запушени каналчета

  • 551
  • 8
предверително се извинявам, ако темата е коментирана, но нямам време да търся. забелязах, че когато цедя лявата си гърда, млякото излиза на няколко струйки. с нея нямам проблем, но когато  храня детето, от дясната. яде по 1 час и пак не се засища,а смуче прец цялото време. опитах да я доизцедя и видях , че пръска мляко само от едно място  отдолу на зърното. дори в момента малката е на гърдата и не спира да дърпа, ако я махна плаче. дано съм успяла да обясня. кажете ми това за пушени каналчета ли са, и как да ги отпуша. много ще съм ви благодарна, защото така се мъчим и двете.
Виж целия пост
# 1
Първо-честито бебче!!!
Аз съм от майките, на които първия месец гърдите им пускат млякото бавно, т.е. първите месец два от гърдите ми излизаха само капки, без струйки въобще (като се опитвах да цедя, може би малкия е постигал по-добър успех все пак).
Това има недостатъци (бебето суче по-дълго и по-често, а понякога и непрекъснато Simple Smile), но и предимства-така гълта по-малко въздух, по-бавно напълва коремчето, по-малко вероятно е да преяжда и да има колики.
Според мен-кърми си бебето по-често, можеш да опиташ да даваш и двете гърди на всяко кърмене, давай му да суче толкова дълго, колкото поиска.
Наистина, може да ти е неприятно бебето постоянно да суче и половин един час след като спре да суче да огладнява пак, но повярвай ми, това няма да трае дълго-като стане на месец, месец и половина бебето ще се специализира и ще се насуква много бързо.
Разбира се, ако имаш някакви проблеми с гърдата, която пуска по-малко (зачервяване, болка, бучки,и т.н.), тогава вече е нужно да се вземат някакви мерки, но самият факт, че пуска мляко по-бавно или че произвежда по-малко мляко не е тревожен.
 Hug
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти, и аз така правя , но понякога сукането става по 2 часа и тя не успява да се наяде , днес обаче успя и откакто пуснах темата , досега  спинка , аз пак доизцедих колкото можах. надявавам се проблема да се оправи.
Благодаря отново , да ти е живо и здраво слдурчето   bouquet
Виж целия пост
# 3
Първо-честито бебче!!!
Аз съм от майките, на които първия месец гърдите им пускат млякото бавно, т.е. първите месец два от гърдите ми излизаха само капки, без струйки въобще (като се опитвах да цедя, може би малкия е постигал по-добър успех все пак).
Това има недостатъци (бебето суче по-дълго и по-често, а понякога и непрекъснато Simple Smile), но и предимства-така гълта по-малко въздух, по-бавно напълва коремчето, по-малко вероятно е да преяжда и да има колики.
Според мен-кърми си бебето по-често, можеш да опиташ да даваш и двете гърди на всяко кърмене, давай му да суче толкова дълго, колкото поиска.
Наистина, може да ти е неприятно бебето постоянно да суче и половин един час след като спре да суче да огладнява пак, но повярвай ми, това няма да трае дълго-като стане на месец, месец и половина бебето ще се специализира и ще се насуква много бързо.
Разбира се, ако имаш някакви проблеми с гърдата, която пуска по-малко (зачервяване, болка, бучки,и т.н.), тогава вече е нужно да се вземат някакви мерки, но самият факт, че пуска мляко по-бавно или че произвежда по-малко мляко не е тревожен.
 Hug


Аз и до сега имам проблем с едната гърда, вече пуска на струйки, но нищо общо с другата  Peace
Правила съм точно така като е описала yanast и въпреки това, на два пъти ми се запушваше  Sad Да не говорим, че кърмех по 2 часа и след час пак  #Crazy  Не знам обаче, дали това беше причината, че бебо нямаше колики  Laughing

Успех и да не се откажеш, всичко ще е нареди с течение на времето Peace
Виж целия пост
# 4
Дясната ми гърда се запушва вече n- ти път. Когато цедя от нея има струйки, но е доста по проблемна от лявата. Май каналчетата са по- и аз не знам как да ги определя, може би по- проходими. Но бебо си яде и на двете по еднакво време (аз си го държа 20-30мин.), но не съм забелязала, да не се наяжда на едната. Твоето е още много малко, кърми си го така, мисля, че този период ще отмине, все пак си в началото. Желая ти успех и здраво бебче!

Виж целия пост
# 5
Благодаря момичета   bouquet
Не мисля да се отказвам, нали затова съм писала тук да давате съвети  Laughing
Apv, дано си права за коликите.
Хайде , че сега предстои хранене от дясно  Mr. Green
Виж целия пост
# 6
  Ако усещаш твърди места по гърдите си - нещо като бучки-, вероятно има запушени каналчета. През първия месец, когато кърмих, имах много проблеми с гърдите. Имах доста кърма и гърдите ми се препълваха така, че щяха да се пръснат. Отначалото не знаех как точно да се изцеждам. Цедя с помпата и рева като магаре Cry Беше ужас! Каналите ми бяха толкова запушени, че направо се бях отчаяла. Явно с помпата нищо нямаше да стане. Опитах ръчно, но явно бърках някъде, защото освен че болеше, пак нищо не ставаше. Тогава ми помогнаха майка ми и свекърва ми. Те ми показаха как да се изцеждам. Дори отначалото майка ми идваше вкъщи и ми помагаше да разкарам бучките, докато се науча да се цедя сама. После вече не ми правеше впечатление.
  Моят съвет е: Слагай бебето на запушената гърда. Колкото по-често го слагаш, толкова повече кърма ще ти идва. Ако има запушени канали, пробвай с компреси от топла, почти гореща вода. Ако ти е трудно с компреси, може да опиташ под душа. И е важно, когато кърмиш, да редуваш и двете гърди. Също така може да опиташ с масаж на гърдата с внимателни движения вертикално отгоре надолу по посока на зърното, после цедиш. Но трябва да внимаваш, да не се нараниш. Когато го правиш не трябва да те боли.
  При мен компресите и масажите помогнаха. Аз също в едната гърда имах по-малко кърма, но слагах често бебето на нея. По-късно, обаче, малката започна да се дърпа от нея, защото се научи, че от другата е по-лесно.  Grinning Затова редувай, докато можеш!
Виж целия пост
# 7
И още нещо! Опитай с ръчно цедене, като хващаш с два пръста над зърното (не трябва да усещеш болка). Цедиш известно време, след това си преместваш пръстите по-нататък- например опитай по часовниковата стрелка. Така трябва да "обиколиш" цялото зърно, докато струйката заприлича на струйка от душ. Не се смей, сериозно говоря. Просто не съм сигурна, че ме бива много-много в обясненията.  newsm78 Дано си разбрала какво имам предвид. На мен това ми помогна.

Имай предвид това (Темата е Митове за кърменето):

Ако гърдите не се цедят след всяко кърмене, кърмата постепенно намалява и спира.
В ранните дни след раждането, когато лактацията още не се е регулирала и гърдите ви могат да се препълнят с кърма инцидентно, леко изцеждане на ръка или с помпа може да ви облекчи. Няма нужда обаче да изцеждате гърдите докрай, за да не предизвикате свръхлактация и да попаднете в порочен кръг, когато вие постоянно цедите гърдите, защото се препълват, а свръхстимулираните гърди произвеждат все повече мляко. Можете да предпочетете да не цедите гърдите дори в началото. Достатъчно ще е да слагате бебето да суче начесто, и така ще регулирате най-добре производството на кърма. Когато лактацията се установи, няма нужда да се цедите след кърмене. Тогава бебето регулира произведеното количество мляко, а гърдите се цедят само, ако има специална ситуация – например запушен млечен канал, който трябва да се отвори, или ако трябва да оставите изцедено мляко на някого, който да нахрани бебето, докато ви няма. Не трябва да се цедите, ако слагате бебето да суче редовно и по този начин стимулира естествено гърдите ви да правят кърма. Майката на Мая разказва за цеденето: “По препоръка на педиатъра на бебето се цедях след всяко кърмене, за да не ми спре кърмата. Беше много досадно, защото ми отнемаше толкова време, колкото и самото кърмене. Не можех да правя по-дълги разходки с количката, защото винаги трябваше да мисля къде ще се цедя и ще изварявам помпата. Мислех си, колко по-лесно щяхме да се разхождаме, ако не се цедях – само вдигам края на блузата на пейката в парка, за да накърмя бебето и това е всичко. Когато дъщеря ми стана на 4 месеца, реших да престана да се цедя през деня. През следващите седмици спрях да се цедя и сутрин, а накрая и вечер. Оказа се, че кърмата ми нито намалява, нито спира от това. Бебето ме изсукваше ефикасно и докрай и винаги имаше толкова кърмя, колкото й трябваше. Сега се цедя само ако имам проблем, кърмя вече 1 г. и 1 месец.”


Аз тогава не го знаех и при мен стана точно това  ooooh!
Виж целия пост
# 8
 Тина78 честито ти бебче!
отворих темата, защото и мен ме вълнуваше точно същия въпрос до съвсем скоро, пък и сега даже. Нашия юнак е на близо 2 месеца. Общо взето и моя опит се препокрива с другите. Все още лявата гърда пуска доста повече от дясната. Бебока се дави от лявата, и се оригваме по няколко пъти, от нея като се цедя струйките са баш като от душ. А от Дясната до скоро пускаше само една струйка, от горе обаче, и другото бяха капчици - и с помпа и на ръка едно и също. И с раничка, която още зараства (дано поне тази екстра да я нямаш) Първия месец преди всяко кърмене от дясно бях с гърдата под душа и масаж, ако съм навън, леко разтриване. Образува се веднъж и бучка, която след като изцеждах, веднага слагах бебо на нея да я доизсмуче, и мина за ден. Все още не е като лявата, но вече пръска от 3 струйки Simple Smile Въоръжи се с тръпение, скоро ще е по-добре
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия