Преди отбиване

  • 583
  • 4
През август планираме пътуване за 6 дни.
Интересувам се, ако реша да отбия тогава, трябва ли ми някаква предварителна подготовка.
В момента кърмя на поискване, което ще рече между 3-4 пъти през деня и 1-2 през нощта (а понякога и повече).
Виж целия пост
# 1
Възможно е да мине добре и без предварителна подготовка - а за 6 дни е много вероятно и детето да не се отбие Grinning
Ако си решила да използваш случая и да отбиеш, е добре да подготвиш нещата, като намаляваш кърменията дотогава, така че да са останали само 1 или 2. По този начин и ти самата ще се чувстваш по-комфортно (няма да се препълваш толкова, колкото ако имате 6-7 кърмения - но при всички положения ще ти се наложи да изцеждаш поне за облекчение, така че си предвиди помпа за пътуването, ако ползваш), и за детето ще е по-лесно.
Ако досега не си оставяла детето да го гледа някой друг, е хубаво да започнете по малко (стига да имате възможност) - първо за по няколко часа, за да може да приеме идеята, че и с някой друг освен мама е хубаво и да може да си изгради връзка и привързаност към човека. После може да опитате и за 1 дневен сън някой друг да го приспива.
Според това какво искаш - дали да отбиеш окончателно или да възобновите кърменето след връщането ти - ще си намериш твоя подход Grinning
Виж целия пост
# 2
Хедра, благодаря ти за съветите.
Всъщност аз още не съм решила окончателно дали ще я отбивам, дори съм сигурна, че не съм готова за това (както и Милена не е), но имам още време да реша. Струва ми се непосилно трудно да намаля кърменията, тъй като сме заедно по цял ден. В крайна сметка каквото стане, няма да насилвам нещата.
Виж целия пост
# 3
за 6 дни е много вероятно и детето да не се отбие Grinning

Shocked наистина ли?
Виж целия пост
# 4
за 6 дни е много вероятно и детето да не се отбие Grinning

Shocked наистина ли?
Да детенцето вече е голямо, а 6 дена въобще не е толкова дълъг срок.
Спомням си, че емем пътуваше, и като се върна, Ирина не се беше отбила  Peace Има и други майки, които са споделяли за пътуване и не-отбиване на роласнало кърмаче  Hug

Успех, ади101, дано стане така, както е най-добре и за двете ви!  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия