въпроси за съдомиялна

  • 5 991
  • 44
та ще си купувам аз миялна ама хич не са ми ясни нещата та затова посъветвайте ме:
1 --- спряла съм се на електролукс като марка http://www.technopolis.bg/scatf.php?id=68&f=3697
някоя от големите  изборът добър ли е
2--- всичко ли се мие вътре има ли изисквания за материала , алпака , кристал и т.н.
3--- съдове различно замърсени  заедно ли се слагат
4-- какво ми е нужно като препарат - да ползвам таблетки ли какви? препарати отделно на литър от метро ли какви?
5---нужен ли е сушилник за чинии след това
засега това са  bouquet
Виж целия пост
# 1
1. За марката - всеки си хвали неговото си  Laughing Ако имаш място, си вземи голяма. Това вече ще те посъветват 99 % от ССФ Mr. Green
2. Изисквания има - но по принцип на всичко си пише дали става за миялна или не.
3. Може да се слагат различно замърсени съдове, но тогава трябва да пуснеш програма за силно замърсени съдове.
4. Обикновено миялната идва с мостра препарат. А и в упътването си пише кои препарати препоръчва фирмата-производител. Не се доверявай само на изказвания от типа: "на мен еди-кое си ми мие идеално съдовете".
Успех с миялната. Ще видиш какво улеснение е Flutter
Виж целия пост
# 2
 има много ,дълги и подробни теми за този уред.Потърси в тях и ако нещо не е ясно -питай.Толкова сме ги дъвкали,толкова много мнения има,че едва ли ще получиш еднозначен отговор.Но за едно сме единодушни-миялната е незаменим помощник в кухнята,ако е и голяма-няма какво да му мислиш. Peace
Виж целия пост
# 3
да прегледах с търсачката и четох има страшно много изписано невъзможно е да се изчете всичко за да си отговоря на това което ме интерисува
Виж целия пост
# 4
та ще си купувам аз миялна ама хич не са ми ясни нещата та затова посъветвайте ме:
1 --- спряла съм се на електролукс като марка http://www.technopolis.bg/scatf.php?id=68&f=3697
някоя от големите  изборът добър ли е
2--- всичко ли се мие вътре има ли изисквания за материала , алпака , кристал и т.н.
3--- съдове различно замърсени  заедно ли се слагат
4-- какво ми е нужно като препарат - да ползвам таблетки ли какви? препарати отделно на литър от метро ли какви?
5---нужен ли е сушилник за чинии след това
засега това са  bouquet
1-За марката-няма да коментирам,не знам.
2-Всичко се мие,без дърво,стига да няма инструкции от производителя,че изделието не се мие в миялна.
3-Всичко се мие заедно,избира се подходяща програма,Аз използвам автоматичната,тя си знае кога и колко да мие и плакне.Има програми за силно и за слабо замърсени съдове,когато имаш повече за миене,може да ги разделиш.
4-препарати има много като видове и марки.Аз използвам Калгонит 2 в 1,отделно сол и гланц.Има прахообразни препарати,във вид на гел/аз ги харесвам,но няма къде да държа бутилката/.Продават се навсякъде в суперите.Хвалят Аро,Сомат и Калгон.
5-не ти е нужен сушилник,машината суши всичко вътре.После само прибираш. Peace
Виж целия пост
# 5
И аз тъкмо се чудех дали да пускам нова тема.Но сега ще спамя тук.
Искам да питам тези,които имат 45см.миялна-
-върши ли им работа?
-могат ли да мият тенджери и тави?
Досега останах с впечатление,че само големите са добри.
А на мен мястото ми е кът.
А и половинката настоява да е от по-малките.
Заслужава ли си да се "боря" за най-голяма ,или и тази ще ми върши добра работа.
Аз нали съм везни,докрая ще се колебая дали съм избрала правилното. Embarassed
Виж целия пост
# 6
И аз тъкмо се чудех дали да пускам нова тема.Но сега ще спамя тук.
Искам да питам тези,които имат 45см.миялна-
-върши ли им работа?
-могат ли да мият тенджери и тави?
Досега останах с впечатление,че само големите са добри.
А на мен мястото ми е кът.
А и половинката настоява да е от по-малките.
Заслужава ли си да се "боря" за най-голяма ,или и тази ще ми върши добра работа.
Аз нали съм везни,докрая ще се колебая дали съм избрала правилното. Embarassed

Като сложиш една тава в малката и едната кошница вече е пълна.Майка ми има такава и не е удобна,особено след гости.Аз с едно зареждане измивам цялата посуда след гостите,а те слага поне 3 миялни,за същото.Но ако нямате място въпроса не стои.
Виж целия пост
# 7
Споделям моя опит - аз мия и дърво в миялната. Да чукна на него, но нищо му няма. Mr. Green Аз мия всичко без изключение.
Виж целия пост
# 8
Аз имам от средните - 45 см. ,но сега си мисля че е най добре да е от най големите(ако има място  ).Всичко слагам вътре,освен дърво и тефал.Аз имам индезит,но не съм много доволна. от препарати те съм най доволна от таблетките на Калгонит.
Виж целия пост
# 9
Споделям моя опит - аз мия и дърво в миялната. Да чукна на него, но нищо му няма. Mr. Green Аз мия всичко без изключение.
То и аз-от мързел Mr. Green ,нищо,че в упътването пише да не се слага-заради дървото,не заради машината.
Виж целия пост
# 10
Аз измих любимата си дъска за рязане. Беше румънска много ркасива. Извадих я на 5 парчета  Tired
Виж целия пост
# 11
Аз измих любимата си дъска за рязане. Беше румънска много ркасива. Извадих я на 5 парчета  Tired
Дървена,нали.Аз мия само дървените лъжици за готвене,но така и така ги ползвам рядко.
Виж целия пост
# 12
Дървене беше, да
Аз също мия лъжици, но дъски вече не
Виж целия пост
# 13
Моята е ето тази http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=687146&cat=68&f=3697 и съм много, много доволна.Е ако имах място да сложа по-голяма нямаше да е лошо,но уви нямам.Лошото е че по някога я пускам по няколко пъти,на деня,но уви.....съдба. Joy
Виж целия пост
# 14
Ползвам АРО прах и съм много много доволна,отделно слагам и гланц,сега нямам но ефекта е също добър.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия