Гранулом на преден зъб

  • 2 937
  • 8
Здравейте, имам травматичен гранулом на предния зъб, който вече една година го лекуват без успешно! При последния преглед зъболекарката ми каза, че се налага операция - щели да го изрежат и проблемът щял да се реши. Въпросът ми към вас е дали някой се е подлагал на такава операция, знаете ли каква е цената й, подува ли се човек от нея, колко време след това се въстановява и изобщо бих прочела с интерес всичко, което можете да споделите с  мен! Hug
Предварително благодаря, защото малко съм се притеснила по темата!  Thinking
Виж целия пост
# 1
Здравей,

Моята сестра имаше същия проблем.

Операцията протича с местна упойка. Трае не повече от 30 мин. Гранулома се "изстъргва", после се зашива венеца. Сестра ми е доста наплашена от зъболекари, но каза че не я е боляло, и след като премина упойката пак не я боля. До вечерта внимаваше какво яде. Нямаше отичане и подуване никъде по лицето.  На следващия ден всичко си бе по старому. Притеснението е повече от самата операция.

Не се тревожи много, съвсем безобидна процедура е!  Peace
Виж целия пост
# 2
Мерси, Силве, поуспокои ме...
А някой знае ли каква сума трябва да си приготвя за операцията?
Виж целия пост
# 3
Аз имах точно такъв гранулом на предния зъб,но го излекувахме.Зъболекарят ми се заинати (въпреки че трима независими хирурзи искаха да ме оперират) и го излекува.Вече пет години проблем не съм имала.Не се притеснявай,операцията не е сложна,ще имаш известен дискомфорт няколко дни,но ще отмине.Не е болка за умиране.Успех и не се шашкай !  Peace
Виж целия пост
# 4
Аз имах точно такъв гранулом на предния зъб,но го излекувахме.Зъболекарят ми се заинати (въпреки че трима независими хирурзи искаха да ме оперират) и го излекува.Вече пет години проблем не съм имала.Не се притеснявай,операцията не е сложна,ще имаш известен дискомфорт няколко дни,но ще отмине.Не е болка за умиране.Успех и не се шашкай !  Peace

Blizna4e, за колко време го излекувахте??? Аз ходя вече почти година всяка седмица и снимката ми сега е същата като в началото на лечението....започвам да губя търпение вече  Sad
Виж целия пост
# 5
Здравей!Не всеки зъболекар може да излекува гранулом,цяла година да се ходи е недопустимо.Не знам какви са ти финансовите възможности,но за около 200лв мога да те насоча къде ще ти го излекуват.Ако се интересуваш,пиши на лични Peace
Виж целия пост
# 6
Bili, благодаря, но да ти кажа повече просто нямам нерви да инвестирам в лечението щом и операцията не е кой знае какво....надявам се да го изрежат, да минава и да ми слагат вече коронката, защото направо вече не издържам Sad(((
Виж целия пост
# 7
Bili е права,не всеки зъболекар може да се справи.Моят обаче се заинати и успя,за което шапка му свалям.Лечението ми продължи не повече от 2-3 месеца.Няколко пъти ми слага лекарство,после изчисти зъба и го запечати пак с лекарство вътре, което не разрешава на гранулома да се появи пак.От тогава минаха повече от пет години но при всички снимки се вижда че зъбът ми е абсолютно здрав.
При теб ми се струва че е минало доста време и явно с лечение няма да стане.Така че оперирай го и да ти се маха от главата.
Ако те е страх ще дойда да ти държа ръката (ама честно)    bouquet
Виж целия пост
# 8
Благодаря ви, момичета! Сега отивам при друг зъболекар за второ мнение! Ще пиша после!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия