Нещата,които не ни убиват...

  • 2 833
  • 38
 ...ни правят по-силни.Така ли е това според вас? Ще ми е интересно да науча за вашите изпитания в живота.
  Да споделим мисли кой как се измъкна от тежка житейска ситуация...
 
Виж целия пост
# 1
Може би е вярно!
Обикновено, когато изпадна в трудна ситуация се опитвам да си наложа, че по-важно от здравето и живота на любимите ми хора няма и следователно всичко друго е обратимо!
Виж целия пост
# 2
За мен не е вярно в повечето случаи. Зависи от степента на чувствителност на човека и от големината на "нещата, които не ни убиват". Има непреодолими неща, които отварят адски бездни и за никакво придобиване на сила не може да става дума.

Сентенцията ми звучи да е от типа на успокоителните по време на изпитания - "И това ще мине", 'Всяко зло за добро", "Най-тъмно е преди изгрев" и така нататък. Би трябвало да вдъхва кураж, но в по-дребни ситуации. Не си представям някой да изрече тези думи спрямо човек, загубил семейството си, или той да си го помисли.

По-скоро всяко "нещо, което не ни убива" оставя чувствителен белег и някаква слабост, податливост на влияние в тази област.

Нямам какво да споделя за измъкване от житейски ситуации. newsm78
Виж целия пост
# 3
За мен не е вярно в повечето случаи. Зависи от степента на чувствителност на човека и от големината на "нещата, които не ни убиват". Има непреодолими неща, които отварят адски бездни и за никакво придобиване на сила не може да става дума.

Сентенцията ми звучи да е от типа на успокоителните по време на изпитания - "И това ще мине", 'Всяко зло за добро", "Най-тъмно е преди изгрев" и така нататък. Би трябвало да вдъхва кураж, но в по-дребни ситуации. Не си представям някой да изрече тези думи спрямо човек, загубил семейството си, или той да си го помисли.

По-скоро всяко "нещо, което не ни убива" оставя чувствителен белег и някаква слабост, податливост на влияние в тази област.

Нямам какво да споделя за измъкване от житейски ситуации. newsm78

Не  бих мога да го кажа по-точно от теб!

Виж целия пост
# 4
За мен мисля, че важи!
Колкото повече неприятности и трудни моменти съм имала, толкова по-силна станах някакси!
Виж целия пост
# 5
според мен не е вярно! прави ни по-силни за какво?за кого? колко болка може да понесе човешкото съзнание?! колко?
Виж целия пост
# 6
Няма абсолютни истини. За малки изпитания може би е вярно, но при по-големи ... всеки материал и всеки човек има точка на пречупване. След това дори и да оживееш - белега си остава. И вместо да си по-силен - може да се получи така, че това да ти е слабо място.
Виж целия пост
# 7
Много обичам да възпроизвеждам тази поговорка така - Нещата, които не ни убиват, ни правят по-силни, но могат да оставят недъг за цял живот.
Виж целия пост
# 8
Трудностите и изпитанията със сигурност ни правят по-силни. Дова дали някое от тях ще остави белег/недъг за цял живот зависи изцяло от самия човек, дали ще го допусне.
Виж целия пост
# 9
според мен не е вярно! прави ни по-силни за какво?за кого? колко болка може да понесе човешкото съзнание?! колко?

За съжаление - много, много болка можем да понесем . . .
Виж целия пост
# 10
Трудностите и изпитанията със сигурност ни правят по-силни. Дова дали някое от тях ще остави белег/недъг за цял живот зависи изцяло от самия човек, дали ще го допусне.

Зависи от трудностите. Това е като разликата от тенекиена катастрофа на светофар и челен удар...
Като се опариш на котлона, после първо проверяваш дали е топъл. Белега от изгорено стои понякога с години. Това имам предвид.
Виж целия пост
# 11
А какъв е критерият, че не ни е убило? Трябва ли да ни убие физически и изцяло, или да убива малко по малко докато не се изчерпим психически?
Или пък приказката за тръстиката, която се превива, но не се пречупва? Може да сме само приведени, докато вятърът духа, но пък той тяма и намерение да спира...
Виж целия пост
# 12
...ни правят по-силни.Така ли е това според вас? Ще ми е интересно да науча за вашите изпитания в живота.
  Да споделим мисли кой как се измъкна от тежка житейска ситуация...
 

предпо4итам да си бях останала малко по_слаба.  Rolling Eyes
това мисля по въпроса.
Виж целия пост
# 13
За мен важи, не съм искала да проверявам, но се оказа, че човек може да преглътне много повече отколкото предполага Tired
Виж целия пост
# 14
Моят скромен опит така показва!
Много е гадно по време на поредната трудност.
Но след като я преодолея добивам малко повечко самоувереност, защоо съм се справила, а при следващи подобни ситуации съм по-спокойна, защото зная, че вече съм се справяла с нещо такова, а и зная до някъде какво да правя и какво не.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия