Дайте съвет?

  • 1 181
  • 11
Не знам дали ще ви е интересно да споделите,но ми трябва съвет за студено предястие и за салата.По точно интересуват ме как се правят шункови или друг вид рола.А за салатата приемам всякакви идеи.
Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 1
Шункови рула съм правила като нарежа на тънко  филийки шунка, слагам в средата пастет+кисели краставички и завивам на фунийка. Забождам с клечка за зъби. Съветът ми е като избираш шунката, да гледаш да е фино смляна, защото ако е с по-големи парчета месо, не се огъва правилно. Освен това, може да я оставиш известно време на топло, за да е по-гъвкава. Пължежа може да е също от руска салата или друг вид.
Студено предястие може да бъде и желиран език с подредени около него сварени яйца, моркови, краставички- аспик. Ако се оформи в купа и като се желира, се обърне, става много ефектно.Успех. Peace
Виж целия пост
# 2
Ролата с шунка ги харесвам или пълнени с руска салата или шмеркезе (извара, кисело мляко, подправки).
Други студени предястия- пълнени домати- сирене, извара; яйца- пълнени (разбит жълтък с майонеза), със сос тартар, с майонеза; разни коктейли- раци, скариди, миди и т.н.
Виж целия пост
# 3
Руло с шунка пълнено със салата Снежанка zа мен е класика Peace.
Друго, което става много вкусно е иzвара, раzбита с малко чесън смесваш с наряzана на ситно печена червена чушка, малко черен питер и сол, zавиваш с шунката и боцваш по една клечка да не се раzтваря...същото, става много пикантно, ако в плънката сложиш и малко кашкавал.
За салатата и студеното_zависи какво ще сервираш след това newsm78
Виж целия пост
# 4
Аз купувам от тези тъничко наразани парчета шунка, които се продават в Била и другите големи хипермаркети. Нарязвам си кашкавал на пръчки с дебелина около 1 см. и дължина 4-5 см. Всяко такова парченце овивам в тънко нарязаната шунка и ги забождам с коктейлните клечици, които с с разни фигурки. Нареждам получените рулца върху листа от къдравата маруля.
Виж целия пост
# 5
За мен класика е  солена палачинкова торта!  chefВарианти много за пълнежа в нея.Също правя и друга солена торта картофена (Сваряват се картофите, обелват се и се оставят да изстинат.След това се настъргват .  Прави се във форма за парфе, отварящите се. Реди се ред картофи , ред майонеза с колбас, варено яйце,гъби, кашкавал,морков.... ,ред картофи ред снежанка ,ред картофи ред  майонеза с кисели краставички и т. н.Майонезата е основен  свързващ елемент между картофите и другите продукти.Пълнежа е изцяло пожелание  на различните вкусове.Може да си я направите и рибена с риба тон или различни мариновани риби между картофите. Може и да я оцветите с червено цвекло между редовете.)Картофената торта е много ефектна .  chef
Кашкавалено руло правих един път, защото ми се струва много трудоемко  и с неясен завършек.Никога незнам на какъв кашкавал ще попадна и поради тази причина се отказах от опитите.Прави се така :парче кашкавал с дебелина около 2 см, по възможнист по-голяма плочка се поставя за минути във вряща вода докато омекне за моделиране .Вади се и се разточва на тънка кора с точилка или др. подобно.Пълни се с маслини, мар. гъби, варени яйца и пуш. пилешко и се завива на руло,колкото  може по-стегнато.Точенето и пълненето трябва да станат много бързо ,за да успеете да го завиете преди да е изстинал кашкавалът.Като го завиете , пристегнете го в домакинско фолио и го оставете да стегне в хладилник. Преди сервиране нарежете тънки парчета под наклон. chef
Дано бях полезна , че май много изписах. Peace
Виж целия пост
# 6
Навивай каквото харесваш в шунка и няма да сбъркаш!
Виж целия пост
# 7
Благодаря за съветите.  bouquet
Моя съпруг във вторник има РД и искам да го изненадам с една хубава романтична вечеря. Heart Eyes
Виж целия пост
# 8
И аз съм за шунково парче, пълнено със снежанка. Класика е.  Peace
Виж целия пост
# 9
Разгледай това:
 [url]http://www.millionmenu.ru/rus/recipes/collection/[url]
сигурно ще си харесаш нещо Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Габката, невероятен сайт! Благодаря! Невероятни идеи, особено за сандвичи. Тъкмо навреме, защото утре дъщеря ми има рожден ден и за нейните гости винаги правя сандвичи. Тази година ще разнообразя с нови идеи от този сайт.
Виж целия пост
# 11
Шунково руло правя редовно.
Още в магазина ми режат шунката на тънки филийки.
А плънка е всеки път различна.
Правя шунковото руло
-с руска салата
-салата Снежанка
-пържени картофки ситно накълцани с кашкавал
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия