Каква е ''модата'' в училищните чанти?

  • 6 593
  • 59
Мили майчета, моля ви да ми помогнете,
от известно време се опитвам да реша каква точно ученическа чанта да купя за дъщеричката ми, която ще бъде трети клас. Спрях се на няколко модела и почти бях поръчала избраната чанта, но в един миг се сетих, че всъщност не знам каква е ''модата'' в българските училища и дали това което съм избрала ще е ''актуално''.
Опитах се да потърся информация във форумите, но не срещнах подобна тема или обсъждане, затова си позволявам да потърся помощ...  Praynig
Виж целия пост
# 1
А детето какво мисли по въпроса? Или то няма мнение?  newsm78
Виж целия пост
# 2
Нека детето да избере. Предлагането е вече много голямо, а вкусовете на децата се менят бързо.
Виктория започна пети клас с чанта Уич, а завършва с черна торба Linkin Park.
Виж целия пост
# 3
Мдам. Трябва да е удобна и детето да си я харесва... За какво са й тези моди  Thinking
Виж целия пост
# 4
Напълно си права Шани, но в момента при нас Diddl е номер едно... и си мисля, че ако ''детето си избере'' и след това, когато започне училище и разбере, че другите деца са с ... чанти, аз какво трябва да направя..  да се примиря и да купя още една чанта... или да гледам как моето гардже не е като другите.
Затова се опитвам да разбера предварително и да вземем правилното решение.
Виж целия пост
# 5
 Точно по тази тема си говоря с приятелки от вчера. Реших да пообиколя и да разгледам за чанти, раници...нали ще имам първокласничка...да се поограмотя по въпроса.

 Първо всички ми се сториха ужасно големи(продавачките ме "успокоиха", че на всички родители така им се струвало).
 Имаше с меки гърбове, с твърди, с колелца, с пластмасови крачета, с джобове, без джобове. А за цените да не говоря ...направо се омотах.
 
 В трети клас не ходят ли вече с раници? На мен ми се струва по-добре отколкото да се кривят с багажа на едното рамо.

Аз вчера харесах раница с хубаво извити дръжки, за да не пада от раменете, със здрав гръб(т.е. омекотен, но не позволяващ да се сплесква раницата), с един голям джоб и два малки отстрани. Беше 50 лв.

Е, не съм много по темата...

 
Виж целия пост
# 6
Моят отговор е, че си зависи от училището. В училището на дъщеря ми модата е Уингс (зелената серия). В училището на дъщерята на приятелката ми няма мода.
Намирам модата за пълна глупост, защото една чанта или раница трябва да бъде функционална и лека, а не модерна в чистия смисъл на думата, но най-добре е детето ти само да си избере чантата. Дори и да не е "модерна" после няма да ти натрапва, че ти си й я избрала.

Етиа, за първокласници единственото изискване е да се събира блокче № 4 и затова раниците са големи.

А момичетета, доколкото забелязвам, държат да имат възможно най-голям брой джобове.
Виж целия пост
# 7
Най-добре е детето да си я избере, именно за да не ти мрънка после на теб, че не е това, което е искало. При дъщеря ми на мода са ранички и аксесоари Уинкс /колкото по-розаво-цикламени, толкова по-добре/ Grinning Евентуално би се приела и раничка с Барби.
Виж целия пост
# 8
Добре де, защо още от сега ще купувате раница? За трите месеца до септември кой знае кщолко модни течения ще отминат. Да не говорим колко акъли ще и дойдат на потенциалната носителка на раницата.
Виж целия пост
# 9
Подобни (собствени) терзания успешно разреших, като заведох щерката да си избере сама. Спря се на раница, а приятели й подариха друга, но на колелца. (Не се оказа добър вариант за училище).

Имайте предвид, мами на бъдещи първолачета, че освен блок №4, трябва да има къде да сложите шише вода, без да се излее непоправимо, че и остатък от закуска (или цялата), обичайно мазна, при все напъните за здравословно хранене.
Виж целия пост
# 10
Добре де, защо още от сега ще купувате раница? За трите месеца до септември кой знае кщолко модни течения ще отминат. Да не говорим колко акъли ще и дойдат на потенциалната носителка на раницата.

Няма да купувам от сега, просто исках да се осведомя и да знам в бъдеще къде точно да влезе щерката да избира Wink
Виж целия пост
# 11
А, аз се уплаших, че ще му купите на детето раница, пък то ще се депресира, че не е като на приятелките Laughing

Сигурна съм, че на Дени нейната ще е зелена и с мнооого джобове.
Вердад, за изброените от теб "аксесоари" трябват само два. Сигурна съм, че моята щерка ще им намери предназначение на всичките джобове. Ако ще да са 22 ooooh!
Виж целия пост
# 12
и си мисля, че ако ''детето си избере'' и след това, когато започне училище и разбере, че другите деца са с ... чанти, аз какво трябва да направя..  да се примиря и да купя още една чанта... или да гледам как моето гардже не е като другите.

Хайде сега, това да не е задължителна униформа. Няма нужда да е като другите - достатъчно е да е здрава, удобна и детето да я харесва.

С конкретен съвет не мога да ти помогна - моите са големи и при това момчета. Единият ходи с "мешка", другите двама - с най-обикновени ученически раници, нищо марково. Претенциите им са, да са удобни.
Виж целия пост
# 13
Цвета, да те питам за мешката - как се процедира при дъжд? Виктория вече няколко пъти суши учебници с ютията  Mr. Green
Виж целия пост
# 14
За големите модната тенденция  е тип мешка - класическа зелена или черна тип торба.
За дъжда - ами мотка се вътре една найлонова торба, ако се сети да си пъхне вътре учебниците, остават сухи, ако не, остава ютията.
А за малките в края на август пускат толкова различни, че няма начин детето да не си хареса. Гледайте освен основния да има поне още два джоба - един за закуската, ако носите, друг за бележника и портмонето, че всичко накуп създава неудобства. А ако има и странични за моливите и химикалките - още по-добре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия