Спорт след секцио

  • 682
  • 10
Здравейте, кога мога да спортувам и какво след секцио ? Благодаря !
Виж целия пост
# 1
Моля те, оправи заглавието, че хвърля в размисли и страсти. Hug
По темата - след подобен тип интервенции лекарите препоръчват около шест месеца почивка.
Виж целия пост
# 2
Моля те, оправи заглавието, че хвърля в размисли и страсти. Hug
.

Peace

Хубаво е да са минали поне 2-3 месеца и да започнеш с по-леки упражнения Peace
Виж целия пост
# 3
около половин година преди да започнеш сериозно да спортуваш.
Виж целия пост
# 4
Записвам се, че и мен ме интересува. Миналия ден направих 50 коремни преси, но вечерта леко ме пареше операцията.
Виж целия пост
# 5
На 40 ден след секциото бях на преглед.Тогава питах доктора и той ми каза,че при мен нещата са добре и мога да започна с леки упражнения и постепенно да увеличавам натоварването и бройките!
Бях 24 години активен състезател и доста натоварвания съм понесла,но...след раждането наистина започнах от нулата.Сега смея да кажа,че съм в почти същата форма и не съм имала никакви болки или оплаквания!Като начало Пилатес е много подходящо!Според мен 50 коремни преси за начало са си множко....
Успех!
Виж целия пост
# 6
Както са ти казали, по- тежки упражнения- след 6- тия месец. Преди това може да правиш по- леки, но с разрешение на гинеколога ти, всичко е индивидуално.
Виж целия пост
# 7
Записвам се, че и мен ме интересува. Миналия ден направих 50 коремни преси, но вечерта леко ме пареше операцията.
И аз направих тази лудост преди седмица.Освен паренето имах и мускулна треска! Crazy
Виж целия пост
# 8
До 6 месеца след секциото трябва да се пазиш, защото не са важни само външните шевове а и тези на матката.Тя се шие на три пласта.
Не трябва да вдигаш нищо по-тежко от детето.
Виж целия пост
# 9
Нямаше и месец след секциото и започнах с леки упражнения Peace
Всичко е индивидуално, зависи кога се почувстваш готова Peace
Виж целия пост
# 10
Само едно ще ти кажа със сигурност : не бързай с коремните преси!!! Simple Smile Пишеше някъде, че мускулатурата се разслоява, разкъсва - ВЯРНО Е!  Sad Изпитах го на гърба си, защото се направих на мъж и на 1 месец се "метнах". Мислех си че като съм спортна натура за мен не важи. Освен това ставите са размекнати все още от.... не се сещам какво вещество, което подготвя разширението на таза и може да се контузиш. И това го изпитах на гърба си, ама имала глава да пати! Според мен.... след 6 месец можеш да започнеш, а до тогава ходене по разходки! Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия