Антибиотик и забременяване

  • 4 862
  • 21
Здравейте, момичета!
С моя приятел сме решили и ние да се захванем "за работа" и започнах със стандартните изследвания - ехограф, цитонамазка и микробиология. Цитонамазката и микробиологията показаха умерено завишени левкоцити. Гинекологът ми не можа да определи на какво се дължат, но ми изписа Полижинакс. Та проблемът ми е, че като го попитах дали може да продължавам с опитите за забременяване докато съм на Полижинакс, той ми каза, че нямало проблем, стига след това да си го слагам. Е, да, ама аз прочетох на листовката, че е антибиотик и не бива да се приема от бременни.
Вие какво ще кажете, май трябва да сменя гинеколога, а?
  newsm78
Виж целия пост
# 1
Да си го слагаш след кое newsm78
Мини лечението с Полижинакс и после почвайте опити.
И си смени лекаря Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Мерси за бързия отговор, Stef!

А дали някой има идея на какво може да се дължат тези ускорени левкоцити?

И още нещо, може ли да ми препоръчате коректен гинеколог в София, иначе пак ще трябва да стрелям на сляпо...

И още един въпрос имам - мога ли да отида директно в някоя лаборатория за изследване за хламидии или трябва да е назначено от лекар?

Благодаря ви предварително, наистина ще съм ви задължена ако ме упътите...  Blush
Виж целия пост
# 3
Можеш да отидеш в лаборатория и да поискаш изследване на хламидия трахоматис и да обясниш че искаш да ти изследват IgG и IgM. След като вземеш изследванията върви при кадърен гинеколог който да ти ги разчете и в никакъв случай не предприемай самолечение.
Виж целия пост
# 4
Оттук си избери лекар: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8520.0
Хламидията я изследвай където избереш, само не в Цибалаб Simple Smile
Ако имаш финансова възможност, изследвай IgG, IgM, IgA, ако ли не - най-добре IgA, IgG. Така смятам аз. Това са показателите съответно за стара инфекция и за прекарана такава. IgM е за прясна инфекция, не мисля че вс лучая става въпрос за това обаче.
За ускорените левкоцити не мога нищо да кажа, но можеш поне с личния ти лекар да го обсъдиш.
Успех, пиши какви са резултатите, ако можем ще помагаме  Hug
Виж целия пост
# 5
Не6то се обърках с тия IgG, IgM, IgA. Какво zаначи стара инфекция и какво zначи прекарана инфекция? Старата не е ли прекарана?  newsm78
Виж целия пост
# 6
ИгГ показва имунен отговор на организма, наличието на тела над титър 1:16 показва, че организмът се е борил някога с хламидията, но не се знае дали тя е още там.
ИгМ показва прясна инфекция, скоро появила се, но антителата не се образуват толкова бързо, затова не винаги ИгМ показва дали има или няма хламидия.
ИгА е показател за стара инфекция, присъстваща в организма от дълго време. Ако е положително, предполага се че и ИгГ ще е с високи стойности.

Това разбрах аз от дългото ми четене по темата за хламидията Blush
Аз лично си пуснах кръвен тест ИгГ и ИгА.
По съвет на Дениз беше това, която ги чатка нещата с хламидията, затова й се доверих Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Стеф, пак  ми помогна   bouquet

Ами тогава и аz теzи двете 6те си пусна
Виж целия пост
# 8
Здравейте, направих си тест за хламидии и слава богу се оказа отрицателен. Пуснах си и пълна кръвна картина, която даде ускорена утайка - 27 мм при 20 норма, така че вероятно има някаква инфекция, може би са левкоцитите, които излязоха при цитонамазката и микробиологията и по повод на които ми беше изписан Полижинакс.
Искам да споделя с вас, че говорих с гинеколога си по повод приемане на Полижинакс по време на бебеправене и той ми обясни, че това е локален антибиотик и не може да навреди при евентуално зачеване. Вие как мислите?  newsm78
Може би има логика ....
Виж целия пост
# 9
според мен изчакай да свършиш лечението и тогава започвайте да правите бебе, това все пак си е лекарство и едва ли е толкова безобидно, почакай малко да ти е мирна главата Party
Виж целия пост
# 10
Уффф, ще използвам и аз темата.
Решили сме след месец да почваме опити за второ и съответно ходих на профилактичен преглед и цитонамазака. Гинеколожката ми каза, че съдейки по прегледа всичко е наред, да започваме, когато решим, но да изчакаме резултатите от цитонамазката.
Да обаче резултатите от цитото са обилно левкоцити и малко бактерии, естествено ще правим микробиология другата седмица, дано не е нещо сериозно. Малко ми е притеснено да не се наложи отлагане на бебеправенето и се чудя на какво се дължат тези резултати, но ще видим другата седмица.
Виж целия пост
# 11
Пандора, ако сте пуснали цитонамазка, от нея трябва да чакаш резултата ПАП група - цитонамазката се прави с цел профилактикаи превенция на рака на шийката на матката.
Микробиологията показва неща като левкоцити и бактерии.
Уточнете се с лекарката какво точно ти е пуснала.
Иначе, бактериите се лекуват, но трябва да се види какви са.
Най-много да почнете от другия месец с бебеправенето Simple Smile
Виж целия пост
# 12
според мен са ти пуснали влагалищен секрет
спокойно, всичко ще се оправи след подходящото лечение и тогава ще можете спокойно да си правите бебче Party
този месец и аз съм на гинеколог, само да ми свърши цикълът...
Виж целия пост
# 13
Да, цитонамазката ми е ПАП II. После има описание от сорта на възпалителни изменения, наличие на ендоцервикални и плоски епителни клетки. Обилно левкоцити. Бактерии.  Препоръчва се микробиология.
За описанието не съм много сигурна, защото не е пред мен, но за ПАП-а съм. Т.е той не ме притеснява, за щастие.
Виж целия пост
# 14
Значи вероятно аз съм в грешка, просто досега не съм чувала от цитонамазка да се правят и такива "изводи" Blush
Като излезне микробиологията, пиши какъв е резултата Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия