Най - хрупкавите тиквички!

  • 55 904
  • 94
Много обичам пържени тиквички на тиган, но винаги ми е било много трудно, защото от брашното мазнината след втория тиган ставаше черна, хвърлях я, миех и отново и отново....
Реших да ви споделя това, което една бабка от входа ме посъветва и наистина стават разкошни, хрупкави, 2 килограма пържа с едни тиган мазнина и не почернява.
Ако ги обичате така - пробвайте Hug
Тиквички на по  - дебели кръгчета или на дълго ( както аз ги режа), топите в студена вода и овалвате в брашно със сол, изтръсквате от излишната сол и редите така, че да не се застъпват ( аз го правя на голяма дъска), изчаквате 30 минути, през това време те ще поемат брашното и ще се образува нещо като кашичка върху тях.
Взимате и пържите, папкате както харесвате - със сос или без, божествени са! Hug  bouquet

Виж целия пост
# 1
Пробвай да ги изпечеш в тефлонов тиган или на скара, стават обийствени, без мазнина, без брашна и леко хрупкави и ухаещи на гъбки.
Виж целия пост
# 2
Ще пробвам, благодаря Hug
Много мразя тиквички във фритюрник, стават мазни, меки, кашкави и винаги съм ги предпочитала на тиган Peace
Виж целия пост
# 3
Буболина, страшни тиквички Hug
.Изглеждат страхотно.Мммм приядоха ми сееее Blush Blush Blush

Утре ще си направя Grinning
Виж целия пост
# 4
и аз онзи ден се сблъсках със черното олио направо пожари в къщи.ако не го хвърлиш на време то са едни миризми.и аз съм чувала че като попие брашното не почернява олиото.ще го пробвам макар че само аз да си ги ям тивките. Wink
Виж целия пост
# 5
Изглеждат много апетитни. За съжаление много мразя да пържа.
Обичам ги иначе.
Режа ги на колелца, малко сол, олио, разбърквам и във фурната. Разбърквам от време на време.
Виж целия пост
# 6
Ами това са всичките тиквички изпържени в един тиган олио ( но така да е повече олиото, около пръст и половина ), нито една не е почерняла,  нито олиото е почерняло. Peace
Ще пробвам във фурната, дано станат хрупкави Hug
Виж целия пост
# 7
Във фурната не стават хрупкави.
Аз май ще ги пробвам по начина на Буболина. Доядоха ми се хрупкави  Grinning
Виж целия пост
# 8
Буболина, страшни тиквички Hug
.Изглеждат страхотно.Мммм приядоха ми сееее Blush Blush Blush

Утре ще си направя Grinning

Буболина,
Тиквичките, направени по тази технология ми харесаха, жалко, че не прочетох по-рано - днес вече изпържих.  Mr. Green Обичам и на скара/ тефлон.

А има ли снимка  newsm78
Виж целия пост
# 9
И моите все ставаха воднисти и мека когато ги пържех във фритюрника. На мен ми казаха точно същата рецепта и ги приготвиха пред мен пак във фритюрник, станаха хрупкави и дори не бяха мазни. Явно брашното и солта си бяха свършили работата.
Виж целия пост
# 10
Сщият ефект се постига, ако тиквичките, след като се отцедят, се потапят не в брашно, а в кашичка от брашно и вода; друг вариант - тиквичките се отцеждат, потапят се в брашно и се оставят да престоят с брашното поне 1 час и тогава се пържат. Целта е да няма сухо брашно по тях, защото точно то пада в тигана и загаря.
Виж целия пост
# 11
Леле, слюноотделям  smile3527 На диета съм, ей, трябва да забранят готварския  Twisted Evil
Виж целия пост
# 12
И аз ги обичам хрупкави.
Задължително ще пробвам рецептата  Party
Виж целия пост
# 13
Благодаря и аз за рецептата!

Като знам с какво количество тиквички ме затрупват през лятото, ще ми е от голяма полза. Аз по принцип ги пържа без брашно, защото после ги влагам в млечна салата - с кисело мляко, майонеза, чесън и копър.

А дали като са с брашно стават за тази салата?? newsm78
Виж целия пост
# 14
Дид-ка , току що ги направих със соса , точно такъв - станаха жестоки Peace
ddoychinova , снимката е след поста ми, не знам дали се вижда Rolling Eyes
Валя,Тоничка  , ще пробвам и така Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия