"Няма да те разберат..." или "Ти сънуваш, ти ще кажеш..."

  • 1 959
  • 28
Въпросът всъщност е: "Кое ви пречи да разговаряте"

За да не звучи претенциозно не написах „Кое ви пречи в общуването”.
А за да е забавно, предлагам ви да направим така.
"На който му се занимава", отговаря съвсем кратко, например: „Позьорството”.
Или: „Псевдоинтелектуалното самоплацикане”.
И после „онагледява” с някакъв виц, случка ("личен архив"), пример с филм, книга, историческа случка...
Може и само случка в стил „комедия от грешки”, може и „драма” да е, но да е ммм...  „поучителна”.
Виж целия пост
# 1
Сигурно сънувам или ме напече слънцето прекалено рано, но днес нищо не разбирам в тоя форум Confused

Кое ни пречи по принцип? Или нещо сега те наведе да питаш това?
Виж целия пост
# 2
Аз започвам с два вица.

Няма да те разберат
Седели двама интелектуалци в кръчмата, поркали си кротко от един час и мълчали.
Всичко си били казали вече отдавна, какво ново да ги изненадва или интересува – навсякъде елементарна проза. (А те са „над тези неща”).
По едно време единият живнал, блеснало кратко пламъче в очите му: „Ше вввзема да се изпикая на мммасата...”, казал.
Другият не го и погледнал, само махнал: „Остави, бе! Ня’аа да те разберат!”

(За този се сещам, когато чистосърдечно попитам някого „Какво имаш предвид?”, пък той ми отговори: „Кво да ти обяснявам повече, кат не можеш да ме разбереш?”
Ама аз питам за смисъл на разговор, т.е. за обмен на информация говоря. А не „какво е искал да каже авторът” на „свръхмодернистична” картина например, нацапана с менструална кръв)


Ти сънуваш – ти ще кажеш
Пустиня. Жега. Въздухът на вълнички.
Полугола мацка бяга обезумяла с пресъхнали устни, запотена, с тежко, учестено дишане. Гонят я.
Губи сили, краката се подкосяват, продължава на колене, приляга по очи върху пясъка. Преди да се предаде на изтощението, понадига глава към огромния (навсякъде) катранено черен негър, надвесен над нея в ореол от контражурно слънце (от него е бягала). Мацката прошепва с въздишка и леко разширени зеници: „И сега какво?!”
Негърът (мило усмихнат): „Ти сънуваш, ти ще кажеш...”
Виж целия пост
# 3
Много хубава тема. Ще се включа по-късно.
Виж целия пост
# 4
Холограма, не се оглеждай наоколо, просто погледни в огледалото и там ще намериш отговора на много от въпросите си! Стискам ти палци и ти желая успех  Hug
Виж целия пост
# 5
Холограма, не се оглеждай наоколо, просто погледни в огледалото и там ще намериш отговора на много от въпросите си! Стискам ти палци и ти желая успех  Hug

Да не би този път да си сериозен? Ееее...

ПП Приемам само емотикончето, с другото не улучи.
Виж целия пост
# 6
... Кое ни пречи по принцип? Или нещо сега те наведе да питаш това?

Ако искаш честно: Наведе ме молбата на съфорумка да разкажа въпросните вицове заради една друга тема.

Там смирено попитах (с много извинения и уговорки за добронамереност и т.н.) правилно ли разбирам идеята на обсъжданото в темата предаване.
Обаче страшно ядосах попитаната, че не достигам високоинтелектуалния смисъл на една журналистическа (продуцентска) "уловка". И като така - да си гледам работата в тъмното на мойта инфантилност (на първи клас май ме оцени).
Няма лошо, не се обиждаме всички чак толкова лесно.
Но аз имам чисто прагматично отношение към информацията (не че не ми е приятно да чета и оригинални мнения без никаква информация в тях).

Та така се сетих, че това си е прагматична тема - как да общуваме помежду си така, че да сме си и полезни.
Щото ако ти тече по кабел такова определение като това ("да не си в първи клас, че да ти обяснявам"), ще му викаме "шум". И може да го отстраним, ако искаме.
Ама като ти рекне някой, че "няма да го разбереш", повече няма и да го попиташ.
Къде отива тогава "общуването"?
Виж целия пост
# 7
 Добър ден Холограма, цяла тема заради отказът ми да ти преразказвам текст, благодаря за вниманието  bowuu
 Дори и разни интелектуални размисли и страсти вкарваш, приеми че съм тъпа и си свиркай, победата е твоя.
 
Виж целия пост
# 8
А може ли линк към спорната тема, защото така се чувствам като в о(не)брано лозе  Wink
Виж целия пост
# 9
За Дяволина  Simple Smile
Лозе и там няма, обаче..
Виж целия пост
# 10
В историята има любопитни примери за много нелепи грешки, свързани с неправилните послания.
За чисто граматически неточности - сещам се как грешна запетайка в парафа под една присъда е "обесила" осъдения (вместо да се прочете правилно и да се разбере, че парафът е за помилване).
Можеше да стане приятна тема...
Здраве да е, ще си ги разказваме по купоните, на живо.
Че тук голяма... боза стана.
Явно "общуването" е "трудна" тема.
Виж целия пост
# 11
И ква стана тя, негърът те е настигнал все пак.

Холограма, какво работиш?
Много мъдри вицове разказваш.
Виж целия пост
# 12
Мерси, Сопранов, осведомих се  Grinning
Холограма, психолог ли си?
Виж целия пост
# 13
Заподозрях Холиту, че е астролог в светия синод..Отрече, но и не каза какво работи. Има склонност към самосъжаление и неумерено дълги постинги. Безспорен интелект е и не сме и на нивото, за това никой не я разбира. Риспект, баце, риспект Холи!
Виж целия пост
# 14
Че тук голяма... боза стана.
Явно "общуването" е "трудна" тема.

Като чуя "боза", съм готова да общувам!
Мани го негъра, кажи кво стана с тоя от ВИТИЗ?

Каква е целта на кавичките ти по-горе?
Напълно излишни са.
Или се шегуваш, че темата е трудна?
Пък общуването е мнимо?
Трябва ли ми алкохол, за да те разбера?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия