За ранното захранване!

  • 3 352
  • 52
Изобщо има ли останали привърженици на ранното захранвае????Аз съм ЗА,но май вие всички предпочитате европейски стандарти....
Виж целия пост
# 1
Изобщо има ли останали привърженици на ранното захранвае????Аз съм ЗА,но май вие всички предпочитате европейски стандарти....
Нормално, нали сме в Европа  Mr. Green
Само дето късното захранване е по-скоро световен стандарт, а не само европейски.
Успех в търсенето на съмишленички, има ги по принцип.
Виж целия пост
# 2
Във форумите има майки, които захранват рано независимо от цялата налична информация.
Предпочитанието към късното захранване се основава не на това, че е `европейско`, а че са добре документирани вредите от включването на нещо друго освен мляко през първите седмици от живота на бебето и липсата на полза от даването на храни, които бебето не може да усвои, независимо че са в течна форма (сокчета). Някои майки избират среден вариант за захранването - включват нещо различно от кърма или АМ някъде след 3-4 навършени месеца на бебето като компромис между ранното и късното захранване. Това дава възможност на храносмилателната система да съзрее повече и да се активират повече от нужните ензими и ги успокоява, че детето вече не яде `едното голо мляко` Grinning
Виж целия пост
# 3
За европейско незнам,ама щом 90% от майките го предпочитат значи има полза от късно захранване!Аз все още не съм решила.Май ще избера златната среда... Crazy
Виж целия пост
# 4
Аз съм захранвала и рано(баткото) и късно(бебо) и считам,че късното определено е по-добре за бебо.Всъщност аз реших да го захраня по-рано,около 5 ия месец,но той отказа и започна да проявява интерес чак към 6ия.Така че бебо си показа  от какво има нужда Peace.Да не говорим,че ми беше супер лесно като дойде време за хранене само да си вдигна блузата,а не като сега да готвя 4 яденета на ден(закуска,супа,второ и следобедна закуска)Последен плюс:преди имаше червени бузки и сухи участъци(АД),а сега няма нищо за сметка на баткото който още проявява признаци на АД и хранителни алергии.
Виж целия пост
# 5
Аз съм захранвала и рано(баткото) и късно(бебо) и считам,че късното определено е по-добре за бебо.

Също като Лиани мога да сравнявам факти от реалния живот. Големите двама са ми захранени рано, малките тримцата - късно. Големите имаха алергии, които в онези времена не можаха да се изяснят кое откъде е дошло, но бяха много изтощителни (пристъпи на алергични бронхити от бебе и пр.) и заради които в един момент радикално променихме живота на цялото семейство - преместихме се да живеем в планината, започнахме да се храним и да мислим по-здравословно. Laughing
Медикаментите не помогнаха, помогна ни по-естествения начин на живот.

Тримата по-малки не са имали никакви подобни проблеми.

Няма защо едно малко бебе да зависи от пазара на детски храни. То си има майка и нейните цели са много по-добри от целите на производителя на пюре.
Виж целия пост
# 6
И аз голямата я захраних рано.Малката я захраних по-късно.Не мога да кажа на какво съм привърженичка...но ако имам трето дете някой ден,по-скоро бих го захранила късно.След всичко прочетено във форума не виждам полза от ранното захранване,ама никаква.Само вреда.
Изобщо има ли останали привърженици на ранното захранвае????Аз съм ЗА,но май вие всички предпочитате европейски стандарти....
А какви са твоите мотиви за ранно захранване? И какви са против късното?Интересно ми е да прочета.  bouquet
Виж целия пост
# 7
Захраних рано по бг-схемата и в резултат на това детето ми започна да повръща и получи алергичен обрив  Close
Спрях всичко освен кърмата,  спрях дори и водата - резултат - спокойно бебе, без никакви проблеми. Тестовете на 6мес. показаха отлични нива на хемоглобина   Wink
Така че, направи си извода сама. Разбира се не всеки си пати от ранното захранване, аз просто споделям нашия опит.
Виж целия пост
# 8
И аз съм любопитна да чуя мотиви за ранно захранване.
Виж целия пост
# 9
Аз предпочитам световните  Simple Smile
Все пак не може цял свят да греши, а 5 (бг) лекари на кръст да са прави, нали  Wink
Виж целия пост
# 10
И аз мислех да захраня след 6-я месец, но реших да избера средно положение и започнах да захранвам като станахме на 4. Но при мен решението дойде от постоянното ядене на бебето, иначе нямаше да бързам
Виж целия пост
# 11

Все пак не може цял свят да греши, а 5 (бг) лекари на кръст да са прави, нали  Wink

Да не говорим, че тези пет бе-ге лекари са от старата школа Laughing
Виж целия пост
# 12
Аз предпочитам световните  Simple Smile
Все пак не може цял свят да греши, а 5 (бг) лекари на кръст да са прави, нали  Wink


 И аз така мисля. Тук не става дума за вкус и предпочитания. Оставете предпочитанията за цвета на дрехите и музиката. Тек става дума за сериозни проучвания и факти, отнасящи се до здравето на децата. Това, че едно време не са били известни, не значи, че не са верни. И изобщо, когато ние сме били захранвани, цялостната ситуация е била съвсем различна. Включително съдържанието на менделеевата таблица в растенията е било доста по-малко.
Виж целия пост
# 13
Аз съм захранвала и рано(баткото) и късно(бебо) и считам,че късното определено е по-добре за бебо.Всъщност аз реших да го захраня по-рано,около 5 ия месец,но той отказа и започна да проявява интерес чак към 6ия.Така че бебо си показа  от какво има нужда Peace.Да не говорим,че ми беше супер лесно като дойде време за хранене само да си вдигна блузата,а не като сега да готвя 4 яденета на ден(закуска,супа,второ и следобедна закуска)Последен плюс:преди имаше червени бузки и сухи участъци(АД),а сега няма нищо за сметка на баткото който още проявява признаци на АД и хранителни алергии.


И при нас стана абсолютно по същия начин.
Виж целия пост
# 14
Изобщо има ли останали привърженици на ранното захранвае????Аз съм ЗА,но май вие всички предпочитате европейски стандарти....
Що за игрички - аз съм за, вие сте против?
Това е твърде важен за здравето на децата въпрос, за да се гледа на него така несериозно.
Пък ако нямаш какво сериозно да кажеш по такъв въпрос, по-добре изобщо не го повдигай.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия