Малък компютърен проблем

  • 948
  • 11
Преди известно време Стефан бърка нещо в настройките на езиците на компютъра ми и сега не мога да пиша на кирилица в ноутпад, а вече написаните документи ми се отварят с йероглифи. Какво да направя за да си оправя документите и ноутпада ми трябва, все пак. И откъде да си дръпна свестен Офис, щото си нямам.
Виж целия пост
# 1
Ако си на XP пробвай за настройките това
Start - Settings - Regional and language settings (кликаш 2 пъти) и от там избираш Advanced, подадения език трябва да е български, ако не - си го смени. Ако си на 2000 пиши на лични да ти обясня  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Български е и точно там бъркаше и Стефан... Промени го защото му трябваше да е на английски, после пробва пак да го промени на български но му искаше някаква... парола или код или не знам какво и уж не стана, но после като влезе пак си беше на бг само че не можеше да пише вече на кирилица в ноутпад.
Виж целия пост
# 3
Ами тогава да пробваме с насторйките на ноутпада
От Format, пробвай с Font и после задължително да ти е на Lucinda Console, а отдолу от падащото меню cyrillic
Пиши какво е станало, че ми стана интересно  newsm78 . Дано да успея да помогна  Wink
Виж целия пост
# 4
Оокей, може да съм пълен индианец, но в ноутпад няма формат. Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Отиваш в  Control Panel --> Regional and Language Options. На двете места които виждаш избираш English (United States). В папка Advanced - също. Рестартираш. Пак влизаш там и този път даваш Bulgaria на въпросните 3 места. Пак рестарт. Да почерпиш !  Laughing Hug
Виж целия пост
# 6
Е аз нали това и казах. А иначе има формат - виж
Явно за обяснението не съм се справила много добре и най-важното толкова подробно като dobreff  Peace
Виж целия пост
# 7

Това показва като се опитам да сменя обратно на български.
Виж целия пост
# 8
Лошо  smile3516 , трябва ти инсталационния диск за това, без него май не може да се оправи...като гледам  newsm78
Обаче това е много странно. Не казвам, че съм първа група с компютрите, ама по това, което виждам ми изглежда, че като е инсталиран не му е бил зададен българския. А ти си писала до сега на български...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Точно това се появяваше и миналия път като сменя настройките приятеля ми и после не знам как пак стана на български. Като рестартирах ме пита дали да върне настройките за кирилица аз му дадох да не прави нищо. Уф трябва ми това... Confused
Виж целия пост
# 10
Иска ти инсталационния диск на Windows за да си копира отново българските кодови таблици ? Нямаш ли ?
Виж целия пост
# 11
Нямам СиДи изобщо. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия