Пречат ли ягодите на детето при кърмене ?

  • 1 251
  • 16
Може ли да приемама ягоди , когато кърмя ?
Виж целия пост
# 1
Ако в семейството ти няма случаи на алергии можеш да ядеш ягоди. Все пак не прекалявай с количеството. Peace
Виж целия пост
# 2
Не!Само наблюдавай за странични реакции!
Виж целия пост
# 3
Аз знам, че трябва да се ограничаваме! Ако повече от пет майки кажат, че може отивам още сега и се натъпквам! Хладилникът ми е пълен, а на мен само ми текат лигите! Cry
Виж целия пост
# 4
Вече няколк7о пъти си хапнах ягоди - е не прекалих .Не се появиха някакви негативни реакции в бебо Simple Smile
Виж целия пост
# 5
И аз хапнах малко ягоди, нищо ни няма.
Виж целия пост
# 6
Може ли някой да разясни механизма на алергизиране в този случай. Ягодите не се приемат директно от бебето, т.е. алергизиращите семки и мъхчета попадат в майката. Как, и по точно какво от ягодата, освен витамините може да премине в кърмата. Съвсем сериозно питам. И какво е количеството с което да не се прекалява...?
Една позната преди време ме убеждаваше, че ако яде ягоди ще се запушат каналите Crazy..това май беше за бисерите, свързани с кърменето Joy
Виж целия пост
# 7
я яж ягоди... е не прекалявай, не за друго - ще те пипне някое рядко щастие:)
Виж целия пост
# 8
Аз лично не рискувам с ягоди Naughty Но компенсирам с череши  Laughing

Една позната преди време ме убеждаваше, че ако яде ягоди ще се запушат каналите Crazy..

сигурно семките и мъх4етата  ще свършат тая работа  Joy
Виж целия пост
# 9
Не знам защо точно, но наистина ягодите могат да повлияят негативно на бебето при кърмене. Имам приятелка, която беше яла много ягоди наведнъж, и на малката (тогава на 6 месеца някъде), се бяха появили обриви по цялото тяло и беше вдигнала температура. Спомням си, че я водиха в спешния център и някакви инжекции й бяха били, така че аз лично хапвам по 4-5 ягоди максимум. На моя юнак му няма нищо, но не прекалявам  Peace.
Виж целия пост
# 10
Аз си ям всичко каквото ми се яде.пия кафе.........нямам засега проблеми HugРадвам се че успях да спра цигарите Grinningи се  надявам да не ги пропуша пак Naughty
Виж целия пост
# 11
Аз ядох няколко пъти в умерени количества и всичко е наред.  Peace
Виж целия пост
# 12
Ян се обрина точно след като 2 дни един след друг ядох ягоди. Не казвам, че е от тях-така и не разбрах причината, но за всеки случай няма да ям повече...
Виж целия пост
# 13
Просто бъди внимателна, моето педи ме предупреди за алегрия. Както казват и другите мамчета, яж но в малки количество и наблюдавай бебчо за някаква реакция.
Виж целия пост
# 14
Моя приятелка влезе в болницата с двадесет дневно бебе с алергия от ягоди не знам  обаче какво количество е изяла.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия