този кошмар пречи на всичко. Тези самолечения с ихтиол и реванол може да доведат до замърсявания,а те трудно се лекуват повярвай ми.
Виж целия пост
# 11
съжалявам за изместването на въпроса,но какво представляват бертолиновите жлези?
Виж целия пост
# 12
Жлеза,която отговаря за овлажняването(поне така ми беше обяснено). Оперирах се през 2003г. във ВМИ в Пловдив при доц.Амалиев без проблеми. Изчаках да стане достатъчно голяма(не ме е боляло), извадена кистата беше колкото кокоше яйце. Пращат го за анализ-доброкачествено беше. Всички доктори,при които съм ходила бяха с мнение за операция. Изумена съм къде се беше събрало толкова голямо нещо.     
Виж целия пост
# 13
Здравейте.И аз имам важен въпрос-тези на които са оперирани бартолиновите жлези,след това имали ли са проблем с отделянето на секрет от тях?Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 14
Здравейте.И аз имам важен въпрос-тези на които са оперирани бартолиновите жлези,след това имали ли са проблем с отделянето на секрет от тях?Благодаря ви предварително.
Аз имах  бартолинова киста - двустранно, с две операции ми ги премахнаха, вече 15 години нямам проблем, но е важно да ти направят операцията кадърно, различни лекари правиха моите (понеже единият почина) и от втората не съм доволна, но не ми си иска да се подлагам на пластика. Това е желая успех.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия