За Вигантол-а

  • 1 312
  • 2
  Здравейте , д-р Слънчева Simple Smile
  Дъшеря ми е на почти шест месеца. Винаги докато я кърмя главата й се поти, но отскоро е много обилно (мисля, че съвпада със затоплянето на времето). Откакто сме се родили педиатърката ни изписа Вигантол по една капка, а аз навсякъде чета, че профилактичната доза е две капки.  Онзи ден бяхме наконсултация и споделих с нея за потенето, попитах я дали да увеличим дозата, защото се притеснявам това да не е симптом за рахит. Тя опипа главичката, каза, че всичко е наред, но за мое успокоение да сменим схемата на Вигантола- 20 дена давам по две капки, 10 дни почивам. Така вместо 30 капки на месец ще пием 40. това достатъчно ли е? Колко трябва да е дневната доза? Някъде четох, че е 1000 единици, а една капка съдържа едва 660.... Но педиатърката е категорична, че не трябва да се пият постоянно две капки, а трябва д се почива. Какво е вашето мнение? Благодаря Ви предварително   bouquet
Виж целия пост
# 1
И само да попитам- колко е минималното време за разходка на ден? Когато времето е хубво излизаме за около два часа, това достатъчно ли е? Благодаря отново.
Виж целия пост
# 2
Здравейте! Профилактичната доза е от 800-1000 Е. Ако пиете АМ те са обогатени с вит. Д. Така, че можете да давате и по 1 капка.
Можете да се разхождате колкото желаете, но не по-малко от 1 час.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия