Испанско мезе

  • 4 190
  • 17
това чудо го продават тук из суперите, но е много скъпо
затова се разтърсих за рецепти, пробвахме, резултатът беше много добър
вече го правя редовно
ето за какво става дума:

в един буркан или друг по-голям съд се слагат:
маслини
сирене на парчета (ние слагаме моцарела или гръцко овче сирене, друго няма тук)
консервирани чушлета, нарязани (по желание люти)
на вкус подправки - мащерка, лют (или сладък) червен пипер, розмарин, риган -  аз дафинов лист - няколко листа
белен чесън - слагам го в купичка с олио за 1 минута в микровълновата, за да омекне малко
олио - допълва се догоре съда

всичко това се обърква добре и се оставя в хладилник за няколко часа
след това - НАЗДРАВЕ

тук това мезе се продава по отделно от всеки продукт, но и смесено става добре
може и чушките да се напълнят със сирене и така да се сложат в марината

идейки - олиото от салата остава съответно и може да се оползотвори като:
дресинг за салата
при пържене на месо
при задушаване на зеленчуци
Виж целия пост
# 1
Как се казва мезето и можем ли да го постнем в испанските рецепти??????   bouquet
Виж целия пост
# 2
Как се казва мезето и можем ли да го постнем в испанските рецепти??????   bouquet

ами в Германия го продават като гръцко предястие. не смятам, че е типично испанска рецепта.
Виж целия пост
# 3
Как се казва мезето и можем ли да го постнем в испанските рецепти??????   bouquet

ами в Германия го продават като гръцко предястие. не смятам, че е типично испанска рецепта.

и на мен на гръцко ми мириШе тук  Mr. Green
Виж целия пост
# 4
Да, и тук го продават като гръцко. Не знам дали ще стане толкова просто. Може да опитам. Вкусно е, аз го харесвам.
Виж целия пост
# 5
И на мен на гръцко ми прилича, а и в Испания не съм чувала за такова мезе  Confused

Тук правят такива мезета - мариновани сирена, но използват стари сирена, не моцарела, на мен лично не ми харесват, защото стават тежки.
Виж целия пост
# 6
не знам
тук го продават на tapa бар и твърдят, че било испанско
на нас ни харесва повече моцарелата, затова слагаме от ня, иначе става и с обикновено сирене
на мен най ми харесва в комбинация - сирене+чушки+маслини+чесън
само сирене става тежко
Виж целия пост
# 7
Благодаря за рецептата!  bouquetНаправих го вчера сутринта и вечерта за мача го опитахме,страхотно е! Peace
Виж целия пост
# 8
Супер вкусно нещо!  Peace
Виж целия пост
# 9
тук продават лозови листа, в които има увито парче сирене и пак мариновани в олио. също и бейби чушки пълнени със сирене.

аз много не обичам да има толкова много олио или зехтин и си купувам само маслини.
Виж целия пост
# 10
А тук при нас един македонец внася разни мезета в буркани. Едното е малки камби4ки, пълнени със сирене и залети с мазнина.
Виж целия пост
# 11
   А как се казва това мезе? Какво пише на етикета когато го купувате?
Без значение в коя държава сте го видели. Тази вечер ще го правя. В оригиналния вариант слага ли се дафинов лист и чесънът може ли да е сурово пресован??????  bouquet
Виж целия пост
# 12
Маслините черни или зелени?
Виж целия пост
# 13
Вчера го правих с черни маслини-с костилка и страшно ми хареса, но аз не съм запичала чесъна.
Кажете ми най-после КАК се КАЗВААААА..........?????????
Виж целия пост
# 14
А в български вариант чушките какви да бъдат?
Има толкова видове мариновани чушки в буркан  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия