Всекидневно хранене?! От къде?

  • 719
  • 10
Моя приятелка е бременна и си идва от чужбина да роди тук (защо не иска да роди там - не знам). Обаче отдавна живее в странство  и сега е малко неориентрана. Чете темите във форума, даже и аз ги чета (предполагам и другите й приятелки също) и коментираме.
Форумът е супер полезен - толкова много информация!  Тя обаче се притеснява от къде ще купува ежедневните неща. То е ясно, таткото ще тича, роднините също, и ние приятелите..... Обаче вчера си скайпваме и възникна въпросът - ами кой ще ходи да купува памперси и пюрета и млека и кърпичк и други разни неща, за които аз дори не подозирах, че съществуват - тя няма да може да излиза на дълги разстояния, а и как да обясни кои точно неща иска, като няма къде да ги види. Няма ли удобни квартални магазинчета с такива неща?
Та обещах й да седна и да пусна една такава тема, дано да йдадете отговор на въпроса Simple Smile ooooh!
Виж целия пост
# 1
Уф ,аз нищо не разбрах.Защо не се върне по раничко и да види ,кое къде,как и така?
Ако не да потърси по онлайн магазините,да види марките и да си реши.
Виж целия пост
# 2
кое по-точно няма как да види приятелката ти  newsm78
вярвам че има много магазинчета във всеки квартал и ще има как да си пазарува!
ако си купи няколко бебешки списания,ще се запознае и с храни,и видове мляко...
а и в сайтовете има доста информация!
Виж целия пост
# 3
Ох, то и аз съм обяснила един път....

Притеснява се къде ще намира разнообразни пюрета, когато му дойде времето (те май ще поостанат една година тук), съответните млека и т.н. Нали трбва да се редуват храните - е педиатрите ще й кажат кое кога да дава на детенцето, но мисълта ми е - трябва ли човек да бие път до някой от големите магазини като метро, този с прасето или подобни, за да е сигурен че ще намери съоветните неща, или има и малки магазини с храни, биберони, лъжички, чинийки.....  Такива, където да намериш 4-5 марки млека например и по-голяма част от асортимента им... не знам дали сега успях да обясня, то по-скоро тя трябва да си ви пита, но твърд, че й е неудобно, че е голям зрял човек, а е толкова невежа в това отношение...  Rolling Eyes
благодаря ви  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Ами и в по малките магазинчета има разнообразие от всичко вече.Няма какво да се притеснява.
А и след като роди и времето е хубаво да излязат с бебето ,може и сама да си купува нещата  Peace
Виж целия пост
# 5
Има и доста онлайн магазини, от които може да си поръча каквото иска. Мляко, пюрета, памперси.
Доставката е 3-4 лева. Имаше тема с адреси на такива магазини - потърсете я и гледайте.
Виж целия пост
# 6
От всеки голям бебешки магазин може да напазарува нужните неща за новородено - дрехи, шишета, биберони, спално бельо, и т.н.
Не разбирам какво имаш предвид под ежедневни нужди/ хранене... Но в първите весеци за бебето ще пазарува повече от аптеки, отколкото от хранителни магазини. А аптеки има под път и над път. Памперси, кърпички, пюрета, сокчета и т.н. се продават във всеки по-голям хипермаркет. Като установи коя марка ще ползва, ще се ориентира и къде се продават. Не е нужно всеки ден да пазарува. Това са все неща с голяма трайност и обикновено се купуват в големи количества.  Веднъж-два пъти месечно като зарежда, ще й излиза и по-евтино, и по-удобно, а и ще го съчетава с пазаруването да останалите членове на семейството.

Току-що прочетох и следващия ти отговор. Много от малките магазинчета са добре заредени, поне в Младост е така. Но тя едва ли ще ходи да купува по 1 пюре на ден Simple Smile Пак ще пазарува поне  за седмица-две и ще предпочита да е наведнъж и да ги превози с автомобил, ако има тази възможност.
Виж целия пост
# 7
От първия ти постинг излиза, че едва ли не няма да илиза от къщи като се роди бебето. Не е така. Първите няколко дни ще си остане вкъщи, но тогава ще й трябват само памперси и кърпички, ако кърми. Ако не-адаптирано мляко, те се продават и в аптеките. А дрешки и всчки други принадлежности е добре да си купи предварително, преди да се роди бебето. Има доста списъци тук из форума какво е небходимо като дрешки и всякакви аксесоари, пусни търсачката и ще ги откриеш. Като тръгне на разходка с количката и бебо може да обикаля из кварталните магазини, аптеки и да разглежда на воля. Аз лично когто бяхме във възрастта за пюрета предпочитах да си накупя за месеца храна, има наистина голям избор. Така че, успокой я, няма да е толкова страшно както изглежда. Peace
Виж целия пост
# 8
най-лесно е да напишеш къде ще живее приятелката ти!така по-лесно ще се ориентират другите в отговорите си  Peace
Виж целия пост
# 9
Леле, вие сте супер подкрепа, ще взема и аз по-серизно да се замисля за поколение  newsm78

Прятелката благодари горещо и търси повечко свободно време пред компютър, за да можела и лично. А каза, че иска да живее някъде из южните райони на София,  близо до роднините, но още няма 100% сигурност къде - те ще си изберат мастото като дойдат) Май Борово или Срелбище, или Емил Марков....
Виж целия пост
# 10

Billa на бул. България - има необходимите неща - памперси, пюрета.... цък ориентир  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия