Да помогнем на една моя приятелка в избора!

  • 1 058
  • 5
Иска да направи детска за детето си.Да приспособи терасата в хола за стая.Но се колебае,дали там да премести кухнята или да сложи спалнята.Аз и казах,че ако сложи спалнята там(а сегашната стая за спалня я направи детска),ще и излезе хем по-евтино,а пък и е по-практично.Защото банята им е далече от хола(нали ще трябва да слагат тръби,а по този начин се прекосява целият апартамент с тръби).Казах и,че с един параван или плъзгащи врати ще отдели хола от спалнята.А пък кухнята да си остави където си е.
Вие как мислите?Давайте мнения!Колкото повече,толкова по-добре Hug

Забравих най-важното:
Апартаментта им е двустаен. Малка кухня,хол и спалня.Имат две тераси.Едната на хола,а другата на кухнята.
Виж целия пост
# 1
И ние сме в такова жилище -ето как сме решили този проблем: спалнята стана детска стая, хола - спалня, кухнята -малка всекидневна, а терасата на кухнята е все едно кухненски бокс- всички ел.уреди са изнесени там. Това не е най- доброто решение, но при нашето разположение няма друг вариант. При твоята приятелка -ако приспособи терасата за спалня, няма ли да бъде много тъмно в хола, който, предполагам че ще остане без прозорец? И още няма ли да е гадно, ако се пуши, евентуално в хола-дори само когато идват гости, да се спи после в спалнята/на терасата/? Според мен другия вариант е по-добър /с кухнята на терасата/, може да им излезе по- скъпо, но пък се прави веднъж. Имам приятели, в които е така и е много удобно - ти и да приготвяш нещо, си при семейството си или при гостите, а не завряна в някаква кухня, по лесно и бързо се от сервира и т.н. 
Виж целия пост
# 2
Ние сме среден апартамент и правим хола-детска, кухнята /малка е/след време ще стане спалня, а спалнята - с усвоена тераса, ще бъде кухня с всекидневна.
А ако приятелката ти има малка кухня, не си заслужава да хвърля пари на вятъра да вкарва спалнята в хола, а да я премести направо в кухнята-в края на краищата това е помещение в което влизаш да отдъхнеш.А хола да го пригоди  като нас - на всекидневна с кухня-мястото, което прекарваш по-голямата част от деня - нека е просторно и по - голямо. Това е според мен.
Виж целия пост
# 3
Значи, първо да ви кажа за навиците в това семейство.Мисля,че е важно.
Тя(приятелката ми) гости в къщи не обича да посреща Naughty.Точно заради цигарения дим.Те не пушат.Ако имат семеен празник,ходят на заведение.T.e. гостите у дома им са рядкост StopС изключение на мен, или някой за кафенце само. JoyАма тя мен, не ме има за гости,така,че...
Аз и споделих(тук го бях чела),че ако премести кухнята в хола,когато готви,ще умирисва целия хол.И мека мебел и всичко.Тя иска да си направи хубава кухничка,която ще заеме бая място,ако е в хола,пък и трябва и маса за трапезария.И ще стане много нагъчкано в хола.
А сега печката и е на терасата в кухнята(тази тераска е много малка,стига само да се сложи печка и да застане един човек прав до нея).Винаги и е допадало това,че печката и е на тераската,защото така не се умирисва нищо като готви.Има си и аспиратор над печката.
За това и казах,че за не е добра идея,тъй като тя е враг на всякакви миризми JoyНе обича да и мирише нито на манджа,нито на цигари.
А ако спалнята се сложи в хола.т.е. да се ползва терасата на хола(тя е голяма)и малко от хола,и се прегради с плъзгащи врати,само,че от тия с матираните стъкла,нали няма да стане тъмно в хола.Не чак толкова много.А пък и те ще ползват хола, основно за гледане на телевизия.
Как мислите?
Виж целия пост
# 4
Ами защо не направи обратното, да вкара терасата към хола и  задната част на стаята да прегради за спалня. Не мисля че хола се ползва основно за гледане на ТВ, там се събират вечер семейството и тн .. и е гадно да гледаш една врата.
За да се влиза отделно в двете стаи може да напрваи малко коридорче, а двете помещения ако иска да раздели и с 5 см ютонг. Ако иска светлина и в спалнята може да направи от тези плъзгащите врати за  преграда, а за да скрие спалнята откъм хола може да си поръча роло щори в цвета на другите стени. Или има едни не точно щори, а по скоро декоративни пана от плат, които се навиват на ролка и като има гости да го спуска, а през останалото време да стои вдигнато и вратата отворена, така хем светлина, хем проветрение на спалнята ще има
Виж целия пост
# 5
Ето моя нескопосан проект Simple Smile
Кухнята отива в спалнята, защото е по-близо до банята, именно с цел да избегнем къртене на целия апартамент.
Кухнята ни е по-малка, затова предпочитам там да е спалнята-все пак влизам там само за да спя, а на детето  му е нужно по-голямо пространство.

https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия