Пилешки крилца с мед /по китайски/

  • 2 864
  • 1
Това е рецепта от Иван Звездев която в "щастливите дни на моето отминало майчинство" изпробвах  Laughing
Който ги е опитал задължително иска рецептата. И въпеки че стават сладко - солени допада на всеки вкус.
 600 - 700 гр. Пилешки крилца
2 стъка чесън / 4 - 5 скилидки/ - счукан
6 - 8 суп. лъж. соев сос
1 суп. лъж. олио
1/2 ч. л. джиндифил /ползвала съм само от смления в бурканчета но от корен ще е по - добре/
2 суп. лъж. мед
Крилцата ги разделям на три по ставите и със сместа да престоят поне 2 часа в хладилник.
Преди да ги изпържа ги слагам в цедката за спагети и хубаво ги изстисквам при останалата марината. Така пръскат по малко а и маринатата трябва.
Пържа ги от двете страни в голям тиган на Тефал в 2 суп. лъж олио /хубаво е да е незалепващ защото кожата на пилето залепва, пада след това прегаря и не е добре малко вгорчава положението/.Обикновено ги събирам на един път но непречи и по малко да се пържат
Сега е тънкоста медът прегаря много бързо затова се пържат само до получаване на хубав загар/златист/ .След това връщам всички крилца намалям котлона на минимум заливам с останалата марината захлупвам плътно и без да разбърквам ги оставям да поврят. Има два варианта или остават на масло или соса се згъстява вече много пъти съм ги правила и мисля че зависи от типа и качестото на соевия сос /ако е по фалшив изчезва без остатък по хубавия прави сос/
Това е!Дано Ви харесат както на нас винаги е стимулиращо малко да се разнообрази кухтята.
Обикновено им правя картофено пюре че много го обичам и им тича! Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Ще ги пробваме!  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия