Уикенд около София - къде?

  • 6 307
  • 13
Здравейте Simple Smile
Тъй като сме с малко бебе  и не ми се иска да пътуваме надалеч за сега много, а да излизаме на въздух, та въпросът ми е къде прекарвате около София събота и неделя, ей така за през деня само. До сега само на Панчарево сме ходили и на Витоша на езерата, но ми се иска да открием някое местенце на хладно за през лятото. Споделете  Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Миналата седмица се разходихме до Клисурския манастир Св. Петка (над Банкя - уточнявам, защото се оказа, че има няколко клисурски манастира). Невероятно красиво е, спокойно, пред манастира има огромна поляна, горички и т.н., подходящо е и за пикник. Може да се съчетае с разходка и обяд в Банкя. Там обядвахме в Бялата къща.
Друг любим вариант е разходка до манастира Св. Мина в Беримирци, след това обяд в един комплекс в следващото село - Кубратово. Там има хубава кръчма, басейн, чисто е и много приятно.
Виж целия пост
# 2
Ние също ходим често до Банкя и над нея, както и " СВ.Мина", но ядем в " Гъше перо". Освен това се качваме често и на Витоша, разходка до Черни връх  Wink, но във вашия случай е по- добре да се разхождате по пътеките около Алеко. Може и с количка. Като се сетя нещо друго ще пиша пак.
Виж целия пост
# 3
Ние миналата седмица бяхме в дендрариума на Витоша и останах приятно изненадана,става и за колички.Много е чисто има масички с пейки става и за барбекю.
Виж целия пост
# 4
Дидимка, моля те кажи как се стига до този "дендрариум"?
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви,
и аз ще се радвам да споделиш повече за "дендрариум" .
Виж целия пост
# 6
може да отидете над бистрица. има чудни полянки и изглед към софия. освен това манастирчетата на кокаляне, герман, лозен и въобще всички в района. обикновено има места за сядане, може да обядвате, да се разходите.
Виж целия пост
# 7
Колко далече е периметъра около София? Ние на 2 месеца си ходихме до Сливен, затова уточни, има места като Костенец, Говедарци, Мальовица, Рибарица на по стотина км., това много ли е? Да знаем за какво да мислим... Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Дидимка, моля те кажи как се стига до този "дендрариум"?
значи проблема е че мен ме возят но ще обясня колкото мога бул.България,Бояна и се тръгва към Копитото то си има отбивка но до колкото имам спомен няма табела намира се от дясно на пътя довечера ще попитам за подробности и ще пиша Embarassed
Виж целия пост
# 9
Колко далече е периметъра около София?
ами 50-60 км, аз тези по далечните ги знам, идеята ми е през деня за разходка Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Имам един въпрос...като става дума за басейна на Кубратово някой може ли да ми каже колко точно е входа за него...и по възможност какво вклучва...благодаря ви предварително
Виж целия пост
# 11
Ние тази неделя посетихме Бачковския манастир,по пътя до него има река и много места за плаж,за барбекю,но за съвсем малки бебета май не е подходящо!
Виж целия пост
# 12
Днес се опитахме да открием дендрариума. Стигнахме до Тихия кът и спряхме на първата отбивка. През пътя имаше някакъв музей за мечки.
Как да стигнем до дендрариума от там?

Имате ли любими заведения/хотели/хижи в тази част на Витоша?
Виж целия пост
# 13
Костенец - хотелски комплекс "Езерото".
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия