Биберон-залъгалка? (2 седмично бебе)

  • 2 854
  • 18
Здравейте!

Ние вече сме на 2 седмици и сме само на кърма (без вода и биберон-залъгалка). До вчера се справяхме добре - ядем на 2 часа, спим през останалото време и по малко гледкаме и си играем. Почти не плаче. Но от снощи е доста неспокойна и търси постоянно да суче, но не мога да и давам да яде постоянно.... дадох и биберон и тя го засука с удоволствие. Но аз се притеснявам... четох за негативните ефекти на бибероните особено когато се кърмим...
Моля ви кажете ми дали е добре да и давам биберон сега или е прекалено рано?
Мога ли да и навредя?

Предварително ви благодаря.
Виж целия пост
# 1
Емии какво да ти кажа, доста противоречиви неща съм чела, ние сме на биба още от болницата, казаха, че за успокоение на бебето може да се дава и аз дадох, сметнах го за най-нормално, неможе бебето да ти виси на гърдата цял ден за да си задоволи сукателните нужди. Вече сме почти 4 месеца, сама си избира кога иска биба и кога не, досега не ми е пречела на кърменето, понякога не иска да заспи без биба, понякога я плюе. Каналите са ми доста широки и моята бебка се насуква за около 15 минути максимум, амаа това е когато е в полусъсено състояние или е много гладна, обикновено се храним  от 5 до 8 9 минути / като беше на 1 месец минутите бяха около 9 до 12, след което май имаше нужда да цоца нещо, ама то да не пуска мляко , поне аз така си мислех, защото съм си правила опити да й дам бибита и после да я махна и  да напъхам гърдата, но тя отказва гърдата и си търси бибата. В началото на втория месец си откри палеца и честно казано предпочитам да цока ортопедичен биберон, отколкото палец, така се борихме около седмица и бибата стана пак предпочитана, поне засега де, защото сега сме на етап смучене на цял юмрук и пъхане на юмрука в устата, както и на пъхане на всичко което може в устата,:)))  и сега като видя, че го прави и давам бибата.  С всеки изминал ден, ще усещаш бебето си все повече и повече и ако е гладно и цока бибата и тя не пуска мляко вервай ми, че ще плаче... Simple Smile) Та относно бибата ние я ползваме с пълна сила:))
Виж целия пост
# 2
Относително е дали залъгалката пречи на кърменето. На моя син не му е пречела. Но той сам я отказа по някое време, ако не се лъжа 6-7 месечен беше.
Но пък някои бебета си задоволяват сукателния рефлекс със залъгалката и после за гърдата не им остават сили и желание.
Според мен трябва да подходиш водейки се от бебето. Ако забележиш, че сукането от гърдата намалява, махаш залъгалката примерно.
Виж целия пост
# 3
Моето бебе беше с биберон от първия ден и нямаме проблеми с кърменето и до сега Simple Smile на около 5-6 месеца вече не го искаше, само като заспиваше, а скоро след това напълно го заряза. Дори се сърдеше ако се опитвах да му го мушна през нощта като се разплаче Simple Smile
Сученето е естествен рефлекс, който е по-силно развит при някои бебета. Те имат нужда да си сучат и като не са гладни. Според  мен не се притеснявай и давай биберон, но не му ограничавай и кърменето.
Виж целия пост
# 4
И аз се намирам в подобна дилема.
От една страна , имам чувството, че постоянно ми е на гърдите Laughing, а и ме е страх да не го прехраня.
От друга страна си мисля, че за толкова малки бебета е нормално да сучат по-честичко;
а и ми се струва ужасно един вид му  запушвам  устата с това нещо, като заплаче. Laughing
Виж целия пост
# 5
Не се притеснявай от биберона, ако беше толкова вреден, щеше да бъде тотално отречен. Моето бебе има много силно изразен сукателен рефлекс, постоянно иска нещо да му е в устата. Когато се нахрани само пуска гърдата и започва да ми се хили Laughing
Но все търси нещо да си сложи в устата, а с биберона имам чувството, че се успокоява. Сменям биберона на всеки 1,5 месеца, мия го постоянно с топла вода и сапун и се надявам това да предпази бебка. Досега вече 5 месеца сме така и няма проблеми. Мамите правилно са ти казали - най-добре е да се вслушваш в бебо и то  ще ти каже какво иска.
Виж целия пост
# 6
спред мен е много рано за залъгалка. Има голяма вероятност сега да сте във фаза на усилен растеж и вместо да се стимулрира гърадата бебето да смуче биберон и в един следващ момент да се окаже, че ... ами тя кърмата вече не му стига.
Аз съм категорично против залъгалките и изкючая опитите на бабата няколко пъти да му набута биберон в първите седмици зад гърба ми  Crazy, не съм давала. Моето дете сучеше с часове. Имали сме хранене от по 2 часа без прекъсване и следващо такова след около половин час. Няма никаква опасност да го "прехраниш" То циците да не са като чешми .. да пускат постоянно. Тече си токлова колкото трябва.. не се притеснявай. Тези безкрайни сукания отминават за около седмица най-много и после нещата се нормализират.
В крайна сметка решението си е твое, няма дете, отишло с биберон в 1 клас, но моята племенница на 2,5 беше още с биберон и аз затова взех такова радикално решение от самото начало и сега не съжалявам.  Успех
Виж целия пост
# 7
Моето бебе изобщо не иска биберона!Смуче си пръстите и когато се опитвам да и дам биберона - прави едни странни гримаси на отвращение,че вече не се опитвам.
Виж целия пост
# 8
Аз също мисля, че няма проблем да суче биберон, моето бебе също е на биберон още от родилния дом и до сега сме нямали проблеми със сученето, всичко суче - и гърда, и биберон, и шише и ръце Laughing
Виж целия пост
# 9
Според мен е рано да му запушваш устата с биберон Sad
Виж целия пост
# 10
Добре е до навършване на 6-8 седмици да не се дава залъгалка  Peace
Виж целия пост
# 11
Нашият син така и не пожела биберон. Купих 6 различни и като материал и форма-не поиска ни един..но и аз не настоявах де Mr. Green
Имаше период /около 6-7мес/ в който си смучеше палеца за приспиване, но сам се отказа и от това.
Съвета ми е -най-добре без биберони..после пък ще трябва да отучваш Crazy
Давай да суче когато и колкото иска-така се успокояват най-добре, гушнати в мама Peace
Успех!
Виж целия пост
# 12
Ние сме със залагалка от втория ден.За съжеление първите три месеца не можеше  без нея и предпочита само тези скосените по езичето. Не му пречи за сукането.Знам , че не е много полезно , но как да го тормозя. Сега му е давам много рядко , опитвам се да го разсейвам с игри и гукане .
Виж целия пост
# 13
давам от скоро - като почнаха коликите

мисля че го упокоява, но не настоявам
Виж целия пост
# 14
Рая не иска биберон дори когато я боли стомах. Като усети, че не й пуска мляко, се сърди и го плюе  hahaha
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия