Променят ли се децата ви?

  • 1 093
  • 15
По-конкретно в периода 1-2 годинки. За тази година освен, че научават нови неща, което е нормално интересно ми е дали са си променили интересите, предпочитанията във всяко едно отношение (за игри, храна и т.н.), поведението (примерно са се тръшкали и са престанали и обратното и т.н.). Моите наблюдения поне върху децата, които познавам са, че не се променят като цяло - нервните си остават такива, спокойните - също. Моето дете поне, но и други, въпреки, че за тях имам само бегли наблюдения. Казват, че когато детето проговори и става по-лесно да се разбереш с него. Ние още не сме проговорили, но предвид поведението му от как се е родил и липсата на всякакви съществени промени се съмнявам проговарянето да промени нещо драстично. При вас как стоят нещата? Промениха ли се децата ви и каква според вас е причината за тази промяна (може да е тръгване на ясла или квото и да е)
Виж целия пост
# 1
Ами общо взето се променят. Ревливо и нервно бебе е напълно възможно да стане ведро и усмихнато дете. Или кротко и мързеливо бебе да стане буйно и много палаво - а после в пубертета да се успокои и да се кротне.
Вариации всякакви, аз тука визирам моите деца, които в различните периоди от детството си са били различно палави и ученолюбиви.
Да не говорим за няколкото детски кризи - около 2 годинки, около 13, около 17-18, които изправят на нокти не един родител...
Но, разбира се, има и деца, при които развитието на характера върви доста плавно и последователно.
Виж целия пост
# 2
При моят промяната настъпи точно, когато проговори и започнахме да се разбираме (преди 2-3 месеца). Сега е станал много по-сговорчив и контролируем. Пристъпите на истерия са значително намалели и отминават много по-леко. От месец и половина го гледам вкъщи сама и въпреки че съм бременна мога да кажа, че не ми тежи толкова, колкото преди ми тежаха само уикендите, когато не беше на ясла. Прекарваме си много добре и спокойно заедно. Забелязвам само, че в присъствието и на други хора предпочита да се глези повече, но това така или иначе е за кратко, само вечер. Чела съм за твоето дете и така както го описваш много прилича на моето до преди няколко месеца. Да знаеш, има светлина в тунела  Wink.
Виж целия пост
# 3
Да, според мен много се променят именно около 2 -рата годинка. Причината е, че повече разбират, по - склонни са да изслушват. С моето дете водя вече абсолютно смислен диалог и успявам да я убедя за някои неща...Е, истериите си ги има от време на време, но определено е много по - добре, в сравнение с преди 6 месеца Laughing
Виж целия пост
# 4
Не, моят си е все същият. Поне засега, наплашиха ме тук с пубертета на две годинки и съм готова за включване  Laughing
От бебе спи по 20 часа на денонощие, сега спи по 16. Винаги е бил кротък, подреден, послушен е, разтребен. Вече ходи с укор в погледа след мен, прибира ми дрехите в гардероба, прибира си неговите дрехи и обувки, като знае всяко чекмедже за какво е. Прави ми кафе, бърше ако накапе сам, ако разлее вода взима парцала и чисти, мете, ако разсипе нещо. Подрежда пералнята, после носи дрехите в сушилнята... имам си една малка домакиня. Дожалява ми чак заради това  Cry Не се отдалечава от мен, слуша много. Никога не е правил бели. От бебе си се занимава сам, но ако му доскучее, просто идва при мен, сяда в скута ми и така седи с часове без да мръдне  Sunglasses На мен така ми харесва, не знам дали ще се промени.  Thinking
Виж целия пост
# 5
Блонди, ти си късметлийка  Laughing
Виж целия пост
# 6
Блонди, не мога да повярвам, че има такива деца Crazy  Мойто е пълен антипод на твоето момченце, а е момиченце Rolling Eyes Да ти е жив и здрав малкия послушник, благородно ти завиждам Hug
Виж целия пост
# 7
Моят син започна да се тръшка по земята, когато нещо не му изнася  ooooh!
Иначе започна да ходи за ръка, което е голямооо постижение, а не да тичам след него, викайки ! Очаквах да започне да си пази играчките и да не ги дава на другите деца, както са всички около него, но за добро или за лошо той не е като тях !
Започна да се интересува от природата, колкото и смешно да звучи, гледа тревата, цветята, буболечките, и най-вече животните, само с тях си играе вкъщи като имитира всяко от тях.
Очаквам с нетърпение да проговори, т.е. да прави изречения /  състоящи се от подлог и сказуемо / а не само отделни думи, смятам че тогава настава купона  Heart Eyes
Виж целия пост
# 8
за моя радост наблюденията ми са ,че с епроменят.мойта щерка беше супер ревливо и неспокойно бебе,почти до 3 г.е сега вече е едно ведро,добричко и разбрано момиченце.разбира всичко и не проявява кой знае какви капризи,докато преди не можеше да и се угоди,беше залепена за мен,не спеше ,вечно мрънкаше.
но мисля,че до голяма степен това се дължи и на лечението и с хомеопатия.
а от наблюденията ми върху другите деца наоколо също мога да кажа ,че се променят,на наши приятели синът беше супер кротко бебе,а сега ела да го видиш.не се спира и изобщо не мисли какви опасни бели прави,даже сам се прибира от градината,пресичайки 2 улици.
така ,че и за твойто детенце има надежда Peace
Виж целия пост
# 9
Променят се за моя най-голяма радост. Като бебе дъщеря ми беше просто ужас - нервно, неядящо и ревливо бебе! С проблеми и съмнения за рефлукс, непрестанни притеснения, че развитието й не върви в средните темпове от дебелите книги, изобщо вкарваше ме в рев и ужас като си представех, че занапред ще е така. Но след 3-тата година коренно се промени - сега имам едно изключително артистичнто и усмихнато дете, с което лесно мога да се разбера по много въпроси. И досега не мога да повярвам как точно и какво я промени толкова много! Сега е спокойна, уравновесена и много слънчева...няма и следа от тръшкания, безапетитие и правене на инат! Не знам, сигурно е станало някакво чудо? newsm78
Виж целия пост
# 10
Моите са на 5 и на 7г. Променят се, да, и те като нас.  Simple Smile И заради възраст, и заради индивиуалност, и защото попадат в голямо разнообразие от среди колкото повече растат, изобщо - динамичен е растежът. Затова понякога се дразня някой като отпраши някакъв генерален извод за моите деца, при положение, че ги е виждал 1-2 пъти. Аз самата се въздържам от обобщения и дълги приказки за тях.
Виж целия пост
# 11
Калина определено е променена  Peace
Миналата година по това време я тресеше яко детският пубертет, докато сега има само отделни прояви от подобно естество и то много по-рядко.
Виж целия пост
# 12
Винаги съм била на мнение, че темпераментът и основната част от характера на човека въобще си остава заложен и се проявява още след раждането. Така е и при двете ми деца и при племенницата ми /тъй като върху тези три "обекта" имам пряк поглед и продължителни наблюдения  Laughing/.
Промени може да има по отношение на интересите, на разпределението на часовете за хранене и почивка, на развитието най- вече на интелекта и физиологичните умения, но не смятам, че децата и въобще човек се променя коренно като характер с годините. По- нататък при децата могат да се дооформят някои външни проявления, да се смекчат някои твърде крайни реакции, но цялостна промяна не мисля че може и че има смисъл да се прави.
Виж целия пост
# 13
Моят син се промени драстично около 2 години. Като бебе беше ужасно нервен и ревлив. Не обичаше да се гушка, отблъскваше понякога дори мен. А сега е истинска наслада за душата: спокоен, кротък и много обичлив.
Виж целия пост
# 14
Калина беше супер кротко бебе,ела я виж сега ! Не мога да се разбера с нея,бяс и половина.Говори много,всичко говори,но е инат и няма разбиране с нея.Да,промени се.Всеки ден се променя.Става все по-самостоятелна и не иска да ме слуша.Колкото повече расте,толкова по-уверена в себе си става.Какво ли още да очаквам.......
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия