проблеми и ясла

  • 645
  • 7
Постоянно чета във форума за проблемите с приема в детските градини. А как стои въпроса с приема за детските ясли? И там ли е така или приемат децата по - лесно. Не питам за ОДЗ, където има и яслени групи, а само за детски ясли.

Нека мамите с опит да дадът съвет какво да правим ние мамите, на които ни предстои да записваме децата на ясла.
Виж целия пост
# 1
Мисля, че с яслите няма чак такъв проблем. Аз подадох молба в първия работен ден на 2007 и сега наесен малкия трябва да започне, живот и здраве! Но говорих с майки, които са подавали молба и през годината, а не в първия раб.ден и децата им пак са приети без проблем. Само да отбележа, че не става въпрос за ясла в центъра на града.
Подобна тема има май в "Нашите деца".
Виж целия пост
# 2
Моето мнение е ,че проблема и с яслите е същия.Няма места за всички деца.
В яслата,в която приеха Калоян,има 2 групи от по 26 деца и 40 резерви.И още много,които дори не са в резервите.Има майки,чийто дечица са над номер 100 на молбите и тази ясла им е единствен шанс Confused
Моята приятелка подаде молба в същата ясла първия работен ден на януари и нейното детенце е 9 номер в резервите.Директорката й е казала,че няма почти никакъв шанс да го приемат Confused
Виж целия пост
# 3
Явно в големите градове навсякъде има проблем с местата. Моята я записах (на мое име) 1 месец преди да родя, за да се доредим до място, когато навърши 9 месеца...и пак сме в "нощна" група...обаче другия месец тръгваме Simple Smile Най-добре е ако си харесала ясла да отидеш и да говориш на място. Дори и да има чакащи, ако имаш основателна причина - ще ви вземат без проблеми (аз съм самотен родител например)
Виж целия пост
# 4
Проблемът явно съществува,но не навсякъде.Аз подадох молба и след това веднага направихме изследванията.Като станаха готови резултатите/това около седмица/ веднага  приеха дъщеря ми.Става въпрос за гр.Плевен.
Виж целия пост
# 5
Проблем е да.В нашата ясла бяха подадени 89 молби за 20 места
Виж целия пост
# 6
Вчера в яслата на Гого ми казаха, че има 120 молби за 40 места за септември. Има свободни помещения за още три групи, но няма персонал - няма желаещи да работят с дребните от яслата за по 200лв.
Виж целия пост
# 7
Незнам при вас как е ,но в Пловдив има проблеми и за двете.Така,че най-добре си пуснете молбата по- от рано за да ви е сигурна работата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия