Пюре с макарони-какви, идеи за рецепти?

  • 4 355
  • 9
Здравейте, искам да направя на бебка пюре с макарони, но не съм сигурна какви да са. мога ли да й дам от обикновените, които ние ядем или има някакви специално за бебета? А идейки за рецепти? С какво ги гарнирате?
Благодаря предварително
Виж целия пост
# 1
Малко ми  се вижда странно пюре с макарони.Не съм давала подобни неща а и си представям като се пасира някаква тестяна смес.Не ми се вижда подходящо.Самата идея за пасирани макарони не е много добра според мен.А ти защо искаш да даваш точно това?
Виж целия пост
# 2
А въвела ли си глутен?
Аз не виждам нищо полезно във макароните - има много въглехидрати. А те не са най-доброто, дори и възрастните пълнеят от тях.
По-добре основата на всяко пюре поне в началото да е картоф.

Не съм давала нито макарони, нито кус-кус.
Опитвал е малко фиде в някой от супите.
Виж целия пост
# 3
Захраних я на 4 навършени месеца, и да въвела съм глутен!Искам да й давам просто за разнообразие и знам, че някои мами правят такива пюрета! Фидето пак си е макарони но по тънки
Виж целия пост
# 4
Макароните са на зърнена основа. Полезни са и не се пълнене точно от тях. Аз давам купени пюрета и основно и повечето за над 6 и 8 и нагоре месеци са с макарони. Моркови и домати с макарони, риба с домати и макарони, зеленчуци с макарони, пиле, телешко, агнешко със зеленчуци и макарони и т. н. всякакви варианти. Но не знам как се приготвят у дома  Confused
Виж целия пост
# 5
Ами освен сварените макарони да псасираш със сварено пилешко месо и сварени зеленчуци - морков, грах, броколи, тиквички ...каквото си въвела и малко масло.
Или да даваш макарони с мляко.
Виж целия пост
# 6
А защо точно макарони? МОже да използваш кус-кус.Същата работа е.Аз правя кус кус с пиле и зеленчуци и става много вкусно.Ако се налага го пасираш и готово.
Другото за което сега се сетих е домашна юфка.Става много бързо,намачква се само с вилица и става като кашичка-мекичко и не е на хапки.Гарнираш по твое усмотрение.Аз слагам малко масълце и сиренце ( и съвсееееммм малко захар;)).
Виж целия пост
# 7
А защо точно макарони? МОже да използваш кус-кус.Същата работа е.Аз правя кус кус с пиле и зеленчуци и става много вкусно.Ако се налага го пасираш и готово.
Другото за което сега се сетих е домашна юфка.Става много бързо,намачква се само с вилица и става като кашичка-мекичко и не е на хапки.Гарнираш по твое усмотрение.Аз слагам малко масълце и сиренце ( и съвсееееммм малко захар;)).

За кус-куса не знам, но нали в домашната юфка има белтъци? newsm78 Аз затова и питам дали давате обикновени макарони на децата или има някакви специално за тях, защото не съм сигурна дали и в макароните няма белтъци?
Виж целия пост
# 8
Има кус кус на Плазмон - за малки деца
Но аз разлика виждам само в цената.
Кус кус и макарони все тая, едните са по-малки от другите.
Виж целия пост
# 9
Аз давам макароните така,първо ги пасирам ама те стават като тесто и затова слагам малко мляко и се получава гъста кашичка.Моя син така ги яде ,аз ги правя сладки ,а за солени незнам Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия