Как режете лука за готвене - на кубчета или на лентички?

  • 732
  • 13
Май само такъв въпрос не беше задаван тук? Много ми е смешно като започна да чета някои въпроси от сорта - "Оправяте ли си леглото?"," Как да си изчистя паркета?","Как да...". Имам чувството, че някои хора или за пръв път виждат паркет, или никога до сега не са чистили, или мили. Може би досега са имали домашни помощници. Laughing
Виж целия пост
# 1
Никак, не готвя  Simple Smile но мъжът ми го реже на кубчета, доколкото знам  Thinking

Май само такъв въпрос не беше задаван тук? ...

Скоро и твоя няма да е тук, ще я преместят в Готварския подфорум Grinning

Иначе някои от темите, които си изброила хич не са смешни, даже са много полезни и често са ми спестявали много усилия и средства. И аз съм питала една майка как си чисти гранитогреса, защото видях, че на снимките е същия като нашия. Е, вярвай ми, това чудо няма чистене, изкупих всички препарати на пазара, докато накрая открих, че се чисти само с препарат за чинии и то не кой да е, а определена марка. Добре, че ме подсети, сега ще пусна ЛС на майката, да си реши и тя проблема  Hug

Пак пример колко са полезни тези теми- а сети се, че PVC дограма се чисти без никакви услия, не с препаратите, предназначени за нея, с "Pronto" за дърво  Shocked Laughing

Оправяте ли си леглото- не знам какъв смисъл крие, но е забавна  Grinning

М/у другото, доста от майките са с домашни помощници, ако не обичат да чистят и могат да си го позволят- не виждам нищо смешно  Peace
Виж целия пост
# 2
На кубчета Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Реже ми го машинката  Winkно е по скоро на кубчета от колкото на ленти.
Виж целия пост
# 4
Както го нареже рендето  Mr. Green
Виж целия пост
# 5
Целта на въпроса ми не е да ми кажете, как режете лука - просто искам да кажа, че явно някои от тук пишещите питат някои неща, които могат да питат и в най- обикновен магазин за битова химия, и ще им бъде даден отговор. Но явно се чудят как да привлекат внимание. Съгласна съм, че има какво да почерпиш като идея от някои въпроси и отговори, но доста са честно казано банални. То си личи кои са с домашни помощници.
Виж целия пост
# 6
Целта на въпроса ми не е да ми кажете, как режете лука - просто искам да кажа, че явно някои от тук пишещите питат някои неща, които могат да питат и в най- обикновен магазин
Не думай....Пък аз се сбърках да отговоря Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Няма проблем - на време се усети.  Hug
Виж целия пост
# 8
Целта на въпроса ми не е да ми кажете, как режете лука - просто искам да кажа, че явно някои от тук пишещите питат някои неща, които могат да питат и в най- обикновен магазин за битова химия, и ще им бъде даден отговор. Но явно се чудят как да привлекат внимание. Съгласна съм, че има какво да почерпиш като идея от някои въпроси и отговори, но доста са честно казано банални. То си личи кои са с домашни помощници.

1. Може просто да нямат време да ходят по магазините  Whistling. Много често е добре да се консултираш с хора, които са изпробвали даден метод или препарат и тогава да се доверяваш на продавачите (особено в "обикновените магазини" - целта най-често е да си продадат максимално бързо стоката, а не да ти продадат най-качествения препарат). Все пак, в рекламите по телевизията всички прахове изпират боя, за коса, перманентен маркер и петна от трева  Laughing.
2. Когато нещо ми се струва банално, направо го подминавам. Но пък други неща са ми много полезни, интересни и приятни.
3. А по какво точно си личи за домашните помощници?
4. Пускането на подобна на твоята тема се толерира в клюкарника. Peace

А лук и аз рядко режа, защото рядко готвя.
Режа само за салата - винаги на полумесеци (ако е стар) и на кръгчета (ако е пресен)  Twisted Evil.
Виж целия пост
# 9
Няма проблем - на време се усети.  Hug
Joy
Виж целия пост
# 10

Пак пример колко са полезни тези теми- а сети се, че PVC дограма се чисти без никакви услия, не с препаратите, предназначени за нея, с "Pronto" за дърво  Shocked Laughing


Това вярно ли? Май съм пропуснала тази тема.  Embarassed Ама ще пробвам и ако стане, значи е имало смисъл от темата за лука  Mr. Green.


Ако все пак някой го интересува-режа го на кубчета, а за салата на лентички  Grinning
Виж целия пост
# 11
Много обичам да режа лук.Режа го според случая,взависимост дали е за салата ,за готвене или за нещо друго.Режа го на ръка ,за него не използвам машинката.
Виж целия пост
# 12
Тамън отворих темата с намерение да се заям  с авторката и да я питам за чии й е да знае Mr. Green И аз се чудя на такива теми, точно погледнах темата за оправянето на леглото, че е минала 10 страници ooooh!какво толкова си пишат незнам Grinning

Иначе лука го режа както ми падне и бързо, че ми люти на очите, незнам дали ми личи, че имам домашна помощница, но не съм се сетила да й кажа да ми го нареже за цяла седмица и да го сложи във фризера Grinning
Виж целия пост
# 13
Тема без смисъл и без полза.
Заключвам.
 wavey
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия