сватбена торта

  • 8 986
  • 26
момичета, ще си поръчваме 3 или 5 етажна торта-сметанова.казаха ни че могат да ни направят каквато украса искаме.Търсих в нета, но повечетo са със захарно покритие .Вие имате ли снимки на торти със сметана? ще ви бъда много благодарна
Виж целия пост
# 1
http://family.webshots.com/photo/2390477910097579262wmYNto

това е нашата торта Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Ами виж тези:





Виж целия пост
# 3
ето я нашата торта
 http://www.bgphoto.net/photos/19805/o632893642140468750.JPG
Виж целия пост
# 4
Тортите, на които са ти пуснали снимки не са със сметана, а са с маслен крем. Сватбените торти ги правят такъв, защото в сметаната и стабилизатори да сложиш, трудно ще запази такъв вид като масления крем. Питай и ще видиш. Трябва да прецениш на какво искаш да заложиш- вкуса или външния вид. Разбира се зависи и от вида торта, която ще избереш, но има неща, които просто няма как да се направят с обикновена бита сметана и тя да издържи и да изглежда добре толкова време, колкото е предназначена една сватбена торта.  Peace
Виж целия пост
# 5
Много добре държи форма и крем от крема-сирене и е много по-вкусно от масления.
Виж целия пост
# 6
Тортите, на които са ти пуснали снимки не са със сметана, а са с маслен крем. Сватбените торти ги правят такъв, защото в сметаната и стабилизатори да сложиш, трудно ще запази такъв вид като масления крем. Питай и ще видиш. Трябва да прецениш на какво искаш да заложиш- вкуса или външния вид. Разбира се зависи и от вида торта, която ще избереш, но има неща, които просто няма как да се направят с обикновена бита сметана и тя да издържи и да изглежда добре толкова време, колкото е предназначена една сватбена торта.  Peace

Абсолютно съм съгласна с Tandoori, няма как да се направи такава торта само със сметана. Още повече, че  сметаната не издържа дълго, а такава торта не се прави за един ден - така че има опасност да се развали, особенно ако е лято. Идеята за крема-сиренето е добра, но първо ще е оскъпи тортата, а и там има опастност от бързо разваляне, защото и то е на сметанова основа. Освен това, е трудно да се направи красива украса върху сметаната, защото захарните цветя се разяждат от нея. Затова и сметановите торти вървят с плодове. ДРугия вариант е естествени цветя.
Не виждам снимката на onche_bonche, тази която е пуснала Megita според мен не е сметанова, а захарно покритие и рози най-вероятно от меринге(крем от сух белтък) или захарна маса.

Не знам защо не искате захарно покритие - не е нужно да се яде, ако не ви харесва!  bouquet

Успех с намирането най-удачен вариант!
Виж целия пост
# 7
Много добре държи форма и крем от крема-сирене и е много по-вкусно от масления.
В БГ сладкарските фирми не работят с такъв крем. Ползват готови смеси за кремове, които са пълни с Е-та и захар, дори и масления крем не е от масло.
Виж целия пост
# 8
Много добре държи форма и крем от крема-сирене и е много по-вкусно от масления.
В БГ сладкарските фирми не работят с такъв крем. Ползват готови смеси за кремове, които са пълни с Е-та и захар, дори и масления крем не е от масло.

Много жалко, защото е много хубав.
Виж целия пост
# 9
В БГ сладкарските фирми не работят с такъв крем. Ползват готови смеси за кремове, които са пълни с Е-та и захар, дори и масления крем не е от масло.

Много жалко, защото е много хубав.
[/quote]

Да, и аз много го харесвам! Peace
Виж целия пост
# 10
Останала съм с впечатление, че тук влизат хора, които се занимават със сладкарски бизнес. Защо не обяснят причините да не се използва? Той не просто е по-вкусен...По-лесен и по-удобен е за работа. Крема-сиренето освен това не е по-скъпо от маслото, та дори икономическия фактор не върви.
Виж целия пост
# 11
Останала съм с впечатление, че тук влизат хора, които се занимават със сладкарски бизнес. Защо не обяснят причините да не се използва? Той не просто е по-вкусен...По-лесен и по-удобен е за работа. Крема-сиренето освен това не е по-скъпо от маслото, та дори икономическия фактор не върви.

Специфичен е вкуса и не на много хора се харесва, това е една от истината. На много хора ако не им се разтече маслото из устата, не я бива тортата  Laughing А иначе масления крем е по-евтин от този с крема сирене, малко....но е по-евтин. А и има проблема, че понякога се отделя от него вода като се сложи захар или оцветител( не винаги, но се случва кофти партида, предполагам не им се рискува на хората).
Виж целия пост
# 12
Ммм...Аз пък не съм забелязвала да не се харесва на някой. newsm78 Но тук са свикнали с него и им е писнал така, както в България масления, така че всичко е възможно. Но в България след като не се правят торти с такъв крем, кой би могъл да предположи как би се възприел и харесал? newsm78

И отделяне на вода не съм забелязвала. newsm78 Това се случва ако е прекалено избит, но се случва и с маслото (ако е истинско).
Виж целия пост
# 13
Тази украса,която е дала на снимки Jutoo, е напълно възможно да се направи с бита сметана - такава каквато се ползва в БГ сладкарски цехове.
Сватбена торта се прави не за един ден,а за 2-3 часа! Peace
Сметаната запазва достатъчно добре рисунъка на шприца и то задълго,но става по-грубо отколкото с маслен крем.В БГ не се прави с маслен крем,защото излиза много по-скъпо от сметаната.Всъщност,ако някой настоява,ще му направят с маслен крем,но обикновено като чуят цената и се отказват.
Виж целия пост
# 14
Масления крем не се прави с масло, а с готови смеси, които са на доста ниска цена - справка кой да е от сайтовете за сладкарски консумативи.

Крема - сиренето не е толкова евтино, от друга страна. Българското не става, защото е солено и със зърниста консистенция, освен това е с много ниска масленост, според мен. Аз лично никога не ползвам българско. Вносното е 2 лв. за 200 г. на дребно (говоря за Филаделфията). Маскрапоне-то е на същата цена. За производство е ужасно скъпо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия