За ходенето

  • 1 861
  • 45
Моя син е на 1г.3м.Ходи но само като се хваща за мебели или ако го държа за ръчичка,но не се пуска сам(това продължава вече 2 месеца).Педиатърката каза че всичко му е наред.Успокойте ме и вие-Моляяя!Има ли деца които са проходили късно?
ПП:Преди месец падна с проходилката дали не се е уплашил и затова да не се пуска???
Виж целия пост
# 1
Спокойно PeaceЩе си проходи детето,когато се почувства готово!
Виж целия пост
# 2
Първо щв те успокоя с факта, че колкото по-късно проходи едно дете, толкова по - стабилно и ова е доказано ! Просто когато то само си реши се пуска и започва да ходи много стабилно, била съм свидетел на дете по този начин проходило на 1г и 4м
И второ ако можеш махни проходилката вече, ще видиш че съвсем скоро детето ще се отпусне !
Виж целия пост
# 3
До година и половина е нормално да проходи детето.Не се притеснявай.Само махни проходилката.
Виж целия пост
# 4
Големият ми син проходи на 1г и 3 месеца. По-точно не проходи, а започна да бяга  ooooh!
Като разбра какъв кеф е да е самостоятелен, вече нямаше спиране.
Пробвай докато сте си в къщи, детето да е босо или по чорапки, понякога с сандалки не им е удобно.
Сега малкият от 3 месеца върви подпирайки се на мебелите или ме държи само за пръста.
Всички пророкуват, че ще проходи скоро, но той е така от 3 месеца...
Хич не ми трябва да прохожда скоро  Laughing
Виж целия пост
# 5
Дъщеря ми е на година и месец и също ходи само по мебелите и само ако я държа за ръка.Не се притеснявай,аз също мног се шашнах,но по добре по късно  Peace
Виж целия пост
# 6
Тери проходи в къщи на 1г и 3м,а навън на 1г и 4м.
Виж целия пост
# 7
И аз не мисля, че е късно. Освен това съм чувала, че деца, ползвали проходилка, се забавят в прохождането, защото са свикнали да се осланят на нея и не са развили още способността да балансират.
Виж целия пост
# 8
И сина ми е на година и 1 месец. Ходи като се хваща за мебелите или се държи за някой възрастен.
Може да стои сам без проблеми, но тръгне ли да ходи търси да се хване за нещо. Пълзи много добре. Като торпедо е когато види нещо интересно.
На мен ми казаха, че още не е проходил, защото е свикнал да пълзи.
Надявам се някой ден да проходи сам Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Не се притеснявай може би наистина е от падането но той скоро ще го забрави. А да ти дам една идея аз така съм проходила Laughing Между два стола връзваш един чрък цвят конец пускаш го в единия край а ти отиваш в другия и го викаш . Ако е стабилен и се задържи сам ще дойде при теб Grinning
Виж целия пост
# 10
Освен това съм чувала, че деца, ползвали проходилка, се забавят в прохождането, защото са свикнали да се осланят на нея и не са развили още способността да балансират.

Еее това е много относително.Моята дъщеря е ползвала паяк само един месец,но изобщо не мисля,че се дължи на това по късното и прохождане.Просто едни деца се чувстват по бързо готови,а други по бавно се престрашават.
Виж целия пост
# 11
Първо щв те успокоя с факта, че колкото по-късно проходи едно дете, толкова по - стабилно и ова е доказано ! Просто когато то само си реши се пуска и започва да ходи много стабилно, била съм свидетел на дете по този начин проходило на 1г и 4м
И второ ако можеш махни проходилката вече, ще видиш че съвсем скоро детето ще се отпусне !

Абсолютно точно! Виктория също проходи на 1 год и 4 месеца по същия начин и беше много стабилна. Почти не е падала. След като и лекар ти е казал, че няма проблем, не виждам смисъл да се притесняваш. Ще проходи, когато е готово детето.
Виж целия пост
# 12
Моя син не е ползвал прохорилка, но пълзи много бързо.
Дори когато сме навън - върви хванат за мен за кратко и като му омръзне иска да се пусне и да пълзи.
Толкова бели ми прави и пълзащ в къщи - представям си какво ще е когато проходи  Laughing
Виж целия пост
# 13
Това, дали едно бебе прохожда по- рано или по- късно няма нищо общо с тези му функции след това. От книгите, които съм чела по темата знам, че нормата за прохождане е от 10 месеца до 1 г. и 4 месеца. В този период бебето по всяко време може  и има правото да реши, че още не е готово да се пусне.
След този период е добре човек да се консултира със специалист- както педиатър, така и ортопед. Често може детето да е добре, но може да има някаква причина за забавянето и колкото по- бързо и своевременно бъде открита- толкова по- добре.
Първият ми син въобще нямаше никакви мераци за ходене и подгъваше краката, никога не се е държал за ръцете ми, а проходи сам на 10 месеца без проблеми. Вторият от 9 месечна възраст се уби да ходи, хванат за ръчички, много обичаше, а проходи на една година. Първият ползва проходилка от 7 месеца, вторият почти не я използваше. Всичко е много индивидуално, но ако се прехвърли средната граница на горепосочения период е добре да се направи консултация, ако ще да е за собствено успокоение.
Виж целия пост
# 14
Виждаш Вики на колко е по лентичката....
Хваща се за мебелите и седи като дърво, пуска се все по-често и запазва сам равновесие но не желае да си помръдне даже краката, много е смешен милия Joy
Сигурна съм, че ще проходи късничко и не се притеснявам ни най-малко.Освен това е малко пълничък и това още повече затруднява нещата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия