давате ли подсладена вода или глюкоза за жълтеницата?

  • 1 253
  • 19
Здравейте!Детенцето ми е на пет дни,педиатърката каза че има по-изразена жълтеница и трябва да давам подсладена водичка или глюкоза.Аз досега не съм давала нищо,освен кърма!Имате ли идея какви са рисковете,ако не й дам и съответно ако дам?
Виж целия пост
# 1
Честито бебенце Grinning
Нормално е към 5-тия ден жълтеницата да е по-изразена Grinning Най-успешния начин за бързото й преминаване е да се кърми максимално често - по твое настояване на всеки 2ч през деня и на 3-4 часа нощем. Бебенцата с жълтеница често са сънливи и е възможно да не се буди достатъчно често, затова е важно да не позволяваш големи интервали между кърменията и да се стремиш да имате минимум 8 кърмения за 24ч.
Относно подсладената вода - тъй като билирубинът се излъчва с аките, а не с пишкането, подсладената вода няма роля в изчистването му. Може да има обаче негативно влияние - понеже бебето ще пие каквото му дадеш, а водата няма достатъчно калории, но му заема място в коремчето, може да намали количеството мляко, което бебето поема. Така по-малкото мляко ще доведе до по-малко акане, т.е. до по-продължително задържане на жълтеницата. Затова е разумно да се увеличи честотата на храненията, а не количеството течности Grinning
Повече може да прочетеш тук:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/670/
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24494.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22297
Виж целия пост
# 2
Писах ти в същата тема в "Майки бъдещи и настоящи"
Виж целия пост
# 3
Не съм давала вода до към 6тия месец.. Камо ли подсладена. Кърмила съм винаги на поискване, което първия месец беше 25 часа в денонощието  Crazy Жълтеница имаше само 1 ден още в болницата.
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 5
Започнах след раждането да давам подсладена вода, но след няколко дни спрях, защото попрочетох малко информация във форума и реших, че бебето ми няма нужда от това. Жълтеницата й си мина нормално, а педката ни до 4 месеца все повтаряше, че ми била вяла и жълтичка и то било от физ.жътеница и все глюкоза изписваше ooooh!
Виж целия пост
# 6
Започнах след раждането да давам подсладена вода, но след няколко дни спрях, защото попрочетох малко информация във форума и реших, че бебето ми няма нужда от това.

Също и аз, с помощта на няколко любими форумски мами, се убедих, че е необходимо единствено кърмица.

Честито бебенце!!!!!!!   bouquet
Виж целия пост
# 7
Честито бебенце
Водата със захар е само ненужни голи калории които по никакъв начин не повлияват добре на жълтеницата напротив може бебчо да си напълни стомахчето и след това да не иска да си суче. Единствено кърмата действа добре. Ние също бяхме с по изразена жълтеница но когато ми дойде кърмата и аз се заех да науча бебчо да суче и да го храня по често за 2 дни всичко се оправи.
Виж целия пост
# 8
Моят син имаше много силно изразена жълтеница и педито също ни препоръча глюкоза (каза, че може да изпие до 300 грама на ден  Shocked ). не му дадох. на първата консултация и се видя още жълтичък и каза да продължа. изчисти се от жълтеницата чак към втория месец някъде. Наддаваше си нормално и нямахме проблеми с кърменето.
Виж целия пост
# 9
Не се притеснявай, няма кой знае какви рискове. Единствено, бебчо моиже да свикне със сладката вода и да не иска да пие неподсладена. Или пък може въобще да тия откаже, щом досега не си давала нищо друго, освен кърма. Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Честито бебче да ти е живо и здраво.Аз давах глюкоза няма нищо да му стане не се притеснявай Peace
Виж целия пост
# 11
Не съм давала ни глюкоза, ни вода.Глюкозата я купихме по настояване на педиатъра и изписващата ме акушерка, но така си остана...
hedra  го е написала много пълно   bouquet
Виж целия пост
# 12
Аз давах глюкоза и нищо не му стана, така че не се притеснявай. След като му мина жълтеницата му предложих преварена вода и така и до днес не й е почитател, а си суче.
Виж целия пост
# 13
Хм newsm78 и на моето бебе му изписаха глюкоза проблема е, че не знам по колко  да давам на ден!
Виж целия пост
# 14
Нашето бебе пи глюкоза, защото при изследванията на 17-тия ден билирубина беше 300 и го мъчихме с по 350-400мл. на ден, но за четири дни спадна на 180 и после се изчисти до края на втория месец.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия