До майките на деца в ДЯ"Звънче"Варна

  • 12 769
  • 183
Здравейте на всички!
Малко съм объркана и искам помощ преди да предприема каквото си трябва.
Ситуацията е следната- вземам си днес детето и лелите обесняват, че в ІІІ-та група било "голяма мода" да се хапят и са се изпохапали децата. Моят син има две оградки на ръката, което не е болка за умиране и нямам проблем с реалността, че децата се хапят, падат, бият, бутат, скубят и прочие. Обаче като взехме да го разпитваме кой и защо го е ухапал и какво е станало двете със сестра ми меко казано се изумихме от отговорите Rolling Eyes. Детето твърди, че го е ухапал "Дани" и че после г-жа Добрева/а той досега не е споменавал името по никакъв повод на никоя от госпожите/ го е удряла по главата и го е затворила в банята наказан. Още по- лошото е, че каза че и него го бият по главата/и показва точно как/ когато се "сърди" и също го затварят в банята. Аз не го удрям изобщо ако не се броят няколко шамара по дупето! Да го бия по главата и дума не може да става! Не го и наказвам никъде!Изумих се тотално! Той говори разбираемо от два месеца и ме е яд, че не съм го разпитвала по-подробно какво става там. Да не говорим, че преди час ми обесни как другата госпожа пие хапчета, което също страшно ме изненада.
Молбата ми е всъщност ако майката на Дани, или някоя друга майка на дете от ІІІ група пише тук/а такива има доколкото знам/ ако трябва и на лични да сподели има ли подобни опасения за да съм сигурна, че детето ми не фантазира и да се разправям спазвайки пълна конфиденциалност. Вече веднъж аз лично се разправях, че ги щипят жестоко, защото си имам и снимки и уверението на лекар, че става дума за това, но все се надявах да не съм права, както и ме уверяваха от яслата  ooooh!.
Моля и майки, чиито деца вече не са в яслата също да пишат какъв опит опит в това "отношение", защото съм виждала и стари теми по тази тема тук.
Благодаря Ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Катюш, получих стрес вече! Такова разбрано, възпитано дете, да ходят да третират като.. ъм.. няма напиша думата... Аз вярвам на детето, дано вземеш успешни мерки!  #Crazy
Виж целия пост
# 2
Мони разправяше, че едно момченце от нейната група не слушало и затова госпожата го поляла с вода. Аз си мислех, че фантазира... но си имах и едно наум. Казваше, че нея не я бият и не й се карат, само на непослушните деца.
Виж целия пост
# 3
Благодаря за включването chockolina Hug. Просто при мен вече е рецидив и за това събирам мнения...
Виж целия пост
# 4
Ние бяхме в ІV група, никога не ми е казвало детето, че някой е бит или удрян от госпожите, напротив, само добри думи за тях. Просто не мога да повярвам, че е възможно това, което ти е разказал сина ти.  Shocked  Ама пък не ми се вярва да си измисля, колкото и да е малък. Наистина най-добре първо да говориш с майката на другото дете, така поне ще си съвсем сигурна и ще можеш да си търсиш правата. Дано нямате повече такива случки, че то и без това са достатъчно стресирани децата с тия ясли.
Виж целия пост
# 5
Аз се шашнах, меко казано. Сега ще ти разкажа за Калинчо от нашата група. Той отдавна говори и упорито ревеше цяла година, а на майка си и баба си разправяше, че го затваряли в тъмната стая.  Майка му се разправяше пред мен с Ангелова и Добрева, при което те ни вкараха вътре (дотогава не бях влизала), разведоха ни жените и просто се оказа, че няма къде буквално, да го заключат. Навсякъде е отворено по всяко време. В банята ми се струва абсолютно невероятно, помещенията  - баня и тоалетна са свързани, някъде и врати няма. Не знам какво да мисля, но, говори и с двете госпожи утре. Колкото до хапането, Климент все твърди че го хапе Феодосия, а досега е бил ухапан един единствен път. Едната госпожа каза, че е абсурд Феодосия да хапе, а другата, че тя си хапела  Shocked Случвало се е да забелязвам следи от одраскано, къде от друго дете, къде от нокти на възрастен, но не съм го правила на въпрос, защото са деца, тичат, играят...Ще говоря и аз утре точно за това хапане с Ангелова.
Виж целия пост
# 6
Chockolina, сериозно ли? За една и съща група говорим, затова се учудвам. Вярно, че имаше доста буйни деца, но не съм чувала да са наказвани така.
Виж целия пост
# 7
докато ходехме на ясла, във въпросната 3-та група на Звънче, се оплакваше че го наказват. знам че Добрева го е шамарила, защото скубел цветята. знам че е наказван доста пъти. той по принцип не е от най-послушните. обикновенно защото не е спал и е скачал с някое друго дете по леглата. веднъж беше излязал на терасата и т.н. все неща за които е нормално да го накажат. но никога не е казвал как точно е наказан. утре сутринта като стане ще го питам как точно наказва добрева.
Виж целия пост
# 8
докато ходехме на ясла, във въпросната 3-та група на Звънче, се оплакваше че го наказват. знам че Добрева го е шамарила, защото скубел цветята. знам че е наказван доста пъти. той по принцип не е от най-послушните. обикновенно защото не е спал и е скачал с някое друго дете по леглата. веднъж беше излязал на терасата и т.н. все неща за които е нормално да го накажат. но никога не е казвал как точно е наказан. утре сутринта като стане ще го питам как точно наказва добрева.

Мерси Гери Hug!

Просто искам да съм донякъде сигурна, че не си измисля/нищо че няма откъде да го направи/...
Аз всъщност нямам нищо против наказанията- няма да му се отразят негативно, но да го бият по главата и затварят не съм съгласна.
Виж целия пост
# 9
Хм, и аз бях там. За съжаление Ф не може да ми сподели, така че да го разбера  Confused Confused
Филип имаше ухапано преди месец-два, но не обърнах внимание.
Ще ми се да е не. Младежът излиза весел от яслата и няма как да разберем. Но той отговаря с Да за всичко, вкл. и на култовия въпрос "Помниш ли Ботев и Левски?"  Embarassed А знам какво е да е нервен, защото минахме през нервния ад на І група и в ІІІ намирам обстановката за много по-спокойна.
Случвало се е да минаваме през деня, разбирай без предупреждение, и винаги сме се ослушвали за викове и пр. Не е имало, но това нищо не означава. Сега идват нови деца и може да се разстройват покрай плачовете им.
Дано не е така, защото Мишо си е едно кротко и много разбрано дете по моите странични наблюдения. А и да не беше, пак.
Виж целия пост
# 10
...
Дано не е така, защото Мишо си е едно кротко и много разбрано дете по моите странични наблюдения. А и да не беше, пак.
Калински, точно за това се изумявам Rolling Eyes. Той не лъже, не е лъгал досега- толкова е загубен и придвидим, че няма накъде повече ooooh!. За това се впрегнах. Аз ще говоря утре или вдруги ден/щото се поразболя тази вечер/, но ми беше интересно и другите деца какво споделят.
Виж целия пост
# 11
kate,

каквито и мнения да чуеш тук, според мен, си длъжна да говориш с госпожите! и не просто да искаш тяхното мнение, а да изискваш обяснение. защото дори и 90% от думите на мишо да са измислени, фактът че мисълта му тече в тази посока, говори, че такива инциденти има!!!

Успех, не оставяй нещата така с успокоението, че все пак не му е зле там!  Hug
Виж целия пост
# 12
интересна работа, как ще си измислят децата неща, които не са видяли или усетили?!? ще се ослушвам при вас, че от септември ще се включим в групата.
Виж целия пост
# 13
Кате, съжалявам, че ще го кажа, но съм склонна да вярвам на думите на Мишо и съм благодарна, че на 15- та минута си изкарах Мира от този зверилник и и изтеглих документите...Е...и яслата и чудото...40 деца в група..тиа хора луди ли са?..Как по точно се гледат 40 деца, не говорим въобще за възпитателна дейност и забавления..Съжалявам, но ако бях на теб...първо им вдигам един грандиозен скандал..и после си прибирам детето. Просто нямам думи ! А и видях с очите си за какво говорим..децата дращеха с нокти по вратата, за да излязат, пълна истерия,...В това време едната леля ни записва, другата...пълно крейзи..разпя се моля ви! #Crazy- Сладкопойййна чуучулига...ужас...Ще ти разказвам подробно, ще се чуем!
Виж целия пост
# 14
Мони разправяше, че едно момченце от нейната група не слушало и затова госпожата го поляла с вода. Аз си мислех, че фантазира... но си имах и едно наум. Казваше, че нея не я бият и не й се карат, само на непослушните деца.
За съжаление дори това,че детето е взидетел на насилие е вредно за психиката му Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия